bursa escort ASAT'ta masabaşı tatbikatı
Reklamı Geç
Advert
Advert

ASAT'ta masabaşı tatbikatı

Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında Antalya için hazırlanan ve onaylanarak yürürlüğe giren Antalya İl Afet Müdahale Planı (TAMP - Antalya) gereğince ASAT'ta 'Antalya İli Masabaşı Tatbikatı' düzenlendi.

ASAT'ta masabaşı tatbikatı
ASAT'ta masabaşı tatbikatı Kemer Gözcü
Bu içerik 515 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (ASAT) ev sahipliğinde gerçekleştirilen tatbikatta planın uygulanabilirliği test edildi. Tatbikatta görevli tüm hizmet gruplarının eş zamanlı 'Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi' (AYDES) uygulamasını kullanması ilk defa gerçekleşti. Tatbikat ayrıca Afet Müdahale Planı'nın işlerliğinin ve uygulanabilirliğinin test edilmesi, hizmet grupları arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanması, varsa eksikliklerin ve aksaklıkların tespit edilmesi anlamında da Antalya için bir ilk teşkil etti.

TATBİKAT SENARYOSU BAŞARIYLA UYGULANDI

Tatbikat senaryosuna göre Antalya Körfezi merkezli 6.3 büyüklüğünde meydana gelen deprem neticesinde, hizmet gruplarının olaylara müdahale planlamaları, intikal işlemleri ve afetzedelere ait veri girişleri AYDES uygulaması üzerinden gerçekleştirildi. Uygulama üzerinde hizmet gruplarının olay yönetimleri, planlara olan hâkimiyetleri ve hizmet grupları arasındaki uyum test edilmiş oldu. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X