bursa escort Sualtı zenginlikleri sergide
Advert

Sualtı zenginlikleri sergide

17'nci Uluslararası Kemer Sualtı Günleri etkinlikleri kapsamında 'Mavi Uygarlık' adıyla sualtı fotoğraf sergisi Migros AVM’de açıldı. Sergide yer alan sualtı fotoğrafları alışveriş merkezini gezen sanatseverlerin de büyük ilgisini çekti.

Sualtı zenginlikleri sergide
Sualtı zenginlikleri sergide Kemer Gözcü
Bu içerik 899 kez okundu.
Advert

Kültür ve Turizm Bakanlığı Akdeniz Kıyıları Sualtı Araştırma Projesi Başkanı Doç. Dr. Hakan Öniz ile sualtı fotoğraf sanatçısı Tahsin Ceylan'ın Antalya ve Mersin kıyılarında sualtında sürdürülen arkeolojik çalışmalar sırasında çektiği fotoğraflar, kent merkezindeki bir alışveriş merkezinde açılan sergide beğeniye sunuldu. Sergide yer alan sualtı fotoğrafları alışveriş merkezini gezen sanatseverlerin de büyük ilgisini çekti.

Sualtında sürdürülen kazı çalışmaları konusunda bilgi veren Doç. Dr. Hakan Öniz, "Hepsi suyun altında korunması gereken kültürel miraslarımız. Sualtında devam eden arkeolojik kazılarımız sırasında karşılaştığımız objeler, kıyılarımızın tarihi zenginliklerle dopdolu olduğunun kanıtıdır. Gün ışığına çıkartılması için çaba gösteriyoruz. Çalışmalarımızın sualtı turizmine de katkı sağlayacağını ümit ediyoruz" dedi.

50 fotoğrafın yer aldığı sergi, 20 Mayıs Pazar gününe kadar açık kalacak. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa