bursa escort İYİ Partili kadınlar yerel seçimlere hazırlanıyor
Advert

İYİ Partili kadınlar yerel seçimlere hazırlanıyor

Kemer’de İYİ Parti’ye gönül veren kadınlar ilçe binasında buluştu. Genel seçim sonucunu değerlendiren kadınlar, önümüzdeki yerel seçimlerle ile ilgili istişarede bulundular.

İYİ Partili kadınlar yerel seçimlere hazırlanıyor
İYİ Partili kadınlar yerel seçimlere hazırlanıyor Kemer Gözcü
Bu içerik 1371 kez okundu.
Advert

Şüheda DAYANTÜRK

Türkiye’de kadın kolları olmayan tek parti olan İYİ Parti’de gönüllü kadınlar genel seçimlerin ardından yerel seçimler için çalışmalarını sürdürüyor. İYİ Parti Kemer İlçe Başkanlığı’nda buluşan gönüllü kadınlardan Gülsüm Akıncı, Hatice İnan, Hülya Gün, Hülya Kutsal, Fadime Kal, Ayşe Barutçu, Tülin Yelten, Kamile Büyükakçalı, Güler Cilalı, Senem Aydemir, Dilek Özcan, Özden Biber, seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

24 Haziran seçimlerinde gönüllü olarak gece gündüz çalıştıklarını söyleyen kadınlar, önümüzdeki yerel seçimlerle ilgili ilçe genelinde nasıl çalışma yapacaklarını konuşarak istişarede bulunduklarını söylediler. Her hafta bir araya gelerek istişarede bulunacaklarını anlatan kadınlar, mahalle mahalle dolaşarak vatandaşlarla bir araya gelerek İYİ Parti’nin çalışmalarını anlatacaklarını ifade ettiler. 

İYİ Parti'de kadın kolları olmadığının altını çizen kadınlar, "Sayın Genel Başkanımız siyasette cinsiyet ayrımcılığı olmasını istemediği için kadın kolları kurmamaya karar verdi. Bunun nedeni kadınlarımız eşittir bundan dolayı kadınlarımız ayırmak istemedik. Çünkü mücadele her zaman kadınlarla birlikte olur. Bizi diğer partilerden ayıran özeliğimizde budur. Kadının varlığı bizim partimiz için çok önemli bir unsurdur. Biz Türkiye’yi kadınların varlığıyla yeniden kalkındırmak istiyoruz. Gittiğimiz her yerde kadınlarla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Çünkü görünmeyen bir kahraman ordusudur kadınlar. Her alanda erkeklerle birlikte yan yana çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ayrıca kendimiz de projeler üreterek, çeşitli konularda komisyonlar kurarak, toplumsal yaşamda gerçek anlamda eşit bir refah sağlanması için çalışmalarımıza derinlik kazandıracağız” dediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa