bursa escort Köse: Bütün mesele birlik ve beraberliğimizi sağlamak
Advert
Advert

Köse: Bütün mesele birlik ve beraberliğimizi sağlamak

24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında AK Parti MKYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Milletvekili Adayı Esma Balaban Karacan ile birlikte Kemer’de ziyaretlerde bulundu. Köse, “Antalya’nın her ilçesi için bütün mesele kendi aramızdaki muhabbeti beraberliği sağlayabilmektir. Biz bunu sağladığımız anda bizim rakibimiz yok” dedi.

Köse: Bütün mesele birlik ve beraberliğimizi sağlamak
Köse: Bütün mesele birlik ve beraberliğimizi sağlamak Kemer Gözcü
Bu içerik 1766 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ahmet Duran YENİGÜN

24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında AK Parti MKYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Milletvekili Adayı Esma Balaban Karacan ile birlikte Kemer’de ziyaretlerde bulundu. Ak Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, ilçe yönetimi, Kadın ve Gençlik Kolları yönetimi, Kemer Belediyesi Eski Başkanı Hasan Şeker, ASMEK Kemer Koordinatörü Zafer Yaman, Hasan Kal, Kahraman Uraz ile parti yöneticilerinin de katıldığı gezi programında ilk olarak Göynük Mahallesi ziyaret edildi. Göynük’te vatandaşlar ve esnafla görüşen Köse ve Balaban ardından Kemer Sanayi Sitesi’ne geçerek sanayi esnafıyla bir araya geldi. Kooperatif Başkanı Mehmet Akın, kooperatifin kuruluşundan sanayinin yapılışına kadar ki süreçte Mustafa Köse’nin yapmış olduğu katkılardan dolayı ederken, Mustafa Köse de sanayici esnafında bir konuşma yaparak AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’a destek istedi. Sanayi gezisinin adından Kiriş Mahallesi’ne geçen Köse ve beraberindekiler otel çalışanları ile buluştu. Otel çalışanlarına AK Parti’nin proje ve çalışmalarını anlatan Köse ve Balaban, personelin sorularını yanıtlayarak destek istedi. Kiriş esnafını da ziyaret eden Köse ve Balaban, buradan ayrılarak Kemer Balıkçı Barınağı’na gelindi. Burada Kemer Balıkçılar Kooperatifi üyeleri ile görüşen Mustafa Köse, balıkçıların sıkıntılarını dinleyerek, Devlet Su İşleri’nin dere ilgili başlatmış olduğu projeyle ilgili bilgi aldı ve konun takipçisi olacağını söyledi. Köse ve beraberindekiler balıkçı barınağının da içinde bulunan Idyros Antik Kenti’nde başlatılan kazı çalışmalarını incelemelerde bulundu. Kazı başkanı Hakan Öniz’den bilgi alan Köse, özellikle kilise zeminindeki mozaiklere ilgi gösterdi. Yine kazı alanında bulunan anfora mezarlığında bilgi alan Köse ve beraberindekiler, ardından iftar programına katıldı ve Liman Caddesi gezerek esnafla sohbet etti. 

‘BÜTÜN MESELE BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ SAĞLAMAK’

Antalya Milletvekili Mustafa Köse ve Milletvekili Adayı Esma Balaban Karacan son olarak Kemer Seçim Koordinasyon Merkezi’nde partili ve vatandaşlarla buluşarak açıklamalarda bulundu. Antalya’nın her ilçesi için tüm meselenin kendi aralarındaki birlik ve beraberliği sağlayabilmek olduğunun altını çizen Mustafa Köse, “Allah bu birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Sadece bu seçimlik değil inşallah yerel seçimlerde de önümüzdeki süreçte de Kemer’de bu birlik beraberliği sağlasak yeter. Burada sadece kemer için söylemiyorum, Türkiye’nin her yeri için Antalya’nın her ilçesi için bütün mesele kendi aramızdaki muhabbeti beraberliği sağlayabilmektir. Biz bunu sağladığımız anda bizim rakibimiz yok. Biz hep kendimizle yarışıyoruz” dedi.

‘BU NE PERHİZ NE LAHANA TURŞUSU’

