bursa escort Enç: Kemer’i doğalgaza kavuşturacağız
Advert

Enç: Kemer’i doğalgaza kavuşturacağız

AK Parti Göynük İrtibat Bürosu, yaklaşık bin kişinin katılımıyla açıldı. Açılışa katılan Ak Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, Kemer’de uğraşacak taş ve asfalttan daha önemli meseleleri olduğunu belirterek, “Doğalgazla ilgili pazarlık aşamasındayız. Eğer Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile istediğimiz noktada bir anlaşma olursa Kemer’i doğalgaza kavuşturacağız” dedi.

Enç: Kemer’i doğalgaza kavuşturacağız
Enç: Kemer’i doğalgaza kavuşturacağız
Bu içerik 3412 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ahmet Duran YENİGÜN - Şüheda DAYANTÜRK

Ak Parti Kemer İlçe Başkanlığı tarafından Kemer merkez dahil olmak üzere Beldibi, Çamyuva, Tekirova Mahallerinde de açılacak olan irtibat bürolarının ilki Göynük Mahallesi’nde yoğun katılımla açıldı. Açılışa, Ak Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, Ak Parti Antalya Kadın Kolları Başkanı Tülay Beşkonak Özçay, Büyükşehir Belediyesi Kemer İlçe Koordinatörü Hasan Kal, Ak Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta ve ilçe yönetimi, kadın ve gençlik kolları üyeleri, Ak Parti Mahalle Temsilcileri ve yaklaşık bin kişinin katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Ak Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta ve Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç konuşma yaptı.

İlçe yönetimi, kadın ve gençlik kolları üyeleri ve mahalle başkanları ile birlikte haftada en az 30-40 tane ev gezdiklerini söyleyen İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, “Bütün gezdiğimiz evlerde de vatandaşların talepleri vardı. Bizde bu talepleri kulak arkası yapmadık ve bir karar aldık. Beldibi, Göynük, Çamyuva, Tekirova hatta Kemer merkezde bir irtibat bürosu açmak için yola çıktık. Ben burada emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Göynük İrtibat Ofisi’nin açılışında hep beraber bir aradayız. Ofisimizde yönetim kurulumuzdan kadınlar ve gençlik kollarına kadar mahalle temsilcilerimiz toplantılar yapacaklar. Bu ofislerde bir araya gelip sohbetlerini edecekler ve mahallemizdeki sorunları bizlere daha çabuk ulaşmalarını sağlayacaklar.  Bizlerde haftanın belirli günlerinde veya 15 günde bir buralara gelip sizlerin dertlerini dinleyeceğiz” dedi.

“SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ”

Kemer’in Ak Parti hizmetlerine ihtiyacı olduğunu anlatan Minta, “Geldiğimiz bu noktada Kemer’in Ak Partiye ihtiyacı var. Yıllardır geç kalmış hizmetler alabilmesi için bir an önce Ak Parti iktidarıyla buluşmamız gerekiyor. Burada oturarak, birbirimizi eleştirerek bir yere varamayız. Geçmişi bütün her şeyi bir tarafa bırakıp hep beraber teşkilatından partimize gönül vermişlere üyesine kadar hep beraber bir araya gelip 2019 yılında belediyeyi Ak Partili yapmak için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ancak Kemer’in sorunlarını bu şekilde çözebiliriz. Kemer 1 girişi var. Yıllardır insanlar patates tarlası gibi yolda gidip geliyordu. Her gittiğimiz evde her gittiğimiz mekanda her tarafta vatandaşımız ‘bu yol nasıl olacak’ diye bize sitem ediyordu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Menderes Türel ile görüşerek ilk asfaltlama çalışmasını Kemer 1 girişinden başlattık. 3-4 gündür sosyal medyada bakıyorum. Çok dolu bir vaziyette yerel belediye tarafından savunmalar var. Bunları gördükçe inanın Kemer’in içinde olduğu durumu gördükçe artık gündüzü bırakın içimden gece bile çıkıp sokaklarda koşmak geliyor. Niye, Kemer böyle yönetilmemeli. Kemer böyle olmamalı. İşte hep beraber Ak Partilisi başka partilisi burada yaşayan herkesin bu zihniyetten bir an önce kurtulmak adına çalışması gerekiyor. Ev ev, sokak sokak geziyoruz. Dün yine Göynük’teydik birkaç ev ziyaretinde bulunduk. Artık insanlarımız Ak Partiyi bekliyor, Ak Partiyi istiyor. 5 aydır ortaya koyduğumuz bu performans bile vatandaşımızın ‘biz hizmeti Ak Parti gelirse alacağız’ diye kafasına yerleşti. İnşallah seçime kadar bundan sonraki performansımız da seçime gitmeden Ak Parti’nin zaferini Kemer’de ilan edeceğiz” diye konuştu.

