Advert

Kemer'in en işlek caddesi yenileniyor

Kemer’in en işlek caddesi olan Liman Caddesi'nin yenilenerek, daha çok ilgi çekilebilmesi için Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar sürdürülüyor.

Kemer'in en işlek caddesi yenileniyor
Kemer'in en işlek caddesi yenileniyor
Bu içerik 920 kez okundu.
Advert

Kemer merkezinin yaz aylarında en işlek caddesi olan trafiğe kapalı durumdaki Liman Caddesi'nin yenilenerek, daha çok ilgi çekilebilmesi için başlatılan çalışmalar sürdürülüyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ve mayıs ayının ilk haftasında bitirilmesi planlanan çalışmalar kapsamında yaklaşık 12 milyon liraya 15 bin metrekarelik alanda yenileme çalışması yapılıyor. Proje kapsamında Liman Caddesi'nin başından sonuna kadar süs havuzu, dinlenme alanları, zemin yenilemesi, kolon kaplamaları, caddedeki binaların cephe boyaları ve peyzaj çalışmaları yapılıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kemer Koordinatörü Hasan Kal, "2023, 2053, 2071 hedeflerine doğru ilerleyen ülkemizde, turizmin göz bebeği olan Kemer ilçemizde yaklaşık 12 milyon liralık bir maliyetle Büyükşehir Belediyemiz tarafından yenilenen Kemer Liman Caddesi, Sayın Belediye Başkanımız Menderes Türel'in söylemiyle 2023 model olmaya aday. Yaklaşık olarak 500 metre olan bu caddemiz ve ekstra Deniz Caddesi'nin 300 metrelik bölümüyle birlikte toplam 800 metre uzunluğunda. Çok güzel bir projeyle Kemer'e ve Türk turizmine kazandırılacak" dedi. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X