bursa escort Başkan Dere'den israf uyarısı
Reklamı Geç
Advert
Advert

Başkan Dere'den israf uyarısı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Ramazan ayı öncesinde mahalle esnafından ve güvenilir yerlerden alışveriş yapılması önerisinde bulunarak vatandaşlara israftan kaçınmaları çağrısında bulundu.

Başkan Dere'den israf uyarısı
Başkan Dere'den israf uyarısı Kemer Gözcü
Bu içerik 736 kez okundu.
Advert

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Antalya esnafının Ramazan ayı için tüm hazırlıklarını tamamladığını söyledi. Vatandaşlara mahalle esnafı ve güvenilir yerlerden alışveriş yapmaları çağrısında bulunan Başkan Dere, merdiven altı olarak tabir edilen kayıt dışı, üretim yerlerinden uzak durulmasını tavsiye etti. Ucuz diye tercih edilen ürünlerin kalitesizlik nedeniyle israfa sebep olduğunu belirten Başkan Dere, "Ramazan ayının gelmesiyle birlikte sokaklarda da büyük bir hareketlilik yaşanıyor. İftar sofralarımızı en güzel şekilde hazırlamak için hazırlıklar yapılıyor, alışveriş ihtiyaçları karşılanıyor. Ancak bu süreçte birlik, beraberlik ve paylaşım ayı olan Ramazan ayının ruhuna uygun hareket etmeye özen göstermeliyiz" dedi.

İsraftan kaçınılması uyarısında bulunan Başkan Adlıhan Dere, "Alışverişlerimizi en doğru bildiğimiz, güvenilir yerlerden yapmalıyız" dedi. Her Ramazan öncesinde vatandaşın sağlığını hiçe sayan fırsatçıların türediğini vurgulayan AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Ramazan ayı öncesinde hemşerilerimiz fırsatçılara geçit vermemeli. Ucuz diye satılan denetimsiz, merdiven altı diye tabir ettiğimiz biçimde üretilen ürünler hem sağlıksız hem de kalitesiz olmaları nedeniyle aslında daha çok israfa neden oluyor. Alışverişlerimizi mutlaka bildiğimiz, güvendiğimiz gerektiğinde hesap sorabileceğimiz mahalle esnafından yapmalıyız ki hem kendi sağlığımızı koruyalım hem de esnafımızın da iftar sofralarına katkı sağlayalım. Böylece bir yandan orucumuzu tutarak ibadetimizi gerçekleştirirken bir yandan da birlik, dayanışma, tasarruf ve kardeşlik anlayışının hakim olduğu Ramazan ayına yakışır bir davranış sergilemiş olalım" diye konuştu. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X