bursa escort Avdan'a 5 yıldızlı köy konağı
Reklamı Geç
Advert
Advert

Avdan'a 5 yıldızlı köy konağı

Büyükşehir Belediyesi'nin Korkuteli ilçesinde yapımını tamamladığı Avdan Mahalle Konağı Başkan Türel tarafından hizmete açıldı. Korkuteli'ne 4 yılda 200 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyleyen Türel, “Birileri Antalya'dan Korkuteli'ne Avdan'a hizmet mi gider diyorlardı. Gelsinler baksınlar. Çalışırsan hizmetin en kralı gelir" dedi.

Avdan'a 5 yıldızlı köy konağı
Avdan'a 5 yıldızlı köy konağı Kemer Gözcü
Bu içerik 831 kez okundu.
Advert

Avdan Mahalle Konağı'nın açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Ali İrban, meclis üyeleri ve mahalle sakinleri katıldı. Avdan'a 5 yıldızlı mahalle konağı kazandırdıklarını söyleyen Başkan Türel, “Avdan Mahalle Konağı ve Muhtar Evi mimarisiyle Korkuteli'nin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yapıldı. Düğündü, cenazeydi bütün kültürel sosyal ihtiyaçlarınızı burada rahatlıkla karşılayacaksınız. 350 kişilik çok amaçlı salon, çocuk oyun alanı, iki adet gelin odası, yemekhane, mutfak, fırın ve muhtarlık ofisi içeren konağımız ben diyeyim 5 yıldız siz deyin 10 yıldızlı oldu" dedi.

İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Korkuteli'de çok önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini anlatan Türel, şunları aktardı:

"Korkuteli'nin girişindeki yılan hikâyesine dönmüş yarım kalmış bir Fatih Caddemiz vardı. Göreve gelir gelmez tamamladık. İlçe girişini Korkuteli'ne yakışır bir hale getirdik. Korkuteli Otogarımızı hizmete açtık. Halimizi Korkuteli'ne yakışır bir hale getirdik. İçme suyu, kanalizasyon çalışmalarına hız vererek, Korkuteli Atıksu Arıtma Tesisini ilçemize kazandırdık. Sadece Manay Su Getirme Projesi için bütçeden harcadığımız rakam 41 milyon TL. Bu proje ile inşallah Korkuteli'de içme suyu problemini de çözmüş oluyoruz."

Avdan Mahalle Konağı'nın 1.8 milyon liraya mal olduğunu ifade eden Menderes Türel, “Bugüne kadar diğer hizmetlerle birlikte Avdan'a toplam 5.5 milyon liralık yatırım yapmışız. 2013 yılında İl Özel İdaresi'nin tüm Antalya ilçelerine yaptığı toplam yatırım 10 milyon lira idi. Şimdi biz sadece Avdan'a 5.5 milyon liralık yatırım yapmışız" dedi.

4 YILDA 200 MİLYONLUK YATIRIM

Göreve geldiklerinden bu yana Korkuteli merkez ve köylerine 50 km sıcak asfalt, 250 km sathi asfalt yaptıklarını kaydeden Başkan Türel, "Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Atatürk Caddesi, İstiklal Caddesi düzenlemelerimiz Korkuteli'yi bambaşka bir hale dönüştürüyor. 4 yılda Korkuteli'ye toplam 200 milyon liralık yatırım yaptık" dedi.

Vatandaşların güvenine layık olmak için gece gündüz çalıştıklarını söyleyen Türel, şunları ifade etti: “Bu hizmetlerin gerçek sahipleri sizlersiniz. Sizler bizi desteklediğiniz için biz bunları gerçekleştirdik. Destek sizden, hizmet bizden.”

Avdan Muhtarı Ali Demir ve Avdan Derneği Başkanı Durali Köle, Başkan Menderes Türel'e teşekkür plaketi verdi. Başkan Türel, daha sonra mahalle konağını gezerek, Avdanlılarla bir araya geldi. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X