bursa escort Vali Karaloğlu: Gurur duyuyoruz
Reklamı Geç
Advert
Advert

Vali Karaloğlu: Gurur duyuyoruz

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Karaloğlu, “Gençlerimize çok güveniyoruz. Bu toprakları vatan kılan ecdadımızın mirasına sahip çıkacaklarına, gerektiğinde, ecdadımızın üstlendikleri tarihi rolü üstleneceklerine yürekten inanıyoruz. Ve bu yolda ülkemizin umudu ve göz bebeği olan gençlerimizin yanında olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Vali Karaloğlu: Gurur duyuyoruz
Vali Karaloğlu: Gurur duyuyoruz Kemer Gözcü
Bu içerik 596 kez okundu.
Advert

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Münir Karaloğlu, yayımladığı mesajda, Cumhuriyetin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak milli mücadeleyi resmen ve fiilen başlattığı, büyük adımın 99. yıl dönümünün coşkusunu yaşadıklarını söyledi. Bu coşkunun yaşanmasına vesile olan ecdadı rahmet ve minnetle andıklarını kaydeden Karaloğlu, "Çünkü bu aziz topraklar, ecdadımızın canları pahasına gösterdiği olağanüstü ve onurlu mücadele ile vatan olmuştur. 1000 yıl önce Malazgirt ovasında, 600 yıl önce İstanbul surlarında, 103 yıl önce Çanakkale'de, 99 yıl önce Samsun limanında ve 2 yıl önce de 15 Temmuz'da, hep bu onurlu mücadelenin yansımalarını görürüz. İnanıyoruz ki, bu mücadele Türk gençliği var olduğu sürece devam edecektir" dedi.

Vatanı, milleti, sancağı, devleti ve hürriyeti koruyanın hep gençler olduğunu belirten Vali Karaloğlu, şunları kaydetti:

"Ülkemizi daha aydınlık yarınlara, 2023, 2071 hedeflerimize ve daha büyük hedeflere doğru emin adımlarla taşıyacak olan yine gençler olacaktır. Gazi Mustafa Kemal, bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyeti gençlerimize emanet etmiştir. Biz de gençlerimizi geleceğimiz olarak görüyor, Cumhuriyetimizin, hedeflediğimiz ve uğruna çalıştığımız Büyük Türkiye'nin teminatı olarak kabul ediyoruz. Gençlerimize çok güveniyoruz. Bu toprakları vatan kılan ecdadımızın mirasına sahip çıkacaklarına, gerektiğinde, ecdadımızın üstlendikleri tarihi rolü üstleneceklerine yürekten inanıyoruz. Ve bu yolda ülkemizin umudu ve göz bebeği olan gençlerimizin yanında olmaktan gurur duyuyoruz. Bu duygularla, Cumhuriyeti gençlere emanet eden ve 19 Mayıs'ı da gençliğimize bayram kılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın kahramanları şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Gençlerimiz var olsun, bahtiyar olsun; 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun."

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TÜREL

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise yayımladığı mesajda, 19 Mayıs'ın, Türk milletinin en önemli dönüm noktalarından bağımsızlık savaşının başlatıldığı büyük gün olduğunu belirttiği mesajda, şöyle dedi: "Bugün, içinde bulunulan hal ve şartlar ne olursa olsun birlik ve beraberlik içinde olduğumuz zaman tüm engelleri aşabileceğimizi bütün dünyaya ilan ettiğimiz gündür. Türk Milletinin Kurtuluş Mücadelesinin başladığı gün olan 19 Mayıs 1919, zafere giden yolda ülkemiz ve milletimiz adına atılan ilk ve en önemli adımdır. Bu adımın getirdiği zafer ve bağımsızlığımız Atatürk'ün gençlere armağanı olarak taçlandırılmıştır."

"Öncelikle, tarihin bir daha hiçbir ülkeye, hiçbir millete Birinci Dünya Savaşı'ndaki büyük acıları, zorlukları yaşatmamasını diliyorum. 15 Temmuz darbe girişiminde milletimizin özellikle gençlerimizin tankların önüne çıkıp vatanı için verdiği mücadele bir 19 Mayıs 1919 ruhunun tezahürüdür. Bu vesileyle aziz vatanımızın her karış toprağı için şehit düşen milletimizin evlatlarını bir kez daha saygıyla anıyorum."

"Her ne kadar bugünü sevgili gençlerimiz büyük bir coşku ve gururla kutlasa bile Filistin'de yaşanan insanlık dışı olaylar da canımızı yakmaktadır. Bir zamanlar vilayetimiz olan Filistin'de yaşanan olaylar nedeniyle derin üzüntü içerisindeyiz. Bağımsız bir ülke olmanın kıymetini gençlerimiz çok daha iyi anlamalı ve idrak etmelidir."

"Kıymetli gençler sizler geleceğimiz, güvencemizsiniz. Gün gelecek bizim oturduğumuz koltuklarda sizler yer alacaksınız. 2023 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerleyen ülkemizin dünyanın parlayan yıldızı olması sizin atacağınız adımlar sayesinde ulaşılacağını bilmelisiniz. Bu asrın Türk Gençliğinin asrı olması için bütün koşullar vardır. Sizler 19 Mayıs'ın ruhunu daima yaşattınız ve ilelebet yaşatacağınızdan en ufak bir şüphe bile duymuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Mustafa Kemal Atatürk'ün 'doğum günüm' diyerek Türk gençlerine ve gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyor, gözlerinizden öpüyorum."

EMNİYET MÜDÜR VEKİLİ TAŞIR

Antalya İl Emniyet Müdür Vekili Ramazan Ahmet Taşır da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, tarihini, kültürünü bilen; kendi milli benliğine sahip çıkan ve bu değerleri de gençlerine aktarabilen milletlerin ilelebet yaşama hakkına sahip olduğunu ifade etti. Bu inançla, 99 yıl önce Samsun'da bağımsızlık mücadelesini başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Kurtuluş Savaşı'nı fedakâr milletle zafere taşıdığını kaydeden Atatürk, "Kazanılan bu zaferin sürekli olması, 19 Mayıs 1919'da yanan bu meşalenin hiç sönmemesi ve ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması için de bugünü gençlerimize armağan etmiştir" dedi.

Hiç şüphesiz, toplumları ayakta tutan en önemli unsurlardan birisinin geleceğin mimarları kabul edilen genç nesiller olduğunu kaydeden Taşır, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Gençler, yakın gelecekte ülkemizi, milletimizi her alanda temsil edeceklerdir. Gençliğimizin her bakımından iyi yetiştirilmesi, spora yönlendirilmesi, kafa ve beden sağlığı ile kötü alışkanlıklardan uzak durulması açısından büyük önem arz etmektedir. Kendine güvenen, donanımlı, bilgili, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, çalışkan, üretken ve sporu seven genç nesiller yetiştirmek hepimizin toplumsal sorumluluğu ve görevidir. Türkiye Cumhuriyeti devletini kazandıran ve Türk Gençliğine emanet eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anarken, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, istikbalimizin umudu kıymetli gençlerimizin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarım."

(DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X