bursa escort Kemer’de ‘Hanutçu’ terörü
Reklamı Geç
Advert
Advert

Kemer’de ‘Hanutçu’ terörü

Kemer’de her sezon yazın gelmesi ile birlikte ortaya çıkan hanutçular, bölgede terör estiriyor. Kemer Turistik Otelciler İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Şener Gürler, ilçede faaliyet gösteren hanutçulara 'dur' diyen olmadığını ve kendilerinin de müdahale edemediklerini belirterek, turizmin ve Kemer’in geleceği için hanutçularla etkin mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

Kemer’de ‘Hanutçu’ terörü
Kemer’de ‘Hanutçu’ terörü Kemer Gözcü
Bu içerik 1704 kez okundu.
Advert

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’de turizm sezonun gelmesi ile birlikte, neredeyse her adımda, elinde işyerlerinin reklam broşürleri ile çevreden geçenleri taciz eden hanutçulara rastlanıyor. Turislerin kolundan tutup işyerlerine zorla götürdükleri gözlenen hanutçulara özellikle kadın turistler büyük tepki gösteriyor. Bu durumdan sadece turistler değil esnaf da yakınıyor. Özellikle Atatürk Caddesi, Deniz Caddesi ve Kemer Plajının belli noktalarında ortaya çıkan hanutçuların rahatsızlık vermesinden dolayı müşterilerinde azalma olduğunu dile getiren esnaflar, "Turistleri rahatsız ediliyorlar. İsteklerini yerine getirmeyenle turistlere zorbalık bile yapıyorlar" diyerek tepki gösteriyor.

‘DENETİM ALTINA ALINMASI GEREKİYOR’

Kemer Turistik Otelciler İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Şener Gürler, ilçede faaliyet gösteren hanutçulara 'dur' diyen olmadığını ve kendilerinin de müdahale edemediklerini belirterek, turizmin ve Kemer’in geleceği için hanutçularla etkin mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

Gürler, “Kemer’e gelen misafirlerin daha rahat hareket edebilmesi için kesinlikle bu hanut olayının gerekli yetkili birimler tarafından denetim altına alınması gerekiyor. Otel yöneticileri olarak bizler fazla müdahale edemiyoruz. Dolayısıyla bunun gerekli kamu ve kuruluşların yetkilileri tarafından alınması gereken önlemler var. Misafirlerimizden bu konuyla ilgili çok farklı şikayetler geliyor. Turistler, istemedikleri şeylerin kendilerine zorla satılmak istenilmesinden rahatsız olduklarını söylüyorlar. Sözle tacizden rahat gezmelerini engelleyici olaylara kadar durumlar olduğundan bu ciddi bir durum haline gelmiştir. Kemer’in geleceği için hanutçularla etkin mücadele edilmesi gerekiyor” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X