bursa escort Antalya DOB 'Türküyem'in prömiyerini yapacak
Advert

Antalya DOB 'Türküyem'in prömiyerini yapacak

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), 'Türküyem' müzikalinin sezon prömiyerini 7 Haziran'da yapacak.

Antalya DOB 'Türküyem'in prömiyerini yapacak
Antalya DOB 'Türküyem'in prömiyerini yapacak Kemer Gözcü
Bu içerik 884 kez okundu.
Advert

Antalya DOB, Erdal Tuğcular'ın türkü düzenlemelerini ve kompozisyonunu yaptığı, Fatih Şanal'ın librettosunu yazdığı ve sahneye koyduğu 'Türküyem' müzikalinin sezon prömiyerini 7 Haziran Perşembe saat 19.00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Anlatıcının ve yaratıcının hayal dünyasında yapmış olduğu bir seyahati anlatan eserde Antalya DOB orkestrasını şef Hakan Kalkan ve Ömer Yöndem yönetirken, eserin koreografisi Nurdan Sinkil, dekor ve kostüm tasarımı Gürcan Kubilay ve ışık tasarımı Mustafa Eski tarafından hazırlandı.

Soprano Serap Demirhan Işık ve Seçil Eyilikeder, mezzo-soprano Gülçin Gültekin, tenor Burak Pektaş, bariton Erdi Can Aybaş ve bas Alaaddin Ataseven'in solist olarak sahne alacağı eserde türkülere eşlik eden metinler günümüz coğrafyasının kültürüne, sosyal ortamına, değerlerine tanıklık ederken dinleyenleri de türküler üzerinden yeniden düşünmeye davet ediyor.

9 Haziran Cumartesi saat 15.00'te tekrar sahnelenecek eserin 20 ve 30 TL olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi opera gişesinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa