bursa escort Vergi dairelerinde hafta sonu mesaisi
Advert

Vergi dairelerinde hafta sonu mesaisi

Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı'na bağlı vergi daireleri, bugün ve yarın 08.30-17.30 saatleri arasında açık bulundurulacak. Antalya Vergi Dairesi Başkanı Metin Uzun, Maliye Bakanlığı ile belediyeler gibi diğer kamu idarelerine olan borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeden yararlanmak isteyenlerin, 31 Temmuz'a kadar internet veya vergi dairelerine başvurmaları uyarısında bulundu.

Vergi dairelerinde hafta sonu mesaisi
Vergi dairelerinde hafta sonu mesaisi Kemer Gözcü
Bu içerik 718 kez okundu.
Advert

Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun'un 18 Mayıs 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:

"7143 sayılı kanunun 9'uncu maddesinin birinci fıkrasında, '(1) Bu kanunun ilgili maddelerindeki başvuru ve ödeme süresine ilişkin hükümler saklı kalmak kaydıyla bu kanun hükümlerinden yararlanmak isteyen borçluların, bu kanunun yayımı tarihini izleyen ikinci ayın sonuna kadar ilgili idareye başvuruda bulunmaları gerektiği' belirtilmiştir. Bu nedenle, 7143 sayılı Kanuna ilişkin başvuruların alınması ve diğer taksit ödemeleri sırasında vergi dairelerinde meydana gelmesi muhtemel sıkışıklığın önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla 28 Temmuz 2018 Cumartesi ve 29 Temmuz 2018 Pazar günü saat 17.00'ye kadar tüm vergi daireleri açık bulundurulacaktır."

'YAPILANDIRMA FIRSATINI KAÇIRMAYIN'

 Antalya Vergi Dairesi Başkanı Metin Uzun, devlet alacaklarına ilişkin büyük indirimler sunan yeniden yapılandırmayla ilgili borçlulara başvuru çağrısında bulundu. Başvuruların internet üzerinden veya en yakın vergi dairesi aracılığıyla yapılabileceğini anlatan Metin Uzun, Antalya Vergi Dairesi olarak 18 Mayıs'ta yürürlüğe giren kanun kapsamında gereken tüm hazırlıkları yaptıklarını ve başvuru yapan vatandaşların işlemlerinin hızla sonuçlandırıldığını söyledi.

Yeniden yapılandırmadan yararlanılması için Antalya'da borçlu vatandaşlardan yoğun talep aldıklarını belirten Metin Uzun, başvuru sayısının 200 bin civarında olduğunu kaydetti. Uzun, Antalya'daki borçluların dörtte üçünü süreksiz borçluların oluşturduğuna dikkati çekerek, herkesin internet üzerinden veya vergi dairelerine başvuruda bulunarak borç sorgulaması gerektiğini, varsa yapılandırma imkanından yararlanmasını istedi. Uzun, 1 Ağustos tarihinde, Antalya'da bir kişinin bile 'benim bundan haberim yoktu' diyerek yapılandırma fırsatını kaçırmamasını istediklerini söyledi.

NASIL BAŞVURULACAK?

Maliye Bakanlığına bağlı vergi dairelerine olan borçlar için, bağlı bulunulan vergi dairesi yanında, posta yoluyla, www.gib.gov.tr ya da e-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden başvuruda bulunabilecek. Yeniden yapılandırma hükümlerinden yararlanmak üzere başvuran borçluların, takip ve tahsilat işlemlerinden dolayı açtıkları davalardan da vazgeçmeleri gerekecek. Yapılandırılan borçların ilk taksit ödeme süresi içinde, tamamen ya da ikişer aylık dönemler halinde azami 18 eşit taksitte ödenmesi mümkün olacak. İlk taksit ödeme süresi, 1 Ekim günü mesai saati bitiminde sona erecek. 18 taksit yanında, 6, 9 ve 12 eşit taksitte ödeme seçenekleri de bulunacak. Kanun kapsamında ödenmesi gereken taksitlerin ilk ikisinin, süresinde ve tam ödenmesi koşuluyla, kalan taksitlerden bir takvim yılında en fazla iki taksidin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi halinde, kanun hükümleri ihlal edilmiş sayılmayacak.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa