bursa escort Esnaftan minibüs tepkisi
Advert

Esnaftan minibüs tepkisi

Kemer'de esnaflar ilçeye yolcu taşıyan minibüslerin ilçe merkezi yerine Cumhuriyet Meydanı'nda yer alan durakta yolcu indirmesine tepki gösterdi.

Esnaftan minibüs tepkisi
Esnaftan minibüs tepkisi Kemer Gözcü
Bu içerik 3500 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer merkezde bulunan esnaflar Liman Caddesi girişinde biraraya gelerek ilçedeki toplu taşıma araçlarının ilçe merkezi yerine Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan durakta yolcu indirmesine tepki gösterdi. Ak Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta ve yönetim kurulu üyeleri de esnafla bir araya gelerek sorunları dinledi.   

Kemer Esnafları ve Turizmcileri Derneği (KESDER) Başkanı Abdullah Çilengir, Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen Liman Caddesi’nin cazibesini daha fazla arttırmak için minibüslerin ilçe merkezinde yolcu indirmesini istediklerini söyledi. Beldibi ve Göynük minibüslerinin Cumhuriyet Meydanı’nda yolcu indirmesinde sıkıntı görmediklerini belirten Çilengir, “Beldibi ve Göynük minibüslerinin Cumhuriyet Meydanı’nda yolcu indirmesinde sıkıntı yok. Ama en azından Kiriş, Çamyuva ve Tekirova minibüslerin bu bölgede bir durak ayarlanarak, şehir merkezinde yolcu indirilmesini esnaflar olarak talep ediyoruz. Talep etme nedenimiz de adalet sisteminin olmaması. Çünkü Kemer’in merkezi burası. En azından Kiriş, Çamyuva ve Tekirova bölgelerinin turistleri burada indirirlerse Liman Caddesi hareketlenecektir. Sonuçta burada güzel bir çalışma yapıldı ve bunun ödülünün veriminin de alınabilmesi için böyle bir şeyin gerekli olduğunu düşünüyoruz. Özellikle Liman Caddesi’nde iş yapan arkadaşlarım 5-6 aydır çok mağdurlar. Ancak sonuç olarak çok güzel bir cadde yapıldı. Burası kedi köpek yeri olarak kalmasın” dedi.

Kemer’de yaşayanların toplu taşıma araçları konusunda uzun zamandır sıkıntılar olduğunu bildiklerini ve araştırmalarını sürdürdüklerini aktaran Ak Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta ise, “Bildiğiniz gibi Liman Caddesi Kemerimizin zaten en prestijli caddesi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in büyük gayretleriyle ortaya çok güzel bir cadde çıktı ve biz bunu daha da iyi hale getirebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ben ilçe başkanı olduğumdan bu yana taşıma olayını araştırıyorum ve gerçekten bir sıkıntı var. Ben Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) görüştüm ve bana dedikleri Kemer’de yaşayan insanlarla beraber bir çalışma yapılması gerektiğini, talepler doğrultusunda değerlendirme yapılarak sonuç alınabileceği söylendi. Zaten burada sizin bizlerden isteğiniz, beklentiniz ve talebiniz nedir diye bugün buradayız” diye konuştu. 

Bir esnafın Liman Caddesi’ne durak konulması için Kemer Belediyesi’nin alacağı bir kararla çözülebileceğini düşündüklerini söylemesi üzerine İsmail Selami Minta, konun Kemer Belediyesi ile alakası olmadığını belirterek, “Belediyeyle alakası olsa zaten hiç uğraşmanıza gerek yok. Çükü hiç çözülmez bu böyle kalır ben hep söylüyorum yıllardır olduğu gibi. Toplu taşıma ile ilgili bir çarpıklık bizde görüyoruz ve bunu düzeltmek için sizlerin talepleri doğrultusunda çalışma yapıp UKOME’den gelen yetkililer ile burayı dolaşıp, durak yapılması noktasında karar verip hemen uygulamaya geçeriz” dedi.

Ak Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra Liman Caddesi’ni gezerek esnaflarla sohbet etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa