bursa escort Barış için yelken açan 4 kadın Kemer’de
Advert
Advert

Barış için yelken açan 4 kadın Kemer’de

Muğla'nın Bodrum ilçesinden 'Yurtta barış dünyada barış' sloganıyla yelken açan 'Deniz Tutkusu Seyirde' ekibi Neşe Hasipek, Ceyda Güleçyüz, Şule Kükrer ve Ferda Volkan, Kemer’de mola verdi. 44 günlük deniz seyrinde 22 farklı noktada mola verip, yaklaşık 1300 deniz mili kat etmeyi planlayan yelkenci kadınlar, 1 Temmuz’da Bodrum’a dönecek.

Barış için yelken açan 4 kadın Kemer’de
Barış için yelken açan 4 kadın Kemer’de Kemer Gözcü
Bu içerik 1071 kez okundu.
Advert

Şüheda DAYANTÜRK

Bodrum’dan 9 Mayıs’ta “Yurtta barış dünyada barış” sloganıyla yelken açan “Deniz Tutkusu Seyirde” ekibinden bilgisayar programcısı kaptan Neşe Hasipek, istatikçi Ceyda Güleçyüz, Şehir plancısı Şule Kükrer ve gazeteci Ferda Volkan, Finike’nin ardından Kemer’e ulaştı. Ekibi Marina Müdürü Levent Tokaç karşıladı. Tokaç, yaptığı açıklamada, “4 denizcimizin çıkmış oldukları bu yolculukta Kemer Marina olarak desteğimizin her zaman devam edeceğini ve kendilerini marinamızda görmekten dolayı da mutluyuz. Bu destekten dolayı kendileri de bize teşekkür plaketi sunmuşlardır. Marina olarak bayan denizcilerimizin her zaman bu yapmış oldukları etkinliklerini destekliyoruz” dedi.

Kaptan Neşe Hasipek, bir yıl önce gerçekleştirdikleri Adriyatik seyri ve 9 Mayıs’ta start verdikleri Akdeniz seyri hakkında bilgi verdi. Hasipek, “Barış için yelken açan kadınlarız. Geçen yıl Adriyatik seyrimizi yaptık. 70 gün sürdü. 3 ülkeye uğradık. 3 kadındık o zaman, Yunanistan adaları, İtalya ve Hırvatistan’ı dolaşıp geldik. 2100 deniz mili yaptık. 23 Nisan’da çıkarak 1 Temmuz’da geri döndük. Bu sene de Akdeniz seyrimizi yapıyoruz. Akdeniz seyrine Bodrum’dan başladık. Tüm kıyılarımızı dolaşarak İskenderun’a kadar gideceğiz. İskenderun Taşucu’ndan Kıbrıs’a geçeceğiz. Kıbrıs’ta bu seyrin fotoğraflarını çeken arkadaş sergi açacak. Bu sefer ana ekibimiz 4 kişilik, ama arada misafir arkadaşlarımız bize eşlik ediyor. Biz barış için yelken açıyoruz. Uğradığımız noktalarda Adriyatik seyrimizin sunumunu yapacağız. Bu seyrimiz de 44 gün sürecek. 1 Temmuz’da tekrar Bodrum’a giriş yapmış olacağız” dedi.

Ceyda Güleçyüz’de, “Neşe arkadaşımızla birlikte geçen yıl Adriyatik seyrimizi yaptık. 3 kadın, 3 ülke gibi bir özelliği de vardı seyrin. Gittiğimiz ülkelerde Türk bayrağını kadın yelkenci olarak gösterdik. Kendimizi barış elçileri olarak addediyoruz. Biz, senelerdir barış için yelken açmaya çalışıyoruz ve bunu yaptık. Kadınlar yelken haftasında hep barışı vurguladık. Dünyanın barışa ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. O nedenle “Yurtta barış dünyada barış” diyerek Doğu Akdeniz ve Kıbrıs seyrimize başladık” diye konuştu.

Adriyatik seyrini kendi olanaklarıyla gerçekleştirdiklerini anlatan Güleçyüz, şöyle dedi:

“Geçen yıl bu seyri kendi bütçemizle yaptık. Bütçenin büyük kısmını da Neşe arkadaşımız tekne sahibi olduğu için o karşıladı. Büyük bir rakamdı. 70 gün süren seyirdi ve üç ülkeye gittik. Döndükten sonra bu seyri başarabildiğimiz için ilgi çoğaldı. İspatlamıştık çünkü kendimizi. Şimdi sponsorlarımız var. Çok mutluyuz. Bize güveniyorlar. Biz uzun seyir yapan kadınlarız ve kadınların hayallerini peşinden koşmasını, güçlerini fark etmelerini istiyoruz. Örnek olmak istiyoruz.”

Bir gece Kemer’de konaklayan ekibi Kemer Marina Müdürü Levent Tokaç uğurladı. 44 günlük deniz seyrinde 22 farklı noktada mola verip, yaklaşık 1300 deniz mili kat etmeyi planlayan yelkenci kadınlar, 1 Temmuz’da Bodrum’a dönecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X