Advert
EĞİTİM
Giriş Tarihi : 11-06-2018 13:01   Güncelleme : 11-06-2018 13:01

Kepez'in Sosyal Bilimler Lisesi açıldı

Kepez Belediyesi'nin arsa tahsisini gerçekleştirdiği, hayırsever Mustafa Yılmaz'ın anne ve babasının adını taşıyan 24 derslikli Neriman- Erol Yılmaz Sosyal Bilimler Lisesi törenle açıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere kente hizmet eden iş ve siyaset dünyasından çok sayıda davetli katıldığı açılışta, siyasiler birbirleriyle el sıkışıp kucaklaştı.

Kepez'in Sosyal Bilimler Lisesi açıldı

Neriman- Erol Yılmaz Sosyal Bilimler Lisesi'nin açılışına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya milletvekilleri, AK Parti'li Mustafa Köse, Gökcen Özdoğan Enç, CHP'li Devrim Kök, MHP'li Mehmet Günal, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti'li Menderes Türel, ilçe belediye başkanları, MHP Antalya 1. sıra milletvekili adayı Abdurrahman Başkan, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, iş insanları, bazı siyasi partilerin il başkanları, 9'uncu Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel'in kardeşi merhum iş adamı Şevket Demirel'in eşi ve kızının yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

OĞLUNU ALNINDAN ÖPTÜ

Törenin açılış konuşmasını Erol Yılmaz yaptı. Duygu yüklü bir konuşma ile konuklara seslenen Erol Yılmaz, “Bana sekseninci yaşımda dünyanın en mutlu insanı olma onurunu veren oğlumun tertemiz alnından öpmek istiyorum" deyip kürsüden inerek, hayırsever işadamı oğlu Mustafa Yılmaz'ın alnından öptü.

YILMAZ'DAN TÜTÜNCÜ'YE TEŞEKKÜR

Babasından sonra kürsüye çıkan ve okul yaptırmaya nasıl karar verdiğini anlatan Mustafa Yılmaz, “Annemi kaybettiğimin ertesi günü onun ismini ölümsüzleştirmek ve onun adına bir eser yapmaya karar verdim. Bu fikrimi de Kepezimizin çok kıymetli belediye başkanı sevgili dostum Hakan Tütüncü ile paylaşınca, kendisi de bana özellikle Kepezimizde sosyal bilimler lisesine ihtiyaç olduğunu söyledi. Ben de 'Tamamdır başkanım ben her şeyi ile bitirmeye hazırım' dedim ve birlikte eylem planımıza başladık. Bu okulu inşa edebilmek için bir de arsa gerekliydi. Ben huzurlarınızda arsa tahsisini sağlayan Hakan başkanıma bir kez daha şükranlarımı ifade ediyorum" dedi. Mustafa Yılmaz, arsa tahsisi, protokol işlemleri ve inşası hızla biten okulun aslında 2 ay önce tamamlandığını, açılış için okula ismini verdiği annesinin seneyi devriyesi olan 9 Haziran tarihini beklendiğini söyledi. Başkan Hakan Tütüncü de Kepez'e bir eğitim kurumu daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

VALİ KARALOĞLU: TEKLİ EĞİTİME GEÇİLECEK

Vali Münir Karaloğlu da 2019 yılında okullarda tekli eğitime geçileceğini belirtti. Bu projeye başlandığında Antalya'da 1000 ilave dersliğe ihtiyaç olduğunu vurgulayan Vali Karaloğlu, “Hayırseverlerimizden Allah razı olsun. Antalya, Türkiye genelinde en hayırsever illerden biri. Milli Eğitimimiz ve hayırseverlerimiz sayesine 2019 yılında Antalyamız tekli eğitime geçmeye hazırlanıyor" dedi. Vali Karaloğlu, hayırsever Mustafa Yılmaz'ı da tebrik etti.

ÇAVUŞOĞLU: KEPEZ EĞİTİM ANLAMINDA ÖNEMLİ YERLERE GELDİ

Açılış töreninde konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise eğitime büyük katkıları olan hayırsever iş adamı Mustafa Yılmaz'a teşekkür etti. Bakan Çavuşoğlu, okullaşma oranında istenilen hedeflere hızlı bir şekilde ulaşıldığını, nüfusa göre hayırsever sayısı bakımından Antalya'nın, Türkiye'de birinci sırada olduğunu belirtti. Çavuşoğlu, “Antalya'ya inşallah büyük bir teknoloji vadisi kuracağız. Tüm araştırma geliştirmelerin olduğu, 5 milyon insanın çalışıp, yaşayacağı bir şehirden bahsediyoruz. Çalışmalara başladık" diye konuştu.

Açılış töreni, protokol tarafından kurdelenin kesilmesinin ardından, hayırsever ailenin konuklara verdiği iftar yemeği ile devam etti.

SİYASİLERİ KUCAKLAŞTIRDI

Neriman Erol Yılmaz Sosyal Bilimler Lisesi açılışı için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere kente hizmet eden iş ve siyaset dünyasından çok sayıda davetli katıldı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Ak Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, Gökcen Özdoğan Enç, CHP Antalya Milletvekili Devrim Kök, MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, MHP Antalya Milletvekili 1'inci sıra adayı Abdurrahman Başkan'ın katıldığı açılışta, siyasiler birbirleriyle el sıkışıp kucaklaştı. (DHA)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA