bursa escort AÜ en iyiler arasında
Advert

AÜ en iyiler arasında

Yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education, 'Gelişen Ekonomilerde En İyi Üniversiteler 2018' sıralamasını yayınladı. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Türkiye'de 10'uncu, dünyada ise 170'inci sırada yer aldı.

AÜ en iyiler arasında
AÜ en iyiler arasında Kemer Gözcü
Bu içerik 1225 kez okundu.
Advert

Öğretim kalitesi, araştırma etkisi, uluslararası görünüm ile endüstri-üniversite işbirliği gibi kriterlerin değerlendirildiği, 42 ülkede 350 üniversite arasında yapılan 'Gelişen Ekonomilerde En İyi Üniversiteler 2018' sıralamasında Türkiye'den 22 yükseköğretim kuruluşu yer aldı. AÜ, Türkiye'de 10'uncu, dünyada ise 170'inci sırada yer aldı.

AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, son yıllarda Türkiye ve dünyada bilimsel kriterler baz alınarak yapılan pek çok sıralamada üst sıralarda yer aldıklarını belirtti. Türkiye'nin en önde gelen üniversiteleri arasında yer aldıklarını kaydeden Prof. Dr. Ünal, "Eğitim kalitesi, araştırma odaklı yaklaşımı ve üniversite sanayi işbirliği için yaptığımız yoğun çalışmalar bize başarı olarak geri dönüyor. 2017 yılında olduğu gibi 2018 yılında da başarılarımıza yenilerini eklemek ve dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer almak hedefimize adım adım ilerliyoruz" dedi.

Her başarının altında yoğun bir çalışma ve emeğin olduğunu dile getiren Rektör Ünal, 6. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesinde Antalya Teknokenti'nin 'En İyi Gelişme Gösteren Teknoloji Geliştirme Bölgesi' kategorisinde birinci olduğunu hatırlatarak; "Araştırmaları, projeleri ve yayınlarıyla Üniversitemizin bu başarılarında emeği geçen tüm akademik ve idari personelimize teşekkür ediyorum" dedi. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa