bursa escort 'Glutensiz Mutfaklar' için yurtdışına gidiyorlar
Advert
Advert

'Glutensiz Mutfaklar' için yurtdışına gidiyorlar

Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden 5 öğretmen Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen Glutensiz Mutfaklar (Gluten Free Cuisine) projesi kapsamında İtalya ve İspanya'ya gidecek. Öğretmenler yurtdışında 1 ay boyunca alacağı eğitimin ardından Kemer'e dönecek. Projenin Kemer turizmindeki misafir çeşitliliği ve bu çeşitlilikteki Gluten rahatsızlığı bulunan hastaların son yıllardaki artışı göz önüne alınarak özel mutfak sunumu açısından fayda sağlanacağı düşünülüyor.

'Glutensiz Mutfaklar' için yurtdışına gidiyorlar
'Glutensiz Mutfaklar' için yurtdışına gidiyorlar Kemer Gözcü
Bu içerik 1645 kez okundu.
Advert

Şüheda DAYANTÜRK

Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Türkiye Ulusal Ajansı’nın 2017 yılı teklif çağrısı döneminde kabul gören Gluten Intoleransı olan kişilerin farkındalığının arttırılmasına yönelik Gluten Free Cuisine (Glutensiz Mutfaklar) Projesi kapsamında yurtdışına 5 öğretmenini gönderecek. Okulun yiyecek içecek hizmetleri alanında görevli 3 öğretmen, 1 yabancı dil öğretmeni ve 1 idareci, ilk olarak 15 Nisan-30 Nisan tarihleri arasında İtalya’nın Sicilya bölgesine gidecek. Ardından 27 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasında ise İspanya’nın Sevilla şehrinde eğitim alarak Kemer’e dönecekler. Öğretmenler, eğitim sonrası aldıkları yetkinlik sertifikalarıyla kazandıkları bilgileri okul öğrencileri ile paylaşarak, konusuna hâkim stajyer öğrenciler olarak yerleştirerek Glutensiz Mutfakları yaygınlaştırmayı hedefliyor. 

Türkiye Ulusal Ajansı’nın katkılarıyla hayat bulan projenin, Kemer turizmindeki misafir çeşitliliği ve bu çeşitlilikteki Gluten rahatsızlığı bulunan hastaların son yıllardaki artışı göz önüne alınarak özel mutfak sunmak açısından fayda sağlayacağı düşündüklerini söyleyen Okul Müdürü Serkan Tekin Turhan proje ile ilgili olarak: “Spor alanında yerel, bölgesel ve ulusal; Gastronomi dalında uluslararası yarışmalarda aldığı başarılar ve yürüttüğü kardeş okul projeleriyle gündemde olan okulumuzun 2017 teklif çağrısında Ulusal Ajans tarafından desteklenmeyi hak eden projemiz sayesinde 5 öğretmenimiz Glutensiz mutfaklar hakkında 2 ayrı akış gerçekleştirerek toplamda 1 ay eğitim görecektir. Bu eğitim sonrası ilçemiz otellerindeki şeflere, bilgi aktarımı yaptığımız stajyer öğrencilerimiz sayesinde Glutensiz Mutfaklarla ilgili çalışmalar yapılarak yaygınlaştırma faaliyetlerini yapmayı planlamaktayız” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X