bursa escort Uluslararası Antalya Tiyatro Festivali sona erdi
Advert
Advert

Uluslararası Antalya Tiyatro Festivali sona erdi

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nce bu yıl 9'uncusu düzenlenen ve ulusal yas nedeniyle açılış programı iptal edilen Uluslararası Antalya Tiyatro Festivali 'Giydirici' ve 'Üç Kız Kardeş' adlı oyunlarla sona erdi.

Uluslararası Antalya Tiyatro Festivali sona erdi
Uluslararası Antalya Tiyatro Festivali sona erdi Kemer Gözcü
Bu içerik 951 kez okundu.
Advert

Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki festivalin finalinde Gürcistan Müzikal Komedi ve Dram Tiyatrosu 'Üç Kız Kardeş', İstanbul Devlet Tiyatrosu da 'Giydirici' adlı eserleri sahneledi. Festivalin kapanış oyunları yoğun ilgi gördü. Gürcistan Müzikal Komedi ve Dram Tiyatrosu'nun sahneye koyduğu 'Üç Kız Kardeş'in senaryosunu Anton Çehov yazdı, Kostantin Purtseladze yönetti, 12 oyuncu rol aldı.

Festivalin diğer kapanış oyunu Ronald Harwoood'un yazdı. Ergun Sav'ın Türkçeye çevirdiği, Hakan Çimenser'in yönettiği 'Giydirici'de de 12 oyuncu rol aldı. Eserde, İkinci Dünya Savaşı sırasında ölümüne tiyatro yapmaya çalışan bir tiyatro grubu konu ediliyor.

Ankara, İstanbul, Erzurum ve Antalya devlet tiyatrolarının yanı sıra İspanya'dan Yllana Tiyatrosu, Brezilya'dan Palyaço Akademisi, Kazakistan'dan 28 Tiyatro, İtalya'dan Koreja Tiyatrosu, Gürcistan'dan Vaso Abashidze Profesyonel Müzikal Komedi ve Dram Tiyatrosu'nun katıldığı festival boyunca 21 temsil yapıldı.

Antalya Devlet Tiyatrosu Müdürü Alpay Aksum, Uluslararası Antalya Devlet Tiyatroları Festivali'nin bir marka olduğunu belirterek, "Bu yılki festivalimiz iki ayrı salonda gerçekleşti, her gün 1200 kişi izledi. 10 günde 12 bine yakın izleyici sayısına ulaştık" dedi. Aksum, festivale ilgi gösteren tiyatroseverlere teşekkür etti. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X