bursa escort Irmakta kaybolan Samet'i arama çalışmaları sürüyor
Reklamı Geç
Advert
Advert

Irmakta kaybolan Samet'i arama çalışmaları sürüyor

Manavgat ilçesinde, ailesiyle gittikleri piknikte Manavgat Irmağı'na düşerek, kaybolan Samet Durmuş Vurkun'un (5) bulunmasına yönelik arama çalışmaları sürüyor.

Irmakta kaybolan Samet'i arama çalışmaları sürüyor
Irmakta kaybolan Samet'i arama çalışmaları sürüyor Kemer Gözcü
Bu içerik 843 kez okundu.
Advert

Bucakşeyhler Mahallesi yakınlarından geçen Manavgat Irmağı kıyısında, cuma günü ailesiyle gittiği piknikte ırmağa düşerek, kaybolan Samet Durmuş Vurkun'u arama çalışmaları sürüyor. Dün sabah saatlerinde başlanılan arama çalışmasına Jandarma Arama Kurtarma Timi ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Dalış Emniyet Güvenlik Arama Kurtarma (DEGAK 08) Timi'nden 8 dalgıç katıldı. Aramalarda, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait 3 su altı arama robotu da kullanılıyor.

Samet Durmuş Vurkun'un annesi Zeynep ve babası İbrahim Vurkun da ekiplerden gelecek iyi haberi bekliyor. Arama çalışmaları nedeniyle Oymapınar ve Manavgat barajlarının kapakları kapatıldı.

İL JANDARMA KOMUTAN YARDIMCISI OLAY YERİNDE

Antalya İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Muharrem Kurtoğlu, Samet Durmuş Vurkun'un bulunmasına yönelik arama çalışmalarını denetledi. Manavgat İlçe Jandarma Komutanı Kürşat Kutalmış Şenol'la birlikte JAK ve Sahil Güvenlik timlerinin ikmal noktasına gelen Albay Kurtoğlu, dalgıçlardan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

HİÇBİR ŞÜPHE KALMAMASI İÇİN TEKRAR ARAMA YAPILDI

JAK mensubu dalgıçlar, hedeflenen faaliyet alanının neredeyse tamamını taradıklarını, herhangi bir şüphe kalmaması için, çocuğun kaybolduğu noktaya sabah yeniden dalarak arama yaptıklarını belirtti. Kurtoğlu'na ırmakta çok güçlü bir dip akıntı olduğu şeklinde bilgi veren dalgıçlar, Sahil Güvenlik unsurlarının da ırmakta sualtı arama robotuyla arama yaptıklarını ve yukarıdan aşağıya tarayarak geldiklerini söyledi. Manavgat İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kürşat Kutalmış Şenol'un önerisi üzerine Albay Muharrem Kurtoğlu, can yeleği giyerek botla olay yerinde de incelemede bulundu.

BABAYA 'GEÇMİŞ OLSUN' DİLEĞİ

Samet Durmuş Vurkun'un babası İbrahim Vurkun'a da geçmiş olsun dileğini ileten Albay Kurtoğlu, "Arkadaşlarımız canla başla oğlunu bulmak için çalışıyor. İnşallah çok kısa sürede sonuç alırız. Sizin de acınız bir nebze olsun hafifler" dedi.

DENİZDE DE ARAMA YAPILDI

İlçe Jandarma Komutanı Kürşat Kutalmış Şenol, küçük çocuğu arama çalışmalarının Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurları tarafından denizde de sürdürüldüğünü belirtti.

Saat 16.00'da elektrik üretimi amacıyla ırmağa Oymapınar ve Manavgat barajlarından su bırakılması nedeniyle arama çalışması sonlandırıldı. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X