bursa escort Ünal: Siyasiler, sendikacı değildir
Advert
Advert

Ünal: Siyasiler, sendikacı değildir

Türk-İŞ Antalya İl Temsilcisi ve TES-İŞ Sendikası Antalya Şube Başkanı Hacı Mevlüt Ünal, siyasilerin, sendikacılığa soyunmasının yanlış olduğunu belirterek, "Herkes kendi işini yapsın" dedi.

Ünal: Siyasiler, sendikacı değildir
Ünal: Siyasiler, sendikacı değildir
Bu içerik 200 kez okundu.
Advert

Türk-İş İl Temsilcisi ve TES-İş Şube Başkanı Hacı Mevlüt Ünal, beraberinde Türk-İş'e bağlı Belediye-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Kemal Çavuşoğlu, Yol-İş Antalya 1 Nolu Şube Başkanı Cemil Ünal, TOLEYİS Akdeniz Bölge Şube Başkanı Cemalettin Kelten ve Koop-İş Şube Başkanı Mustafa Şahin ile Hava-İş Şube Başkanı Mehmet Kırbıyık'ı makamında ziyaret etti. Hayırlı olsun dileklerinde bulunan Ünal, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türk-İş İl Temsilcisi Hacı Mevlüt Ünal, çalışma hayatıyla ilgili sorunların üstesinden gelmek için birlikte hareket etmenin önemine değinerek, taşeron işçilerin kadroya geçmesinin önemli bir olay olduğunu belirtti. Ünal, şunları söyledi:

"Konuyla ilgili başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Türk-İş camiası vefalıdır. Yapılan iyiliği de kötülüğü asla unutmaz. Bu anlamda reform niteliğindeki bu uygulamayı yapanlarda asla unutulamayacaktır. Mevcut uygulamanın eksiklikleri bulunmaktadır. Özellikle Kitlerde çalışanların kadroya alınmaması bizi üzmüştü. Ancak Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Kitlerde çalışan üyelerimizin de kadroya alınması sevincimizi arttırmıştır."

Hacı Mevlüt Ünal, Türk-İş Konfederasyonu'nun Türkiye'nin en büyük işçi konfederasyonu olduğunu belirterek, “Zaman zaman bazı siyasilerin sendikal örgütlenmede taraf olduklarını görüyoruz. Bunun yanlışlığını 1980 öncesi gördük, ülkemize büyük kaos getirmiştir. Bugünlerde ülkemizin yeterince sorunu vardır. Dış güçlere karşı birlikte omuz omuza olmamız gereken dönemde, siyasilerin sendikalar arasında taraf olarak siyaset yapma yerine, sendikacılık yapmaya kalktıklarını görüyoruz. Bu yanlıştan bir an önce vazgeçmelerini bekliyoruz. Herkes kendi işini yapsın' dedi. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X