bursa escort Bucaklı şehidin 'yetimhane' vasiyeti yerine getiriliyor
Advert
Advert

Bucaklı şehidin 'yetimhane' vasiyeti yerine getiriliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i cep telefonuyla arayarak, Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Piyade Er Muhittin Talha Çalışkan'ın ailesiyle görüşüp, taziyelerini iletti. Erdoğan'ın talimatıyla şehidin ismiyle yetimhane açılması vasiyeti Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından gerçekleştirilecek.

Bucaklı şehidin 'yetimhane' vasiyeti yerine getiriliyor
Bucaklı şehidin 'yetimhane' vasiyeti yerine getiriliyor Kemer Gözcü
Bu içerik 574 kez okundu.
Advert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekâtında şehit düşen Piyade Er Muhittin Talha Çalışkan'ın annesi Melike Çalışkan ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in cep telefonu üzerinden görüşerek, taziyelerini sundu.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, şehidin Kepez ilçesi Çamlıbel Mahallesindeki baba evinde okutulan mevlidine katıldı. Melike Çalışan ve yakınlarına baş sağlığı dileyen Türel, taziyelerini iletti. Ziyaret esnasında Türel’i, arayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehidin annesi Melike ve kardeşi Baha ile görüştü.

ALLAH RAZI OLSUN

Selam aleyküm diyerek anneyi selamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “ Melike Hanım tekrardan başımız sağ olsun. Allah rahmet eylesin, rabbim inşallah cennetinde buluştursun. Rabbim yar yardımcısı olsun. Şehidimizin o değerli vasiyeti vardı yetimhane meselesi. O değerli vasiyeti de inşallah yerine gelecek. Bundan hiç endişeniz olmasın. İnşallah onunla da anılmaya devam edecek. Allah yar ve yardımcımız olsun sağ olsun” dedi.

Anne Melike Çalışkan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Âmin cumhurbaşkanım, sağ olun. Allah razı olsun” dedikten sonra telefonu oğlu Baha’ya verdi.

MENDERES BEY TAKİP EDECEK

Baha’yla da konuşmasına selam vererek başlayan Erdoğan, “Başınız sağ olsun. Allah sabırlar versin. Rabbim cennetinde buluştursun. Tüm aileye selamlar sevgiler. Yetimhane ile ilgili konuyu Menderes Bey takip edecek. Hayırlı günler” dedi.

İNŞALLAH VASİYETİ YERİNE GELECEK

Türel ise şehit ailesine, “Cumhurbaşkanımızın talimatı olmuştu sevgi evine isminin verilmesiyle ilgili. Ben Cumhurbaşkanımızın bu haberi vermesini istemiştim. Bugünde denk geldi aradı. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. İnşallah vasiyeti yerine gelecek” ifadelerine yer verdi.Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesindeki Zeytin Dalı Harekatı kapsamında yürütülen arama tarama faaliyetleri sırasında meydana gelen patlamada şehit olan Piyade Er Muhittin Talha Çalışkan'ın, şehadetinden sonra adına yetimhane yapılmasını vasiyet ettiği ortaya çıkmıştı.

VASİYETNAME YAZISI 

 Çalışkan, "Vasiyetname" başlıklı yazısında, "Bu zamana kadar hiç böyle bir şey düşünmedim ama bunu yazma gereği duydum. Eğer şehit olursam TSK'den gelen tüm paramla bir tane yetimhane yapılmasını ve ismimin konulmasını istiyorum. Beyza'ya verdiğim yazıların, defterlerin kitap haline getirilip kitabın isminin vasiyetname olmasını ve anonim olarak yazılmasını istiyorum. Kardeşlerimin okul masraflarını ve tüm masraflarının TSK'nin karşılamasını arz/rica ediyorum. Vatana bir canım daha olsa onu da veririm. Arz ederim." 

(Haber Merkezi)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X