bursa escort Sindirim sistemine lazer tedavisi
Advert
Advert

Sindirim sistemine lazer tedavisi

Alanya ilçesinde mide tümörü olan ve buna bağlı olarak mide tıkanıklığı bulunan Veysel Bozdağ (68), gastroenteroloji ve sindirim sistemine uygulanan lazer tedavisiyle sağlığına kavuştu.

Sindirim sistemine lazer tedavisi
Sindirim sistemine lazer tedavisi Kemer Gözcü
Bu içerik 749 kez okundu.
Advert

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi öğretim görevlisi gastroenteroloji ve hepatoloji uzmanı Dr. Özlem Özer Çakır, mide tümörü olan ve buna bağlı olarak da tıkanıklığı bulunan hastası Veysel Bozdağ'a gastroenteroloji ve sindirim sistemine lazer tedavisi uyguladı. Operasyonla tümörlü bölgedeki tıkanıklık giderildi. Başarılı geçen operasyonun ardından ameliyattan çıkan Bozdağ'ın hastanedeki kontrolleri devam ediyor.

OPERASYON BAŞARILI

Dr. Özlem Özer Çakır, lazer tedavisinin sağlığın birçok alanında kullanıldığını ve gelişen teknolojiyle kullanım alanlarının her geçen gün genişlediğini söyledi. Çakır, "Biz de ilk defa Türkiye'de gastroenteroloji ve sindirim sisteminde lazer tedavisini başarılı şekilde gerçekleştirdik. Veysel Bozdağ'ın midesinde tümörü bulunmaktaydı. Buna bağlı olarak da midesinde tıkanıklık söz konusuydu. Bu tıkanıklığını açmak için ekibimle birlikte başarılı şekilde lazer tedavisini uyguladık. Lazerle hastamın tümör dokularını ablaze ederek ortadan çıkardık" dedi.

BİRÇOK TÜMÖRE UYGULANACAK

Uygulananın tümörün gelişimini önlemekte de faydası olabileceğini anlatan Özlem Özer Çakır, "Bundan sonraki süreçte de hastanemizde hem yemek borusu, mide, 12 parmak bağırsaklarındaki tümörler, kolon tümörlerinde, sindirim sistemlerinin tümörlerinde tıkanıklığı önlemek hem de tümörün gelişmesini önlemek amacıyla lazer tedavisini uygulamaya devam edeceğim" diye konuştu.

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş da Özlem Özer Çakır'ın Türkiye'de ilki gerçekleştirdiğini belirterek, başarı diledi. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X