bursa escort Manavgat'ta Kur'an'ı Güzel Okuma Yarışması
Advert
Advert

Manavgat'ta Kur'an'ı Güzel Okuma Yarışması

Manavgat ilçesinde düzenlenen Erkek Din Görevlileri Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Türkiye Finalleri'nin Antalya elemesinde birinciliği Kaş Merkez Camii İmam Hatibi Murat Sarıtaş kazandı.

Manavgat'ta Kur'an'ı Güzel Okuma Yarışması
Manavgat'ta Kur'an'ı Güzel Okuma Yarışması Kemer Gözcü
Bu içerik 673 kez okundu.
Advert

Antalya İl Müftülüğü tarafından düzenlenen, 'Erkek Din Görevlileri Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması' Manavgat Külliye Camii'nde yapıldı. Mayıs ayı başında Antalya'nın ilçelerinde yapılan yarışmalarda birinci gelen erkek din görevlilerinin katıldığı Antalya İl Yarışması'nın jüri üyeliğini İl Müftüsü Osman Artan, Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla, Alanya Müftüsü Mustafa Topal, İl Müftü Yardımcısı Mevlüt Topçu ve Hacı Mehmet Gebizli Eğitim Merkezi görevlisi Adnan Gedikoğlu yaptı.

Yarışmayı Ramazan ayı içerisinde yapmaktan dolayı mutlu olduklarını belirten İl Müftüsü Osman Artan, "Kur'an okumak kadar dinlemenin de sevabı vardır. Oruçluyken hem diğer ilçelerimizden yarışmalarımız geldi hem de burada halkımız okunan Kur'an dinlemek için camimize geldi. Peygamber Efendimiz sesi güzel olan sahabelerden Kur'an okumalarını isterdi. Peygamber Efendimiz, güzel sesli okunan Kur'an'ı dinlemenin de güzel olduğunu buyurmuşlardır. Yani Kur'an'ı güzel okumak da önemlidir. Kur'an'ı güzel okuyanlarımızın sayısı arttıkça dinleyip ruhuna işleyenlerin de sayısı artacaktır" dedi.

Yarışmada birinciliği Kaş Merkez Camii İmam Hatibi Murat Sarıtaş, ikinciliği Manavgatlı İmam Hatip Salih Taşdemir, üçüncülüğü ise Kumluca'dan İmam Hatip Fatih Atay kazandı. Yarışmanın ardından dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X