bursa escort Gül’den işçiye tehdit
Advert
Advert

Gül’den işçiye tehdit

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan CHP’li Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Biz işçilerimizle abi kardeş gibiyiz bir aileyiz. Bu yeni maaştan memnun olmayan, düşük bulan arkadaşlarımız olabilir. 7-8 yıldır burada belediyeye işe girmek isteyen müracaat eden arkadaşlar var. Onlarla yolumuza devam ederiz. Herkes kendisine dikkat etsin, çünkü bu belediyede Mustafa Gül’ün haricinde herkesin yedeği var” dedi

Gül’den işçiye tehdit
Gül’den işçiye tehdit Kemer Gözcü
Bu içerik 2812 kez okundu.
Advert

Ahmet Duran YENİGÜN

Geçtiğimiz yıl aralık ayında Belediye-İş Sendikası ile Kemer Belediyesi arasında işçilerin hakları korunması yerine emekleri ayaklar altına Toplu İş Sözleşmesi ile ilgili CHP’li Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, belediyenin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Gül, açıklamasında alacaklı olan kadrolu personelden çok sözleşmeli personelin aldıkları ücretler ve geçmiş dönem ücretlerinden bahsetmesi dikkat geçti. 

Diğer şirketlerden Kemer Belediyesi’nin kurduğu şirkete aktarılan personeller olduğunu ifade eden Gül, “Belediyemizde üç türlü çalışan personelimiz var. Memurlarımız, kadrolu dediğimiz personelimiz, birde taşeron diye alınan kadro olacak diye olamayan kadrosuz çalışan ama sadece başka şirkette çalışırken Kemer Belediyesi’ne aktarılan personelimiz var. Bunlar yarı kadrolu. Dediğim gibi diğer şirketlerde çalışanlar belediyenin kurduğu tek şirkete geçtiler. Bu şirketin tek amacı da sadece personel çalıştırmak. Belediyemizde 1986 yılından beri işe girmiş kadrolu yaklaşık 200 personelimiz var. Bunların sözleşmesini de sendikamızla yapıyoruz. Sendikamızı bu zamana kadar değiştirmedik. Partimize yakın olduğu için de bu sendikayla çalışmaya devam ediyoruz. Bu sözleşme yapılırken başkan yardımcımız, daire müdürlerimiz birlikte oturarak anlaşmaya vardılar ve bende sözleşmeyi imzaladım. Seçim zamanı geldiği için de bazıları dedikodular çıkarmaya başladı. Bunlar samanın altından su yürütmeye çalışan ve başak hiçbir şey yapamayacak kişiler. Sanki Kemer’in sorunları bitmişte, sadece işçi sorunu kalmış gibi.”

‘MUSTAFA GÜL’ÜN HARİCİNDE HERKESİN YEDEĞİ VAR’

Türkiye’de en rahat çalışma ortamının Kemer Belediyesi’nde olduğunu iddia eden Mustafa Gül, “Biz işçilerimizle abi kardeş gibiyiz bir aileyiz bizde çalışma ortamından geldiğimiz için onların değerini biliyoruz. Türkiye’de en rahat çalışma ortamı Kemer Belediyesi’ndedir. Belediyemize işe girmek isteyen 2 bin 300 civarında müracaat var. Bu yeni maaştan memnun olmayan, düşük bulan arkadaşlarımız olabilir. 2 sene boyunca bu arkadaşlarımız 1, 1.5 ve 2 milyon fazla maaş aldı. Ha düşük maaş diyorlarsa otellere gidebilirler, oralarda da çalışabilirler. 7-8 yıldır burada bekleyen işe girmek isteyen müracaat eden arkadaşlar var. Birazda onlar çalışsınlar, onlarla yolumuza devam ederiz biz. Çünkü bu belediyede Mustafa Gül’ün haricinde herkesin yedeği var. Müdüründen tüm çalışanından kimi sayıyorsanız hepsinin yedeği var, ancak bir tek Mustafa Gül’ün yedeği yok. Onun için bu rakam bize az, özel sektörden beş milyon on milyon maaş alsınlar bizde çok isteriz. Daha yüksek maaş bulabiliyorsa bu sivri zekalılar, onlara kapı her zaman açık. Onları her zaman gönderirim. Piyasayı bir dolaşıp gelsinler, bir ayrılsınlar gitsinler gelsinler. Ondan sonra listeye onları tekrar yazarım. Sırası geldiklerinde tekrar çalışmaya başlarlar. Onun için biz haddimizi biliyoruz” dedi.

‘HERKES KENDİSİNE DİKKAT ETSİN’

“Herkes kendisine dikkat etsin” diyen Gül, “Bir de bir şey var, kazmada kürekte çalışan arkadaşların zavallıların hiç sorunu yok. Sabahtan akşama kadar kazıyorlar, çalı kesiyorlar, ot yoluyorlar gariplerin hiçbir şikayeti yok. Üst düzeyde o sosyete elini çamura sokmayan insanlar, hem daha çok maaş alıp en çokta konuşanlar onlar ve bunlarında kim olduğunu biliyorum ve kimin yaptığını da biliyorum. Onun için herkes kendisine dikkat etsin, Mustafa Gül’den başka burada herkesin yedeği var.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X