Güneş: “İktidara koşuyoruz”

CHP Kemer Belediye Başkan Adayı Av. Umut Güneş, 30 Mart seçimlerinde yerelde, 2015 genel seçimlerinde ise Türkiye’de iktidar olacaklarını belirterek, “Biz iktidara yürümüyoruz, iktidara koşuyoruz. Seçmenimizin yüzde 87’si değişim talep ediyor. Bu değişim talebinin karşısında da hiçbir kimse duramayacak” dedi.
Bu haber 2014-01-25 09:49:28 eklenmiş ve 2808 kez görüntülenmiştir.

Profesyonel ekibiyle birlikte çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren CHP Kemer Belediye Başkan Adayı Av. Umut Güneş, Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Saffet Yenigün’ün gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın katıldığı toplantıyı değerlendiren Güneş, “Yoğun bir katılımla coşkulu bir kalabalığımız vardı. Çünkü insanlar Kemer’de bu tür organizasyonları çok özledi. Sayın Balbay, önemli bir isim ve sembolleşen bir kişilik. Seçim çalışmalarımıza katkı koymak için ilçemize geldi. Halkımız değerli fikirlerinden yararlandı ve çok faydalı bir toplantı oldu” diye konuştu.

“KEMER’İN MAKUS TALİHİNİ YIKACAĞIZ”

Kemer’de en iyi kampanya yürüten bir ekip olduklarını belirten Umut Güneş, bilimsel temelde çalıştıklarını ve yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiklerini anlattı. Ağustos ayı itibariyle projeleri halkla paylaştıklarını kaydeden Güneş, projeleri, Antalya Şehir Plancıları Oda Başkanı Haşim Dikenci başkanlığında kurulan bir heyetle hazırladıklarını aktardı. Önümüzdeki günlerde de her bir eve girecek şekilde projeleri hazırlayıp, dağıtımını yapacaklarını söyleyen Güneş, “Projelerimizin tamamı Kemer’in makus talihini yıkmaya dönük ve sorunlarını çözecek projelerdir. Kemer’in geleceğini biçimlendireceğiz. Halkımızdan çok büyük bir teveccüh var. Süreç içinde bu teveccühün daha da artacağını düşünüyorum. Açık hava toplantıları yapan belki tek aday benim. Gün geçtikçe çığ gibi büyüyoruz. Bu da halkımızın ne kadar doğru, dürüst bir siyaset istediğini göstermektedir” dedi.

“İKTİDARIN OLANAKLARINI KEMER’DE GÖREMEDİK”

‘Hizmetin iktidar partisiyle geleceği’ anlayışına karşı çıkan Güneş, şöyle konuştu: “Burada iktidar partisinin adayı olan Sayın Yusuf Üras, yaklaşık 20 yıldan bu yana Tekirova’da iktidar, 12 yıl da mensubu olduğu AKP iktidar. 12 yıl boyunca Tekirova’ya acaba hangi yatırımlar yapıldı? Sayın Üras’a bunu sormak istiyorum. Maalesef 12 yıldır Kemer’e hizmet getirilmedi. Bırakın Kemer’i, Tekirova’ya hizmet getirilmedi. Bugün hala Devlet Hastanesi’nin inşaatı devam ediyor. Hemen hemen 10 yıldır Antalya ve Kumluca arasındaki Kemer yolu yapboza dönüştü ve hala bitirilemedi. Aslına bakılırsa iktidarın olanaklarını Kemer’de göremedik ve bundan sonra da görmeyeceğiz. Dün yapılamayanların, yarın da yapılamayacağının teminatı olarak görüyorum. Sayın halkımı da bu anlamda uyarıyorum. Bugün Göynük’e bakarsak her şeyi görebiliriz. Sayın Topaloğlu bu algılara en iyi örnektir. Sayın Mustafa Akaydın da Antalya’yı pırıl pırıl yaptı. İlla ki hizmet yapmak için iktidar olmak gerekmiyor. Önemli olan hizmet yapabilme becerisi ve iradesidir. Biz de bu beceri var. En iyi hizmeti Kemer’e getireceğiz. Şu aşamada iktidar olmamız gerekmiyor. Zaten 2015 yılında CHP olarak iktidar olacağız.”

