bursa escort Kadın kooperatifleri Muratpaşa'da buluşuyor
Advert
Advert

Kadın kooperatifleri Muratpaşa'da buluşuyor

Muratpaşa Belediyesi, kadın girişimcilik, üretim ve işletme kooperatiflerini, 1- 5 Eylül tarihlerinde düzenleyeceği Kadın Kooperatifleri Festivali'nde buluşturuyor.

Kadın kooperatifleri Muratpaşa'da buluşuyor
Kadın kooperatifleri Muratpaşa'da buluşuyor Kemer Gözcü
Bu içerik 250 kez okundu.
Advert

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın 'En büyük projemiz insan' diyerek kurduğu toplumsal dayanışma ağına yeni bir halka ekleniyor. 'Al Yazma' başlığı altında kadın danışma merkezleri, kadın emeğini değerlendirme ve eğitim çalışmaları, Mor Makas, BinaRoy gibi projelerle Türkiye'de kadın çalışmalarının önemli bir aktörü olan Muratpaşa, şimdi de Türkiye geneline yayılan kadın kooperatiflerini festivalde biraraya getiriyor.

1 EYLÜL'DE BAŞLIYOR

Gerek piyasa gerek yaşam koşulları nedeniyle iş bulamayan ya da belli bir işte düzenli çalışamayan kadınlara yönelik en iyi ekonomik modeli sunan kooperatifler, 1-5 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Muratpaşa Kadın Kooperatifleri Festivali'nde buluşacak. Bu yıl ilki gerçekleştirilecek festival, 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde başlayacak. Festival süresince, kooperatifler ürünlerini sergileyip satış yapabilecek. Festivalde ayrıca konserler, sahne gösterileri, atölye çalışmaları, seminerler ve çalıştaylar da düzenlenecek.

DAVET MEKTUPLARI GİTTİ

Muratpaşa Belediyesi, festival hazırlıkları kapsamında Hakkari'den Tekirdağ'a farklı il ve ilçelerde bulunan 118 kooperatife davet mektubu gönderdi. Davete olumlu cevap veren kooperatifler Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı'nda kurulacak stant alanında yerlerini alacak.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, kadın girişimcilik, üretim ve işletme kooperatiflerinin genelde belediyelerin halk eğitim merkezleriyle düzenlediği meslek edindirme, hobi ve sanat kursları sonrası için bir model olduğuna dikkat çekti. “Bu kurslara katılan kadınlar sonrasında biraraya gelip öğrendikleri bilgi ve becerileri üretime dönüştürüyor" diyen Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi'nin de Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi'yle 5 bin kişiye ulaşan bir kurs yapılanmasına sahip olduğunu aktardı. Bu kurslarda ortaya çıkan el emeği göz nuru ürünlerin 'Üreten Eller' sergisinde Antalya'yla buluştuğunu belirten Başkan Uysal, “Festivalimiz, bu çerçevede, kurslarımıza katılan kadınlar için yeni iş imkanlarının da kapılarını açacak, yeni iş fikirlerinin oluşmasını sağlayacak" dedi.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X