bursa escort 'Evlilik Senedi' yeniden sahnelenecek
Advert
Advert

'Evlilik Senedi' yeniden sahnelenecek

Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), 24 Mart'ta prömiyerini gerçekleştirdiği tek perdelik 'Evlilik Senedi' operasını tekrar sahneleyecek.

'Evlilik Senedi' yeniden sahnelenecek
'Evlilik Senedi' yeniden sahnelenecek
Bu içerik 633 kez okundu.
Advert

Antalya DOB, 20. yüzyılın başında Avrupa kültürünün önemli bir parçasını oluşturan İngiltere'de tek perdelik bir karakter komedyası olan 'Evlilik Senedi' operasının ikinci gösterimini 29 Mart Perşembe saat 20.00'da Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde yapılacak.

Rossini'nin 18 yaşında iken bestelediği, ilk profesyonel operası olan eser, kızının rızası olmadan onu zengin Kolonili tüccar ile evlendirmek isteyen cimri bir babanın hazırladığı planın kurmaca ve eğlenceli oyunlarla nasıl bozulduğunu konu alıyor.

Avrupa'dan Amerika'ya göçün yoğun olduğu bir dönemde yazılan oyun, özgürlüğün ve yeni umutların yeşerdiği bir dünyayı anlatır. Tamamı tek mekanda geçen eser, Rossini'nin, seyirciyi ilk andan itibaren etkisi altına alan güçlü müziği ile dikkat çekiyor.

Orkestra şefi Ömer Yöndem, reji Yiğit Günsoy, dekor ve kostüm tasarım Gürcan Kubilay ve ışık tasarımı Mustafa Eski'ye ait olan eserde; 'Fanny' rolünde Işılay Meriç Karataş, 'Edoardo' rolünde Burak Pektaş, 'Tobia Mill' rolünde Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Oğulcan Yılmaz, 'Slook' rolünde Serhat Konukman, 'Clarina' rolünde Tuğçe Oğuzülgen, 'Norton' rolünde Mehmet Ali Tutar izleyici karşısına çıkacak.

Eserin 20 ve 30 TL olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki opera gişesinden ve www.biletiva.com internet adresinden temin edilebilir. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X