Bugün Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında başka Cumhurbaşkanı adayı göremediklerini söyleyen Köse, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimine gidiyoruz. Ortada bir Cumhurbaşkanlığı seçimi ve bir tane aday var Recep Tayyip Erdoğan diye, karşısında da Cumhurbaşkanıyım diyecek ya da Cumhurbaşkanlığına ben adayım diyecek kişilerin bulunması gerekiyor aslına bakarsanız olması gereken bu. Ama hiç öyle değil yani bugün bakıyorsunuz bir Muharrem İnce’nin ben Cumhurbaşkanı olacağına inandığını düşünmüyorum. Sadece kendisinin değil taraftarlarının da inandığı düşünmüyorum. Onun amacı olsa olsa CHP’ye genel başkan olmak. Bir taraftan diyor ki; parlamenter sistemi geri getireceğim hem de diyor ki; Meral Hanım’ın yardımcısı olacağım, bu ne perhiz ne lahana turşusu arkadaş biz bunu anlamadık. 23 Nisan’da bir gün bunlara koltuğu versek yetecek. Bunların başka bir talepleri olmayacak. Adamlar öyle bir vaatlerde bulunuyorlar ki aklınız hayaliniz şaşar. İktidara gelmeyeceklerini bildiklerinden nasıl biraz daha fazla oy alırız nasıl kendi yerimizi koltuğumuzu sağlamlaştırırız nasıl birileri de parti olarak bizi tanır diye bu hesabın içindeler. Yani bunlar için bir oy fazla alabilmek için her şey mubah. Ne omurga var ne duruş var. Ne dirayet var ne de memleketin geleceğine dair bir ön görü var. Çıktıkları zaman başlıyorlar konuşmaya memleket battı bitti. Başka hiçbir şey yok.”

‘AVRUPA’DA NE VARSA TÜRKİYE’DE FAZLASI VAR’

2001 yılındaki Türkiye ile bugünkü Türkiye’nin aynı olmadığını anlatan Mustafa Köse, “2001’de aldığımız Türkiye ile şimdiki Türkiye aynı mı? 2001’deki Türkiye’nin çıkın Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde bir kıyaslama yapın bakalım kaç sene gerisindeyiz. Avrupa’da ne varsa Türkiye’de aynısı var hatta fazlası var. Piyasaya baktığınız zaman ciddi bir hareket var. Ekonomi kötüye gidiyor diyorlar. Memlekette seçime dair oynanan oyunu görmüyorsanız diyecekte hiçbir şey yok. Bugün Antalya’ya gelen turist sayısı 2001 yılına göre baktığınız zaman üç katı artmış. Türkiye’ye on üç milyon turist gelirken, bugün otuz beş milyon turist geliyor. Üç katı artmış ihracatımız yüz elli milyar dolara çıkmış. Dünyada OECD ülkeleri arasında 34 ülke arasında en fazla büyüyen ikinci ülke Türkiye. 7.4 büyümüş Türkiye bu müthiş rakam. İşsizlik geçen yıla göre düşmüş. Ekonomik göstergeler iyileşiyor, turizm artıyor, girdiler artıyor, tarımsal büyüme artıyor. Ama öbür taraftan bakıyorsunuz dolar yükseliyor. Doların yükselmesi için bir sebep var mı? burada oyun olduğunu göremiyor muyuz? dolar 3,20 bandına gerileyecek tüm ekonomistler bunun yazıyor. Yani aşağı yukarı 3,20-3,50 bandında olması lazım. 2019 seçimlerine yönelik Türkiye’ye bir operasyon düzenlediler. FETÖ kaynaklı bir operasyon. Ekonomiyi daraltıp mazot fiyatını artırıp, doları yükseltip hükümeti köşeye sıkıştıracaklardı. Bir anda erken seçimi alınca bu işi öne çektiler. İki aylık bir operasyon için düğmeye bastılar. Bu sürdürülebilir mi? Sürdürülemez. 24 Haziran’dan sonra Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olduktan sonra ne yapacaklar? Elimizi öpecekler ve bizde yolumuzda yürümeye devam edeceğiz. Bunu hep beraber göreceğiz” diye konuştu.

‘ÖLSE DE SÖZÜNÜ YERİNE GETİRİR’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hiçbir zaman seçim ekonomisi uygulamadığını vurgulayan Köse, “Hiçbir zaman uygulamamıştır ve her zaman yapabileceğini söylemiştir. Yapamayacağını söylememiştir. Bugün çıkıp bir vaatte bulunuyorsa onun yapabileceği bir vaattir ve o sözü ölse de yerine getirir. Ötekilere bakıyorsunuz seçim beyannamelerine aklına geleni yazmış adam; sana vereceğim sana da vereceğim, emekliye de vereceğim, işçi tabi canım olmaz mı ona da vereceğim, öğrenciye her ay 500 TL vereceğim, emekliye, ev hanımına, sanayiciye ayıp ettin sanayiciye de vereceğiz, asgari ücreti arttıracağız, ama istihdamı da arttıracağız. Birisi bunun nasıl olacağını bana anlatsın, her kesime ona buna dağıtacağını söylüyorsun. Peki üşenmemiş yazmışsın bunun nasıl yapacağını da altına bir yazsaydın ya. Ekonomide bunu yapacağım öbüründe bunu yapacağım kaynağım şu bir yazsaydın bir görseydik de ona göre değerlendirseydik. Ak Parti biriktirdi ya, onu harcayacak hazıra dağ mı dayanır. Bir sene bile sürmez üç ayda biter, böyle dağıttıktan sonra” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X