bursa escort ASAT'tan Kemer'e 205 milyonluk yatırım
Advert

ASAT'tan Kemer'e 205 milyonluk yatırım

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Kemer'e 4 yılda yaptığı 204 milyon 476 bin TL'lik yatırım yaptı.

ASAT'tan Kemer'e 205 milyonluk yatırım
ASAT'tan Kemer'e 205 milyonluk yatırım Kemer Gözcü
Bu içerik 1188 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Yasası ile ilçelere altyapı hizmeti gören ASAT, Kemer'de önemli yatırımlar gerçekleştirdi. ASAT, Kemer'de içme suyu sorunu çeken merkeze uzak mahalleleri suya kavuşturdu. İlçeye 7 milyon 463 bin TL yatırım bedelle 71 kilometrelik içme suyu hattı döşendi. Bu kapsamda, Kemer Merkez, Ovacık, Çıralı, Kiriş, Tekirova, Beldibi içme suyu inşaatı yapım işiyle 12 mahalleyi kapsayan dev bir içme suyu projesi hayata geçirildi.

KANALİZASYON VE ARITMA

'Temiz şehir temiz yaşam' sloganıyla çalışmalarını başlatan ASAT, altyapı yatırımları kapsamında ilçeye 3 milyon yatırım bedelle 6 bin 500 metre kanalizasyon hattı döşendi. Merkez ve kırsal mahallelerin altyapı sorunlarına kalıcı çözüm getirildi. Kemer'de ki turizm caddelerinin yağmur suyu sorunu inşa edilen drenaj kanallarıyla çözüldü.

ASAT, 150 milyon TL bütçeli Kemer İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisini yapmak için de çalışmalarını sürdürüyor. ASAT, bölgedeki diğer mevcut arıtma tesislerini de rehabilite etti. Yaklaşık 18 milyon TL bütçeyle arıtma tesislerinin kapasite artırımı ve modernizasyonu sağlandı. 4 yılda Kemer'in içme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon ve arıtması için yaklaşık 205 milyon lira yatırım yapan ASAT, Kemer'in ve bölge turizminin geleceğini kurtardı. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa