bursa escort Salih Memecan Antalyalı çocuklar ile buluştu
Advert

Salih Memecan Antalyalı çocuklar ile buluştu

Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi'nde 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Antalyalı çocuklarla bir araya gelen ünlü karikatürist Salih Memecan, deneyimlerini paylaştı. Memecan, çocukken yaşadığı kekemelik sorununu çizerek aştığını söyledi.

Salih Memecan Antalyalı çocuklar ile buluştu
Salih Memecan Antalyalı çocuklar ile buluştu Kemer Gözcü
Bu içerik 550 kez okundu.
Advert

Gülcan GÜNDÜZ

Büyükşehir Belediyesi, Limon ve Zeytin karikatürleri ile tanınan ünlü karikatürist Salih Memecan’ı 23 Nisan etkinlikleri kapsamında çocuklarla buluşturdu. Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi’nde mini bir söyleşi gerçekleştiren Salih Memecan, hayat hikâyesinden kesitler sunarken çocuklardan gelen sorulara da içtenlikle cevap verdi. 

KEKEMELİĞİ ÇİZEREK AŞTI

Küçük yaşta yaşamış olduğu kekemelik sorununun kendisini çizmeye yönelttiğini belirten Memecan, bu sayede kendisinin ifade sorununu aştığını söyledi. Çizerek hayatını devam ettirdiğini ve birçok başarılar aldığını anlatan Memecan, çok çizerek ve çok çalışarak bu noktaya geldiğini belirtti. Çok çalışmanın hiçbir zaman zararının olmadığını belirten Memecan, çocuklardan çok çalışmalarını istedi. 

KARİKATÜRİST OLMAK İÇİN 3 ŞART

Memecan, çocuklardan gelen “Karikatürist olmak için ne yapmalıyız?” sorusunu şöyle yanıtladı: “Karikatürist olmak istiyorsanız üç tane şart var. Birincisi çok çizeceksiniz. Sürekli çizim yapacaksınız. İkinci olarak komik olmalısınız. Yani hayata farklı bakmalısınız. Üçüncüsü ise bilgili olacaksınız. Çok çalışacaksınız ve öğrenmeye açık olacaksınız.”

‘ÇOCUKLARIM ANLAMIYORDU’ 

Salih Memecan, karikatürist olarak kimseyi kendine örnek almadığını ancak karikatüristleri takip ettiğini söyledi. Yıllar içinde siyasi karikatüristlikten mizahi yöne kaydığını anlatan Memecan, “Yıllarca siyasi içerikli karikatürler çizdim. Ancak çocuklarım benim çizdiğim karikatürleri anlamadıkları için okumuyorlardı. Çocuklarımın okumadığını görünce bu işte bir yanlış olduğunu anladım. Böylece daha mizahi, daha çocukların anlayacağı karikatürler çizmeye başladım. Sizinkiler serisi de böyle başladı” dedi. 

‘HER YERDE ÇİZEBİLİRİM’

Günlük karikatürleri nasıl hazırladığı sorusuna ise Memecan, “Ben her yerde çizebilirim. Kalemim, laptopum, defterim ve kağıtlarımı taşıdığım bir sırt çantam var. Konuyu belirledikten sonra onu basıma hazır hale getirmek ortalama 30 dakikamı alıyor” şeklinde cevap verdi. Antalyalı çocuklarla keyifli bir söyleşi gerçekleştiren Salih Memecan, ardından kitaplarını çocuklar için imzaladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa