bursa escort ASAT'tan Finike'ye 110 milyon TL yatırım
Advert

ASAT'tan Finike'ye 110 milyon TL yatırım

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Finike'nin içme suyu ve altyapısı için 4 yılda 110 milyon TL yatırım yaptı.

ASAT'tan Finike'ye 110 milyon TL yatırım
ASAT'tan Finike'ye 110 milyon TL yatırım Kemer Gözcü
Bu içerik 541 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Yasası ile ilçelere hizmet vermeye başlayan ASAT Genel Müdürlüğü, Finike'de yıllardır içme suyu sorunu çeken merkeze uzak mahalleleri suya kavuştururken, altyapısını yeniliyor. Antalya genelinde altyapı çalışmalarını sürdüren ASAT, Finike'de altyapı eksiklerini giderdi. Bu çalışmalar kapsamında ilçeye yaklaşık 43 milyonluk yatırımla 146 bin 862 metre kanalizasyon hattı döşendi. ASAT ilçeye kazandırdığı 11 milyon 300 bin TL bedelli Finike Membran Bioreaktör Atıksu Arıtma Tesisiyle, portakalı ile ünlü sahil kenti Finike'nin denizini de koruyor.

YAĞMUR SUYU HATTI

ASAT Genel Müdürlüğü'nün, Antalya merkezi ve ilçelerde yaşanan yağmur suyu sorununu çözmek için başlattığı yatırım hamlesi kapsamında Finike'de 2 bin 162 metre yağmur suyu drenaj hattı imalatı yaptı.

Finike'de kesintisiz içme suyu temini için yeni isale ve şebeke hattı çalışmaları yapan ASAT, aynı zamanda yetersiz kalan hatları da yeniledi. 4 yılda yaklaşık 37 milyon yatırım bedeliyle Finike sağlıklı içme suyuna kavuşturuldu. Bugüne kadar 252 kilometrelik içme suyu hat çalışmasını tamamlayan ASAT, devam eden yatırımlarla birlikte ilçeye toplam 273 kilometrelik yeni içme suyu şebekesi kazandırmayı planlıyor.

ASAT tarafından Arif, Yalnız, Gökbük, Gökçeyaka mahallelerine 4 milyon 400 bin liralık yatırımla kapalı devre sulama sistemi kazandırdı. Yaklaşık 600 çiftçi ailesinin artık daha verimli sulama yapabildiği tesis, üretimi katlarken, çiftçilerin gelirini de artırıyor.

BOZULAN YOLLARA ASFALT

ASAT, Finike'de altyapı çalışmaları ardından deforme olan caddeleri de sıcak asfaltla kapladı. Sahilkent, Hasyurt, Turunçova, Yeşilyurt mahalleleri başta olmak üzere çalışmalar sırasında bozulan tüm cadde ve sokaklara yaklaşık 9 milyon 300 bin liralık asfalt yatırımı yapıldı.

ASAT, 4 yılda Finike'nin içme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon ve arıtması için yaklaşık 110 milyon lira yatırım yaptı.

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa