bursa escort ASFİM'de sağlık için spor
Reklamı Geç
Advert
Advert

ASFİM'de sağlık için spor

Büyükşehir Belediyesi'nbin ücretsiz spor imkânı sunduğu Antalya Spor ve Fitness Merkezlerinde (ASFİM), düzenli spor yapma imkânına kavuşan kadınlar hem sağlıklarında hem de görünüşlerinde büyük değişim yaşıyor.

ASFİM'de sağlık için spor
ASFİM'de sağlık için spor Kemer Gözcü
Bu içerik 894 kez okundu.
Advert

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren ASFİM, vatandaşları sağlıklı ve hareketli yaşamla buluşturuyor. Vatandaşlar modern, tam donanımlı ve uzman eğitmenler eşliğinde step aerobik, pilates, yoga, cardio pump ve zumba yapma imkânını ASFİM'lerde buluyor. Daha düzgün bir duruş, esnek bir vücut ve fit bir görünüm hedefleyen kadınlar, popüler ve etkili egzersiz programlarından pilates, fitness, aerobik ve zumba yaparak fazla kilolarından kurtuluyor. ASFİM'le spor ve sağlıklı hayata kucak açan kadınlar Nilgün Uçakan, “10 senedir emekliyim. Altı senedir de Kepez ASFİM'de düzenli olarak spor yapıyorum. Vücudumdaki kas ve bacak ağrılarından çok şikâyet ediyordum. Ağrılardan ellerimi açamıyordum. Pilatese başladıktan sonra bu ağrılardan kurtuldum sağlığıma kavuştum. Emekli hayatımızda bu yapılan hizmetlerle sosyalleşme imkânı buluyoruz. Büyükşehir Belediyesi'ne bu hizmetinden dolayı çok teşekkür ederim. Ev hanımı arkadaşlarımıza tavsiye ediyorum. Hem sporla hayata tutunurlar, hem sosyalleşirler hem de keyifli vakit geçirirler" diye konuştu.

SPORLA SAĞLIKLI ZAYIFLADI

ASFİM'de spora başlamadan önce 126 kilo olan Güldane Acar, step aerobik ve diyetisyen yardımı alarak 10 ayda 95 kiloya düşmüş. Güldane Acar yaşadığı değişimi şöyle anlattı: “Oturduğum yerden kalkamıyordum kalkınca da bacaklarım ağrıyordu. Çocuklarım da zayıflamamı çok istiyordu. 'Anne seni artık zayıf görmek istiyoruz' diyerek beni teşvik ettiler. Hem sağlıklı beslenerek hem de spor yaparak fazla kilolarımı verdim. Sorunlarımdan kurtuldum; ama spor yapmaya devam edeceğim. Çünkü hedefim 80 kiloya düşmek."

'İLACI SPOR OLDU SAĞLIĞINA KAVUŞTU'

Astım ve KOAH hastası olduğunu söyleyen Selda Yılmaz, doktorunun mutlaka spor yapmalısın tavsiyesi üzerine spora başladığını belirterek, “Kısa bir süre önce ASFİM'e başladım. 68 kilo ile başladım şu an 62 kiloyum. Ama ASFİM'e gelmemdeki en büyük sebebim kilo değil astım rahatsızlığım oldu. Astım ve KOAH hastası olduğum için doktorum mutlaka spor yapmamı istedi. Spora başladıktan sonra bana kattıklarını görüyorum. Örneğin nefesle ilgili sorunlarımı çözdü. Spor, bana sağlığımla ilgili çok büyük güzellikler kattı. ASFİM'den çok memnunum. Uygun ve rahat koşullarda çalışıyoruz eğitmenlerimiz bizimle çok ilgileniyor" dedi. 

KİŞİYE ÖZEL DİYET PROGRAMI

ASFİM'de görevli diyetisyen Selin Akalın, merkeze gelen kadınların spora başlamadan önce kan ve vücut analizlerini ölçtüklerini ifade ederek, “Vücut analiz cihazlarında vatandaşların yağ oranlarına, kasına, vücut suyuna ve beslenme alışkanlıklarına bakıyoruz. Eğer beslenme ile çözebileceğimiz bulgular varsa beslenme alışkanlıklarındaki yanlışları ve doğruları inceliyoruz daha sonra kişilere uygun bir beslenme programı hazırlıyoruz. İki haftada bir ya da haftalık olmak üzere rutin kontroller gerçekleştiriyoruz. Bu verilere göre diyetimizin başarısını kontrol ediyoruz" dedi. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X