“KEMER’İ DOĞALGAZLA TANIŞTIRACAĞIZ”

Her gittikleri yerde vatandaşların doğalgazın Kemer’e ne zaman geleceğini sorduğunu anlatan Minta, “Geçen bakanımızın olduğu Antalya’da bir toplantı yaptık. Şu an Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda fiyat konusunda bir pazarlık var. İnşallah Kemer’i en kısa sürede doğalgazla da tanıştıracağız. Biz Kemer için yapılması gerekenleri inşallah hükümetimizle, büyükşehir belediyemizle beraber bir bir yapmaya kararlıyız. Önümüze ne hangi engel konulursa konulsun hiçbir şeyden çekinmeden Kemer için doğru olanı Kemer için yapılması gerekeni el birliğiyle hep beraber yapacağız. Kemerimize daha fazla daha güzel hizmetler yapabilmemiz için 2019 yerel seçimlerinde ve tabii ki de bu gücü bu iktidarı Kemer’e yansıtmak adına Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi seçimlerinden de sizlerden destek bekliyoruz. Bu desteği vereceğinize de canı yürekten inanıyoruz. Her zaman içinizden bir teşkilat olarak burada her halinizden her söyleminizden görüyoruz. Bu destekler için ben hepinize şimdiden çok teşekkür ediyorum. Göynük İrtibat Büromuzun başta siz Göynüklü hemşerilerimize, partimize ve Kemer’imize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

ENÇ’TEN KONGREYE DAVET

Açılışa katılanlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç ise, “Kemer İlçe Teşkilatı olarak Göynük İrtibat Büromuzun açılışı vesilesiyle bir araya geldik. Değerli vakitlerinizden ayırarak buraya geldiğiniz için hepinize çok teşekkür etmek istiyorum. Bu irtibat büroları bir tane ile sınırlı kalmayacak. Kemer’de bizim planlarımıza göre Çamyuva, Tekirova ve Beldibi’nde de birer tane daha irtibat bürosu açacağız. Bu büroların hepsini bir günde açabilirdik. Ancak biz teker teker açmaktan yana bir tercih kullandık. Çünkü birden açtığınız zaman çok anlaşılmıyor. İşin açıkçası zamana yaymak istedik. Bu irtibat bürolarında aslında sizlerin yerleri bizim teşkilatımızın kapısı partili yada partili olmayan bütün kardeşlerimize açık. O yüzden burası Göynüklü hemşerilerimizin hizmetinde dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz ve sıkıntılarınızı aktarabilirsiniz. Bu noktada ben ilçe başkanım başta olmak üzere tüm ekibine tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. 2-3 yıldan beri Kemer’de çok yoğun mesai harcayan bir kardeşinizim ayrıca tek başına bu mesaiyi ben harcamıyorum. Daha çok bu bölgeye geldiğim için sanki her şey bendenmiş gibi oluyor. Ama aslında öyle değil. Bizim yanımızda birlikte mücadele ettiğimiz başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ilgili Bakanlıklarımız var. Antalya’da her cümlenin başında söylüyoruz şanslıyız sayın Çavuşoğlu gibi bir bakanımız var oda her zaman yanımızda Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın ve Atay Uslu kardeşlerinizin de en az benim kadar Kemer’le ilgisi var. Çünkü hepimiz Antalya milletvekiliyiz. Ayrıca il teşkilatımızın da çok önemsediği ilçelerden bir tanesi Kemer. Allah izin verirse inşallah 10 Mart’ta sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla Antalya il teşkilatımızın kongresini de yapacağız. Ben buradan da bu daveti sizlere duyurmak istiyorum. Hepinizi inşallah bekliyoruz” dedi.

