bursa escort Kepez'in edebiyat ödülleri verildi
Reklamı Geç
Advert
Advert

Kepez'in edebiyat ödülleri verildi

Kepez Belediyesi'nin, hikâye türünde, 4'üncüsünü düzenlediği Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması'nda ödül alan isimler belli oldu. Bu yıl çocuk ve şehir temasında düzenlenen edebiyat yarışmasının ödül törenine, konser veren çocukların performansı damga vurdu.

Kepez'in edebiyat ödülleri verildi
Kepez'in edebiyat ödülleri verildi Kemer Gözcü
Bu içerik 684 kez okundu.
Advert

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü tarafından Antalya'nın kültür hayatına armağan edilen Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülleri'nin 4'üncüsü sonuçlandı. Seçici kurul, bu yılkı konusu hikâye türünde 'çocuk ve şehir' olan yarışmanın birincilik ödülünü, 'Ruhumun Çocuğu' eseri ile Sinan Semiz'e verdi.

Türkiye'nin değişik illerinden, İspanya, Almanya ve Azerbaycan'da 485 başvurunun olduğu yarışmanın ödül töreni, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi sahnesinde yapıldı. Törene Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, meclis üyeleri, kamu kurumları ile sivil topluk kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda edebiyatsever katıldı.

ÇOCUKLARDAN MUHTEŞEM KONSER

Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülleri'nin bu yılki teması 'çocuk ve şehir' olunca ödül töreninde sahne çocukların oldu. Kepez Belediyesi'nin 4. Müzik Ödülleri'nin birincisi Beyza Başpınar, Ahmet Hamdi Tanpınar'ın şiirlerinden bestelenen 'Beni affet' ve Leyla Ela Gözlü Bir Çöl Ahusu' eserlerini seslendirdi. Daha sonra Antalyalı Roman müzisyenlerin çocuklarından oluşan Yeni Kapı Roman Çocukları Orkestrası, muhteşem bir konser verdi. Roman çocuklarının sahne performansı büyük alkış aldı.

Ödül töreninde sahneye son olarak ulusal ve uluslararası birçok etkinlikte Antalya'yı başarıyla temsil eden Kepez Belediyesi Çocuk ve Senfoni Orkestrası çıktı. Şef Engin Beslek yönetimindeki orkestranın mini konseri, izleyicilerin beğenisi aldı.

ONUR ÖDÜLÜ TUNCER GÜNAY'A

Başkan Hakan Tütüncü, yarışmanın jüri üyelerine plaket, eğitimci, araştırmacı ve yazar Tuncer Günay'a onur ödülünü verdi. Kaymakam Özgödek, meclis üyeleri de yarışmada ilk üçe giren eserlerin sahiplerine plaketlerini ve katılım belgelerini sundu.

Kepez Belediyesi 4. Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması'nda birinci esere 5 bin TL, ikinci esere 4 bin TL, üçüncü esere 3 bin TL, teşvik alan esere de 2 bin TL para ödülü verildi. Ödül töreninin ardından yarışmaya katılan eserlerin yer aldığı kitap, davetlilere hediye edildi.

Kepez Belediyesi 4. Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması sonuçları şöyle:

1. Eser: Ruhumun Çocuğu, Mustafa Tokat (Antalya)

2. Eser: Şahit, Hasan Özgür Yetiştirici (Konya)

3. Eser: Alya, Sinan Semiz (Bursa)

Teşvik Ödülü: Şehr-i Muhayyel, Müberra Çil (Aydın)

Onur Ödülü: Eğitimci, araştırmacı ve yazar Tuncer Günay

(Haber Merkezi)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X