bursa escort BAİB, Marble 2018'e çıkarma yapıyor
Advert
Advert

BAİB, Marble 2018'e çıkarma yapıyor

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), dünyanın en iyi 3 mermer fuarı arasında gösterilen İzmir'de düzenlecek Marble 2018'e 53 firmayla katılacak. Fuara çıkarma yapan BAİB, burada gerçekleştireceği faaliyetlerle üyelerinin yeni iş bağlantıları kurmasını sağlayarak, bölge ihracatının artmasını planlıyor.

BAİB, Marble 2018'e çıkarma yapıyor
BAİB, Marble 2018'e çıkarma yapıyor
Bu içerik 506 kez okundu.
Advert

Dünyanın en iyi 3 mermer fuarı arasında gösterilen Marble 2018, bu yıl 28- 31 Mart tarihleri arasında İZFAŞ tarafından Fuar İzmir'de düzenlenecek. Dünyanın dört bir yanından sektör profesyoneli fuar için İzmir'e akın ederken, BAİB, 53 firmayla fuara çıkarma yapıyor. BAİB Başkanı Mustafa Satıcı, Marble 24. süresince gerçekleştirecekleri çalışmalar ile hem bölgenin potansiyelini aktarmaya hem de iş bağlantıları kurarak, bölge ihracatını artırmaya çalışacaklarını söyledi.

BAİB Başkanı Mustafa Satıcı, “Maden sektörü, Batı Akdeniz'den 2017 yılında 505 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Bu rakamın büyük bölümü mermer ihracatından elde edildi. BAİB olarak mermer ve doğaltaş fuarlarına büyük önem veriyoruz. İzmir'de bu yıl 24'üncüsü düzenlenecek Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'na da büyük önem veriyoruz. Bu çerçevede 53 firmayla fuara katılıyoruz. Fuarda bölgemizin mermer ürünlerini sergileyerek, ihracatımızı artıracak çalışmalar yapacağız" dedi.

Marble 24. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'nın dünyanın en iyi 3 mermer fuarından birisi olduğunu kaydeden BAİB Başkanı Mustafa Satıcı, “Geçen yıl fuara 30 ülkeden 213 yabancı, 896 yerli firma katıldı. 104 ülkeden yaklaşık 9 bin sektör profesyoneli fuarı ziyaret etti. Bu yıl yabancı katılımcı ve ziyaretçi sayısının daha da artacağı ifade ediliyor. Fuar çerçevesinde 500 civarında alım heyeti programı ve yaklaşık 10 bin birebir görüşme gerçekleştirilmesi planlanıyor. BAİB olarak bu görüşmelerde yerimizi alacağız. Üyelerimizin yabancı alıcılarla bir araya gelmesi ve ihracat bağlantıları sağlaması için çalışacağız" diye konuştu. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X