bursa escort Kemer'de 'Kadın İstismarının Şekilleri' konferansı
Advert

Kemer'de 'Kadın İstismarının Şekilleri' konferansı

Kemer İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Türk Kadınlar Birliği (TKB) Kemer Şubesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde kadınlara yönelik 'Kadın İstismarının Şekilleri' adıyla konferans düzenlendi. Kadına yönelik şiddetin de ele alındığı konferansta, Psikolog Vildan Temelkuran, başta kadına yönelik şiddet olmak üzere aynı zamanda çocuklara yönelik cinsel şiddet hakkında da kapsamlı bir eğitim verdi.

Kemer'de 'Kadın İstismarının Şekilleri' konferansı
Kemer'de 'Kadın İstismarının Şekilleri' konferansı
Bu içerik 1281 kez okundu.
Advert

Şüheda DAYANTÜRK

Kemer İlçe Sağlık Müdürlüğü ve TKB Kemer Şubesi, Dünya Kadınlar Günü kapsamında kadınlara yönelik 'Kadın İstismarının Şekilleri' adıyla konferans düzenlendi. Aslanbucak Mahallesi'ndeki düğün salonunda düzenlenen programa, TKB Şube Başkanı Hacer Akdağ, İlçe Sağlık Müdürü Ceren Avonos İnce, TKB yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda kadın katıldı. Akdeniz Üniversitesi Ruh ve Bilim Sağlığı Bölümü'nden Psikolog Vildan Temelkuran tarafından verilen konferansta 'Kadın İstismarının Şekilleri' adıyla sunum yapıldı. Kadına yönelik şiddetin de ele alındığı sunumda, Psikolog Vildan Temelkuran, başta kadına yönelik şiddet olmak üzere aynı zamanda çocuklara yönelik cinsel şiddet hakkında da kapsamlı bir eğitim verdi. Temelkuran, kadına yönelik şiddettin sadece eş-partner arasında değil, aynı zamanda eski eş, aile içi, kayınvalide, kayınpeder gibi diğer yakınları tarafından da görülebileceğini söyledi. Şiddetin sadece fiziksel olmadığını anlatan Temelkuran, aynı zamanda psikolojik, cinsel ve sözel olarak da şiddete maruz kalınabileceğini ifade etti.

Çocuklara yönelik olabilecek özellikle cinsel şiddet konusunda anne ve babalara da görevler düştüğünü anlatan Psikolog Vildan Temelkuran, çocukların en küçük yaşlardan itibaren karşılaşabilecekleri bu konular hakkında bilgilendirmeleri gerektiğini söyledi. Anne ve babaların çocuklarının kendini daha iyi koruyabilmeleri için onları eğitirken nelere dikkat etmeleri konusunda açıklamada bulunan Temelkuran, son çıkan ysalara göre artık kadınların şiddet konusunda ilgili makamlara sadece beyanda bulunmalarının bile kamu davası açılmasını sağladığını, ayrıca konu kapsamında ALO 183 Kadın Çocuk Danışma Hattı’nın da aranabileceğini ifade etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
paykwik paykasa