“KEMER’E HER ŞEY YAKIŞIR”

Gündemlerinde yerelin yapamadıkları olmadığını söyleyen Enç konuşmasına şöyle devam etti; “Yerelin yapamadıklarını biz konuşmuyoruz. Biz Ak Parti olarak yaptıklarımızı anlatıyoruz. Yerelin ne yapamadığı bizim umurumuzda değil. 2019 seçimlerinde elbette ki Kemerliler, Kemer’e hizmet edecek siyasi harekete desteğini verecek. Bu konuda benim hiçbir şüphem yok. Çünkü bu 3 senelik zaman diliminde tabii ki de daha önce de hizmet vermiş değerli kardeşlerimize ben teşekkür etmek istiyorum. Milletvekili bazında da belediye başkanı bazında da zaman zaman ilçe başkanım da basın toplantılarında paylaşıyor, işte adalet sarayımız, hükümet konağımız, fakültemiz, keçili barajımız, Kemer 1 yolu çokta gündemde yok. Taş mı başarılı asfalt mı başarılı şeklinde. Ama aklın yolu birdir. Bizim uğraşacak taş ve asfalttan daha önemli meselelerimiz var. Yayla yollarımız, Çıralımızın asfaltı ve Çıralımızın elektrik sorunu onun dışında daha yeni zannediyorum iki hafta önce sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’le buradaydık. Liman Caddesi’nin yeniden gerçek anlamda Kemer’in prestij caddesi olacak anlamda düzenlenmesi ile ilgili bir çalışma başlattık. Yaklaşık 12 trilyonluk bir çalışma. Tamamen Büyükşehrin hizmetidir. İnşallah bittiği zaman Kemer’e gelen hem yerli hem de yabancı turistin çok rahat dolaşabileceği çok prestijli bir cadde haline gelecek. Bu noktada da ben Büyükşehir Belediye Başkanıma da çok teşekkür etmek istiyorum. Kemer’e yakışır diyorum. Kemer’e her şey yakışır.”

“BELDİBİ İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

Beldibi Yolu ile ilgilide konuşan Enç, “Beldibi’nde biliyorsunuz sıkıntılı bir yolumuz var. O yola da kaynak bulmakla ilgili ciddi bir miktar tutuyor. Ama o yolun mutlaka yapılması gerekiyor. Onunla da ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan eğer bütçe kopartabilirsek çalışmaları başlatabiliriz. O yolunda yapılması için ciddi anlamda mücadele ediyoruz. Bu yereldeki hizmetler bir şekilde yapılacak. Biz bunları yaparız. Daha önce nasıl yaptıysak yine yaparız. Ak Parti’nin şiarında ayrım olmadığı için ilçeler arasında da böyle bir ayrımımız yok” dedi.

“DOĞALGAZI KEMER’E GETİRECEĞİZ”

Kemer’de yıllardır beklenen doğalgazla ilgili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda pazarlık aşamasında olduklarını ifade eden Gökcen Özdoğan Enç, “Eğer Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile istediğimiz noktada bir anlaşma olursa Kemer, Elmalı ve Korkuteli’ne doğal gazı inşallah getireceğiz. En çok alkışı biraz önce hanımlardan aldık çünkü, onlarda rahat edecek inşallah” diye konuştu.

