bursa escort Karaçay Köprüsü gönülleri birleştirdi
Reklamı Geç
Advert
Advert

Karaçay Köprüsü gönülleri birleştirdi

Antalya-Muğla sınırında Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Kaş Belediyesi ve Seydikemer Belediyesi'nin ortak protokolüyle yapımı tamamlanan Karaçay Köprüsü törenle açıldı. İki kenti birbirine bağlayan 102 metrelik köprü, aynı zamanda gönülleri de birbirine bağladı.

Karaçay Köprüsü gönülleri birleştirdi
Karaçay Köprüsü gönülleri birleştirdi Kemer Gözcü
Bu içerik 1227 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

2015 yılında aşırı yağış nedeniyle yıkılmasının ardından Antalya ve Muğla Büyükşehir Belediyeleri ile Kaş ve Seydikemer Belediyelerinin el ele vererek yenisini yaptığı, Antalya'yı Muğla'ya bağlayan 102 metre uzunluğundaki Karaçay Köprüsü törenle açıldı. Törene, Muğla Valisi Esengül Civelek, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

İKİ BAŞKAN KÖPRÜDE KUCAKLAŞTI

Köprü ortasında gerçekleştirilen kurdele kesimi renkli görüntülere sahne oldu. Açılış konuşmalarının ardından Başkan Menderes Türel köprünün Antalya tarafından, Muğla Valisi Esengül Civelek ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de Muğla tarafından vatandaşlarla yürüyerek, köprünün ortasında buluştu. İki kentin belediye başkanları köprü ortasında kucaklaşarak, birlikte kurdeleyi kesti.

Muğla Valisi Esengül Civelek yaptığı konuşmada yatırımın takdire şayan olduğuna dikkat çekerek 'yol medeniyettir' sözünü hatırlattı.

'BİRLİK BERABERLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ'

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de yaptığı konuşmada, “Bugün burada sıradan bir köprü açılışı töreninde değiliz. Çünkü Eşen Çayı'nın iki tarafındaki Muğla ve Antalya, Seydikemer ve Kaş sadece komşuluk ilişkisi değil gönül köprüleri de oluşturmak suretiyle güçlü bir dostluk bağı da kurmuş. 2015'te sel felaketi sonunda köprü maalesef kullanılamaz hale geldiğinde ulaşım iki yakadaki vatandaş için ciddi sorun oldu. Bazı işler vardır hacmi küçüktür ama özgül ağırlığı fazladır. İki başkanımız, muhtarlarımız bu sorunun çözülmesi için defalarca gelip gittiler. Bir yakada Muğla bir yakada Antalya. Bu işi nasıl yapacağız. Birlik ve beraberlik olduğunda Türk milletinin ve devletinin bileğini kimse bükemez. İşte bu köprü o birlik beraberliğin çok önemli bir göstergesidir. Bu birlik ve beraberlik bizim için aynı zamanda ülkemize de örnek teşkil edecek bir birlik beraberliktir" dedi.

'SİYASET DEĞİL PROJELER YARIŞSIN'

Başkan Türel, şöyle devam etti:

"Türkiye'de şu seçim ortamında siyaset yarışmasın, projeler yarışsın taahhütler yarışsın, demokrasi yarışsın, hukuk yarışsın. Projeler yarışırsa birlik ve beraberlik de ortaya konursa böyle güzel eserler ortaya çıkıyor. Antalya'da farklı siyasi partilere mensup belediye başkanlarımızla çok örnek çalışmalar yapıyoruz. Hizmetin hasedi olmaz. Bizler hep lafa gelince siyasi parti rozetlerimizi belediye kapısında bırakıyoruz diyoruz ama bunlar sözde kalmamalı. Bunların uygulaması da gerçekleşmeli. İşte bu uygulamaların gerçekleştiğinin en güzel örneğini bugün burada verdik."

BİRLİKTELİĞİN SİMGESİ

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de, 102 metre uzunluğunda 12 metre genişliğinde olan köprünün uzun süre bölgeye hizmet edeceğini belirterek, köprünün manevi değerinin çok önemli olduğunu söyledi. Türkiye'de ihtiyaç duyulan birlikte üretme potansiyelinin gelişmesi konusunda köprünün bir örnek teşkil ettiğini belirten Başkan Gürün, “Menderes Türel'in belediyecilik anlayışını biliyorum. 4'lü bir protokolle bu hizmeti başlattık ve bitirdik. Türkiye'nin bu işbirliğine ihtiyacı var. Parti farkı gözetmeden herkesin aynı eşitlik ilkesi içinde hareket etmesi gerekir. Bu köprü birlikteliğin simgesi" dedi.

2 MİLYON 137 BİN LİRAYA MAL OLDU

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer da "Yapılan bu köprüyü köyleri, ilçeleri, şehirlerle birlikte gönülleri de birbirine bağlayacaktır. Katkı koyan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ise köprünün 2 milyon 137 bin liraya mal olduğunu kaydetti. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X