bursa escort Büyükşehir'in sağlık hizmetleri
Advert

Büyükşehir'in sağlık hizmetleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi, evde sağlık hizmetinden çocuk ağız diş sağlığına kadar birçok sağlık hizmeti sunuyor.

Büyükşehir'in sağlık hizmetleri
Büyükşehir'in sağlık hizmetleri Kemer Gözcü
Bu içerik 808 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Belediyesi çocuk, genç, yaşlı herkese doğumundan ölümüne kadar sağlık hizmeti sunuyor. Büyükşehir ekipleri bu kapsamda Evde Sağlık Hizmetleri ile hastalar evlerinde ziyaret ediyor. Ekonomik yoksunluk içindeki engelli, yaşlı veya yatalak durumda olan vatandaşların ücretsiz muayeneleri ve rutin sağlık kontrolleri gerçekleştiriliyor. Evleri temizlenen, bulaşıkları yıkanan ve ev ihtiyaçları karşılanan hastalara aynı zamanda tıbbi malzeme desteği de sağlanıyor. Hastanede müdahale gerektiren bir durum söz konusu olduğunda ise hasta, hastaneye götürülüyor.

ÇOCUKLAR SAĞLIKLA GÜLÜMSÜYOR

Büyükşehir Belediyesi'nin Habibler Mahallesi'ndeki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, çocuklara ücretsiz diş tedavi hizmeti veriyor. Randevu sistemi ile aileleri eşliğinde merkeze gelen çocuklar hem diş sağlığı konusunda bilinçleniyor hem de ücretsiz muayene ve tedavi oluyor. Aynı zamanda ilçelerde de eğitim ve muayene hizmeti veren diş hekimleri, bugüne kadar 102 bin çocuğa ulaştı.

PALYATİF BAKIM MERKEZİ

Kamile Cephanecioğlu Palyatif Bakım Merkezi'nde ise yaşamı tehdit eden hastalıklarla mücadele ediliyor, hastalara ve hasta yakınlarına yönelik tıbbi, psikolojik, sosyal ve manevi destek veriliyor. 40 oda ve 80 yatak kapasitesiyle Türkiye'nin en büyüğü olan merkezde yatalak durumdaki hastaların bakım ve tedavisi uzmanlar tarafından yapılıyor.

Büyükşehir Belediyesi Kızıltoprak Mahallesi'nde hizmete açtığı Şehit Doktor Atilla Nizam Sağlıklı Hayat Merkezi ile de bölge halkının önemli bir ihtiyacını karşıladı. Merkezde dahiliye, genel cerrahi, çocuk hastalıkları, kadın doğum, KBB, üroloji ve radyoloji branşlarında poliklinik hizmetinin yanı sıra sigarayı bırakma ünitesi, obezite ile mücadele ve sağlıklı beslenme birimleri de yer alıyor. Aynı zamanda koruyucu sağlık hizmeti ve Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi'ne (KETEM) başvuran hastalar için devlet hastaneleri bünyesindeki tüm tetkikler ve tahliller yapılabiliyor.

KIRSALA SAĞLIK HİZMETİ

Büyükşehir Belediyesi kırsal bölgelere de sağlık hizmeti veriyor. Antalya'nın en ucunda Gündoğmuş Köprülü'de, Antalya'nın doğusunda İbradı, Ormana'da, batısında Kaş Sütleğen'de açılan sağlık ocaklarında halka klinik hizmetleri veriliyor.

Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz mezarlık hizmetleri ile vatandaşların en üzüntülü gününde yanında oluyor. Taziye çadırı, pide ve ayran dağıtımıyla zor günlerinde Antalyalılara destek veren Büyükşehir Belediyesi, defin işlemlerini de ücretsiz gerçekleştiriyor.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Hatice Kayrakçı, Belediye Başkanı Menderes Türel'in "Antalya'da kimse kendini yalnız ve çaresiz hissetmeyecek" sözleri doğrultusunda, çok önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Kent merkezinden Torosların zirvesindeki tüm vatandaşlarımıza sağlık hizmeti götürüyoruz" dedi.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa