bursa escort 'Türküyem' büyüledi
Reklamı Geç
Advert
Advert

'Türküyem' büyüledi

Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin (Antalya DOB), 'Türküyem' müzikalinin sezon prömiyerini yapıldı.

'Türküyem' büyüledi
'Türküyem' büyüledi Kemer Gözcü
Bu içerik 864 kez okundu.
Advert

Antalya DOB, Erdal Tuğcular'ın türkü düzenlemelerini ve kompozisyonunu yaptığı, Fatih Şanal'ın librettosunu yazdığı ve sahneye koyduğu 'Türküyem' müzikalinin sezon prömiyerini Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Anlatıcının ve yaratıcının hayal dünyasında yapmış olduğu bir seyahati anlatan eserde Antalya DOB orkestrasını şef Hakan Kalkan ve Ömer Yöndem yönetirken, eserin koreografisi Nurdan Sinkil, dekor ve kostüm tasarımı Gürcan Kubilay ve ışık tasarımı Mustafa Eski tarafından hazırlandı.

Soprano Serap Demirhan Işık ve Seçil Eyilikeder, mezzo-soprano Gülçin Gültekin, tenor Burak Pektaş, bariton Erdi Can Aybaş ve bas Alaaddin Ataseven'in solist olarak sahne aldığı eserde türkülere eşlik eden metinler günümüz coğrafyasının kültürüne, sosyal ortamına, değerlerine tanıklık ederken, dinleyenleri de türküler üzerinden düşünmeye davet etti.

İzleyenleri Anadolu turuna çıkarak, örf, adet ve gelenekleri türkülerle sahneye yansıtan, ışık efektleriyle de renklendirilen ve ayakta alkışlanan eser, kaçıranlar için 9 Haziran Cumartesi saat 15.00'te bir kez daha müzikseverlerle buluşturulacak. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X