bursa escort Ressam Altan'dan 15'inci sergi
Reklamı Geç
Advert
Advert

Ressam Altan'dan 15'inci sergi

Ressam Selim Altan 15'inci kişisel resim sergisini Kaş ilçesinde açtı.

Ressam Altan'dan 15'inci sergi
Ressam Altan'dan 15'inci sergi Kemer Gözcü
Bu içerik 1085 kez okundu.
Advert

Selim Altan'ın Kaş'a bağlı Kalkan Mahallesi Kalkan Kültürevi'ndeki sergisinin açılışına Kalkan Kültürevi Sorumlusu Fatoş Bakır Yüksel, sanatçı dostları, Kalkan'da yaşayan yabancı ressamlar, sanatseverler ve Kalkanlılar katıldı.

Ressam Selim Altan, "Bir süredir sanat çalışmalarımı Finike'deki atölyemde sürdürüyorum. Evimden denize baktığım zaman denizde tekneler var. İşte bu sergideki tablolarımda imgesel bir anlatımla denizi, doğayı çağrıştırıyorum. Resimlerim bir hissi, bir duyguyu ifade etmek üzerine kurulu. İstanbul dışındaki ilk kişisel sergimi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 1989 yılında açmıştım. Yaşadığım yöreye katkı sağlamak için, yaklaşık 30 yıl sonra İstanbul dışındaki ikinci kişisel sergimi Kalkan'da açıyorum" dedi.

Kalkan Kültürevi Sorumlusu Fatoş Bakır Yüksel, "Kalkan Kültürevi artık bir sanat ve kültür merkezi konumuna geldi. Özellikle yaz döneminde ünlü ressamlarımız, Kalkan turizmine sanat ögesini katıyor. Yaşadığı coğrafyaya katkısını sağlayan ressam Selim Altan'a teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Serginin açılışının ardından Sadık Öğretir akordeon konseri verdi.

Selim Altan'ın sergisinde akrilik ve guaj boya çalışmalarından oluşan 23 tablosu yer aldı. Altan'ın 15'inci, İstanbul dışında ise açtığı ikinci kişisel sergisi 20 gün açık kalacak. Sanatçı kişisel sergilerinin yanında İstanbul Bienali, Çağdaş Türk Resmi Sotheby's ve Londra'da karma sergilere katıldı. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X