“BİRLİKTE BİZ BİR BÜTÜNÜZ”

Devlet ve hükümet olarak birinci önceliklerinin ulusal güvenlik olduğunu belirten Enç, “Her şey yapılır. Ama şu an bizim için vatan çok kıymetli. Bizim Türkiye Cumhuriyeti devleti ve hükümeti olarak birinci önceliğimiz ulusal güvenliğimiz. Bu millet 15 Temmuz’u yaşadı. Hepimiz yaşadık. Ülkemiz elden gidiyordu. Ülke elden gittikten sonra ne Beldibi’ne yapacağımız asfaltın nede yapmış olduğumuz Liman Caddesi’nin hiçbir kıymeti kalmıyor. Birinci önceliğimiz ulusal güvenliğimiz. Suriye’deki durumdan hepinizin haberi var. Operasyondan kimileri savaş olarak nitelendiriyor. Ama biz bunu Ak parti hükümeti olarak savaş olarak nitelendirmiyoruz. Savaş iki eşit devlet arasında yapılır. Biz Suriye’de savaş yapmıyoruz. Biz Suriye’de terör odaklarını temizlemek için operasyon yapıyoruz. Hani çıkıp söylüyorlar ya ‘savaşa karşıyız’ diye kardeşim ortada savaş yok. Terörle mücadele var. Bir kere bu konuda onlarla hemfikir değiliz. Daha önce Suriye’de saldırılar olurken Suriyeli mülteciler Türkiye’ye gelirken barışın adını ağzına almayanlar bugün gelmişler açıklamalar yapıyorlar. Bunun kabul edilebilir bir tarafı yok. Orada 30 bin kişilik bir silahlı yapıdan bahsediyoruz. Bu silahlı yapının Türkiye’ye sızarak Türkiye’nin güvenliğini tehdit etmesine izin vermeyeceğiz. Son terör odağı yok edilene kadar bizim haklı mücadelemiz sürecek sizlerin desteği ile. Ancak bunu devlet tek başına yapamaz. Şehitlerimiz geliyor, Allah hepsinden razı olsun rahmet eylesin Peygamber efendimize komşu olsunlar. Karabük’te görmüşsünüzdür şehidimizin cenazesini bütün Karabük halkı oradaydı. Bizimde yüreğimiz oradaydı. Bu millete boyun eğdiremeyecekler. Burada ki temel mesele bizim kardeşliğimiz. Lütfen araya nifak sokanlara ayırım yapanlara sebep olmayın mahal vermeyin. Bizim bir sloganımız vardı ‘biz birlikte Türkiye’yiz’ kırmızısı, yeşili, moru, yetmiş yedi rengi, Alevi, Kürt, Sünni, Türk, aklınıza gelebilecek her milletten insan var. Başka bir ülkede böyle bir etnik yapı yok. Ama birbirimizi biz ne için seviyoruz Allah için seviyoruz. Hepimiz neyiz kuluz. Takvada kimin üstüne olduğu Allah’ın katında kimin üstüne olduğu belli değil. Biz Ak Parti olarak olaya tamamen böyle bakıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımıza 2019 seçimlerinde bir sözümüz var. Bizim milletvekilleri olarak da Antalya’da yerelde Allah’ın izniyle Büyükşehir bizim zaten ve bizim olmayan hizmetle tanışmayan ilçelerimizi de hizmetle tanıştırmak için Ak Parti belediye anlayışında biz Kemer’de Allah’ın izniyle iş başına getireceğiz. Ama biz tek başına değil, ben tek başına hiçim. İlçe başkanımda hiç. İlçe yönetimimle birlikte mahalle başkanlarımla üyelerimle destekçilerimle birlikte biz bütünüz” dedi.

Konuşmaların ardından Göynük İrtibat Bürosu’nun açılışı gerçekleştirildi. Halkın büyük ilgisiyle karşılaşan Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç ve Kemer Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Selami Minta vatandaşlarla fotoğraf çektirip sorunlarını dinleyerek aktarılan konularla ilgili takipçi olacaklarını söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
istanbul evden eve nakliyat
maltepe escort alanya escort kartal escort bahelievler escort manavgat escort antalya escort - istanbul escort - bursa escort