bursa escort Uzun’dan uyarı: Son gün 31 Temmuz
Reklamı Geç
Advert
Advert

Uzun’dan uyarı: Son gün 31 Temmuz

Kemer Vergi Dairesi’nin düzenlediği toplantıya katılan Antalya Vergi Dairesi Başkanı Metin Uzun, 7143 sayılı vergi ve bazı alacakların yeniden yapılandırması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun hakkında bilgilendirmede bulundu. Uzun, kanundan yararlanmak isteyenlerin, 31 Temmuz 2018 tarihine kadar ilgili vergi dairesine başvuruda bulunmaları gerektiğini vurguladı.

Uzun’dan uyarı: Son gün 31 Temmuz
Uzun’dan uyarı: Son gün 31 Temmuz Kemer Gözcü
Bu içerik 928 kez okundu.
Advert

Şüheda DAYANTÜRK

Antalya Vergi Dairesi Başkanı Metin Uzun, Kemer Vergi Dairesi’nin düzenlediği toplantıda 7143 sayılı vergi ve bazı alacakların yeniden yapılandırması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun hakkında bilgilendirmede bulundu. Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda düzenlenen toplantıya Kemer Vergi Dairesi Müdürü Harun Kara, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Şener Günler, Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcısı Esat Aktaş, Kemer Ulaştırma Hizmetleri Odası Başkan Yardımcısı Ramazan Kurgan, Oda Muhasebecisi Saim Tıraş, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ATSO) temsilen Hüseyin Etci, Antalya Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası’nı temsilen mali müşavir Aydın Anatürk katıldı. 

7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun’un 18 Mayıs’ta yürürlüğe girdiğini anımsatan Vergi Dairesi Başkanı Uzun, vatandaşları borç yapılandırmasından yararlanmaya davet etti. Yapılandırmaya başvuran vatandaşın kamuya borç yükünün azalacağını, borçlarını taksitlendirebileceğini, indirimlerden yararlanabileceğini belirten Uzun, “Daha önce unutulmuş eksik beyan edilmiş vergiler için pişmanlık beyanı yapılabilecek. İşletme kayıtları gerçek hale getirebilecek. Yapılandırma kanunu kesinleşmiş borçlara ödeme kolaylığı getiriyor” diye konuştu. 

SON BAŞVURU TARİHİ 31 TEMMUZ 

Gelir vergisi, kurumlar vergisi, motorlu taşıtlar vergisi, KDV, ÖTV gibi tüm vergilerin Kanuna göre yapılandırılabileceğini belirten Uzun, trafik, nüfus, seçim, askerlik para cezaları, karayollarından usulsüz geçişler nedeniyle kesilen cezaların da Kanun kapsamda olduğunu söyledi. YURT-KUR'dan kredi alan öğrencilerin, öğrenim ve katkı kredisi borçları ile çiftçiler ve işletmelerin ecrimisil borçlarının da bu Kanuna göre yapılandırılarak ödenebileceğini kaydeden Uzun, kanundan yararlanmak isteyenlerin, 31 Temmuz 2018 tarihine kadar ilgili vergi dairesine başvuruda bulunmaları gerektiğini vurguladı. Vergi Dairesi Başkanı Uzun, başvuruların bizzat vergi dairesine gelerek veya posta yoluyla ya da Gelir İdaresi Başkanlığının www.gib.gov.tr adresi üzerinden veya www.turkiye.gov.tr adresinden internet aracılığı ile yapılabileceğini bildirdi. Uzun, peşin veya ilk taksit ödemelerinin 1 Ekim 2018 tarihine kadar yapılması gerektiğini kaydetti. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X