bursa escort 'Kemer takımına sahip çıkıyor'
Advert
Advert

'Kemer takımına sahip çıkıyor'

Kemerspor 2003 Tekirova Mahallesi'ndeki 5 yıllığına kiralanmış sosyal tesislerden Kemer Belediyesi Başkanı Mustafa Gül'ün belediye meclisinden aldığı karar ile Kemerspor2003'ün kira sözleşmesini iptal etti. Kemerspor 2003 Başkanı ve AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, "Sırf bizi köşeye sıkıştırabilmek için böyle bir yola başvurdular. Birileri 'ben olmazsam hiçbir şey olmaz, ben olmazsam Kemerspor olmaz' düşüncesinin ne kadar yanlış olduğunu herhalde öğrenmiştir" dedi.

'Kemer takımına sahip çıkıyor'
'Kemer takımına sahip çıkıyor' Kemer Gözcü
Bu içerik 582 kez okundu.
Advert

Ahmet Duran YENİGÜN-Şüheda DAYANTÜRK

Geçtiğimiz yıl Kemerspor 2003’ün Tekirova Mahallesi’nde bulunan Tekirova Spor ve Sosyal Tesisleri’nin kira sözleşmesi Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün belediye meclisinden aldığı karar ile iptal edilmiş ve tahliyesini istemişti. Gül ayrıca Kemerspor 2003’ten belediye olarak bütün desteklerini geri çektiklerini açıklamıştı. Bunun üzerine Kemerspor 2003 yönetimi Antalya 1. İdare Mahkemesi’ne dava açarak kararın iptalini istemişti. Açılan dava sonucu mahkeme kararı hukuka uygun bulmayarak işlemin iptal etti. 

‘ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ’

Kemerspor 2003 Başkanı ve AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, karar sonrası yaptığı açıklamada, kulüp olarak eskisi gibi yine Tekirova Spor ve Sosyal Tesisleri’nde çalışmalara devam ettiklerini söyledi. Minta sözlerine şöyle sürdürdü: “Geçen sezon sonrasında Kemer kamuoyunun bildiği gibi Kemer Belediye Başkanı ‘Kemerspor 2003’ten bütün desteğimi çekiyorum’ diye bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamanın ardından bizde yönetim olarak olağanüstü kongreye gittik ve yeni yönetim oluşturarak yola devam karar aldık. Ardından bir ay sonra Yeni Kemer Belediyespor üzerinden kiraladığımız ve kirasını ödediğimiz Tekirova Mahallesi’ndeki belediye ait spor ve sosyal tesislerinden belediye meclisi karar alarak kira sözleşmesini iptal etti. Bizde Kemerspor 2003 olarak Antalya 1. İdare Mahkemesi’ne başvurduk ve yürütmeyi durdurma kararı alarak mahkeme devam ediyordu. Şimdi ise bu mahkeme kararı neticelendi ve belediyenin yapmış olduğu iptal kararı yasaya uygun olmadığı bize bildirildi. Şu an biz yine Kemerspor 2003 kulübü olarak eskisi gibi tesislerde çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

‘KÖŞEYE SIKIŞTIRMAK İÇİN BÖYLE BİR YOLA BAŞVURDULAR’ 

Daha önce Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün kendilerini köşeye sıkıştırmak için kiralamadan dolayı haciz de getirttiğini ifade eden Başkan Minta, “Biz kulüp olarak o parayı da yatırdık. Hatta Yeni Kemer Belediyespor haciz getirdi. İşin acı tarafı iki takımında Kemer’in takımı olması. Biz öyle görüyoruz. Yıllardır bizde Kemer’in her takımına çok destek olduk. Ama sırf bizi köşeye sıkıştırabilmek için böyle bir yola başvurdular. Tabi bilmedikleri bir şey var, o da Kemer halkının Kemerspor’a sahip çıkıyor olması. Kendilerinin bir değeri olarak kabul ettiler. Zaten bu sene ki başarımızda ortada. Birileri ‘ben olmazsam hiçbir şey olmaz, ben olmazsam Kemerspor olmaz’ düşüncesinin ne kadar yanlış olduğunu Kemerspor’un bu seneki ortaya koyduğu performansla da herhalde öğrenmişlerdir. Şartlar zorlamalar ne olursa olsun biz hep söylüyoruz; Kemer’i bütün değerleri, sporu, siyaseti ve her şeyiyle lig atlatmakta kararlıyız. Bu yolumuzdan da kimse bizi döndüremez” dedi. 

‘İNŞALLAH 2. LİG’E ÇIKACAĞIZ’

Antalya’dan ikinci lige çıkacak böyle bir konumda olan takım olmadığının altını çizen Başkan İsmail Selami Minta, “Şu an için Play-Off’u garantiledik gibi. Yüzde 99 oynayacağız inşallah. Ben takımımıza inanıyorum. İkinci lige çıkacağız diye düşünüyoruz. Antalya’dan ikinci lige çıkacak böyle bir konumda olan takım yok zaten. 3. Lig’de tek takım şu an tek Kemerspor var Antalya’dan, inşallah 2. Lig’e çıkacağız. Birinci ligin yolunu da ikinci ligden tutacağız. 2019 yılında halkımızın desteği ile yerel iktidarı da aldık mı belediye desteği ile onu da başaracağız” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X