“RAKİBİM ŞAHISLAR DEĞİL”

“Benim rakibim, şahıslar noktasında değil” diye konuşan Güneş, bu seçimde vatandaşların, Kemer’in geleceğini karartanlar ile Kemer’in geleceğini düşleyeni oylayacağını kaydetti. Güneş, “Vatandaşlarımız, korku ve baskı düzeni yaratanlar ile demokratik yaşamı yaşatmak isteyenleri oylayacak. Yalan ile doğruyu oylayacak. Vatandaşlarımız, ya diğer tarafta olacak ya da yeni vizyonlar ortaya koyan, projeler üreten insanlar arasında bir seçim olacak. Bunun içinde CHP ile diğerleri arasında bir seçim olacak. Aslında seçim bütününde, onlarla bizler arasında geçecek. Bu anlamda seçimi kazanacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

“KEMER HIZLA DÜŞÜYOR”

Umut Güneş, iktidara yürümediklerini, iktidara koştuklarını söyledi. Seçmenin yüzde 87’sinin değişim talep ettiğine dikkati çeken Güneş, bu değişim talebinin karşısında da hiçbir kimsenin duramayacağını savundu. Kemer’i 20 yıldır yöneten aynı kadro ve isimlerin, seçmenin değişim talebi karşısında duramayacağını öne süren Güneş, “Kaybedecekler. Çok önemli projeler ürettik. İşin uzmanlarıyla yaptık. Kemer’in 20 yıldır katmerleşen sorunlarını bir anda çözmek mümkün değil. Etap etap çözmek gerekiyor. Kısa, orta ve uzun vade olarak sıraladık. 12 ay turizm sezonunu gerçekleştirmek istiyorsanız, dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Dünyada var olan trend ve sistemler var. Kış turizmi için, kış döneminde yapılan aktiviteleri gerçekleştirmek gerekir. Maalesef bugüne kadar bizi yönetenler, spor turizmiyle ilgili olarak bir çaba ortaya koyamadılar. Bizler 5 aylık süreci ilk etapta 9 aya, 9 aydan sonra da 12 aya çıkarmak istiyoruz. Antalya’nın dinamiklerini Kemer’e çekemiyoruz. Kemer kan kaybediyor ve Kemer’i, yokuş aşağıya hızla inen freni patlamış araca benzetiyorum. Hızla bir düşüş içerisinde. Halkımız bize görev verirse, sorunları çözeceğiz” dedi.

“ÇALIŞMALARIMIZI PLANLADIK”

Bazı projeleri hakkında bilgi veren Güneş, şöyle konuştu: “Kemer’de hızla spor alanları yapacağız. Göynük’e golf sahası açmayı düşünüyoruz. Orada 780 dönümlük bir arazi var ve tahsisi de şu anda alınmış vaziyette. Çamyuva’da buz hokeyi sahası yapacağız. Likya Yolu ile de turizmin çeşitliliği arttırmak istiyoruz. Çalışmalarımızı planladık. Tarihi değerlerimizi tanıtım çalışmalarında ön plana çıkarmak istiyoruz. Tarih turizmini biçimlendireceğiz. İlçemizde çekim ve cazibe merkezleri oluşturmamız gerekiyor. Gastronomi ve eğlence merkezlerini Kemer’de bir noktaya getirmemiz lazım. Dünya ölçeğinde rekabet edebilen bir değer yaratmak gerekiyor. Her şeyden önce pazarlama uzmanların işidir. Bir slogan üretip, gidilen yerlerde broşür dağıtmak başarısız olur. Zaten şu ana kadar ezberde olan böyle bir tanıtım şekli, Kemer tanıtımını başarısız hale getirdi. Bizler her şeyi profesyonel olarak yapacağız. Çözüm isteyen meseleleri de önemli kadrolarla sağlayacağız.”

“HER HİZMET TARİFEYE BAĞLANDI”

Kemer’de her hizmetin, bir tarifeye bağlandığını savunan Güneş, açıklamalarında şu sözlere yer verdi: “Doğru, dürüst, halk için projeler üretebilen, net bir duruş sergileyen insanları ve kendi mesleklerinde fark yaratanları meclisimizde oluşturup, halkımızın teveccühüne sunacağız. İddia ediyorum en iyi kadrolar CHP’de olacak. Farklı algıyı ciddi anlamda ortaya koyacağız.”

 

      

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
BOŞ LAFLAR
MEHMET ÜNLÜ 2014-04-19 18:53:15
senin aldığın oylamı ikdidara koşucaz sallama hayal kırıklığına uğrattın bizleri istifa et
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer RÖPORTAJ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
e-sgk.co e-anindakredi hizlipro dizi izle Antalya escort
Arşiv Arama
- -
Anket
Kemer Gözcü :: Antalya Kemer\\\'in Günlük Haber Portalı, Antalya Kemer\\\'den Haberler, Kemer Haberleri
© Copyright 2001 Kemer Gözcü. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Spor Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi