“Çekirge gibi zıplaya zıplaya iş çevirmeye çok alıştı”

AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta, Kemer’e bağlı Kuzdere Mahallesi’ne Kemer Belediyesi tarafından yapılması planlanan kültür ve alışveriş merkezi ile ilgili sert konuştu. Minta; “Kuzdere’ye nasıl bir yatırım yapılacak. Bu proje nasıl olacak. Yatırım yapma gibi zaten gücü olmayan bir belediye bunu nereye peşkeş çekecek. Başkan çekirge gibi zıplaya zıplaya iş çevirmeye çok alıştı” dedi.
Bu haber 2018-01-09 05:02:08 eklenmiş ve 606 kez görüntülenmiştir.

Ahmet Duran YENİGÜN

Geçtiğimiz yıl Kemer Belediyesi’nin Ağustos ayı Meclis Toplantısı’nda Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e borçlanma yetkisi verilerek yapılmasın Kuzdere Mahallesi’ne yapılması planlanan kültür ve alışveriş merkezi ile açıklamada bulunan AK Parti Kemer İlçe Başkanı İsmail Selami Minta sert tepki gösterdi.

“ÇEKİLEN KREDİ MAAŞLARIN ÖDENMESİ AMACIYLA KULLANILDI”

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün yatırım yapmak gibi bir zihniyeti ya da düşüncesi olmadığını iddia eden Başkan Minta yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Geçtiğimiz yıl Ağustos ayı Meclis Toplantısında Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kuzdere Mahallesi’ne bir AVM tarzında yatırım yapmak amacıyla kredi yetkisi istemişti. Hatta partimizin meclis üyeleriyle de bir tartışma yaşanmıştı. Başkan o dönemde meclisten yetkiyi aldı ve oradaki esnafları da ‘Ocak ayına kadar boşaltın’ diye sürekli taciz etti. Bizde parti olarak Ocak ayına kadar bekledik. Hatta bugün gördüğümüz gibi yatırımın yapılacağı yerde hiçbir çalışma ya da bir şey yapılacağına dair emare göremedik. Zaten o dönemde de bütün basında yazdı. İnsanlardan da duyduk. O çekilen kredi belediye çalışanlarının maaşları ödenmesi amacıyla kullanıldı. Zannedersem 7 buçuk milyon civarı, hatta 10 milyon geri ödemeli bir krediydi” dedi.

“KENDİ MECLİS ÜYELERİNİ KANDIRDI”

Kültür ve alışveriş merkezi projesinin sadece günü kurtarmak amacıyla meclisi kandırmak için yapılmış bir hamle olarak nitelendiren Başkan İsmail Selami Minta, “Şu an geldiğimiz nokta, yapılma ihtimali olmayan bir durum. Zaten biz o zamanda biliyorduk başkanın yatırım yapmak gibi bir zihniyeti ya da düşüncesi olmadığını. Sadece günü kurtarmak amacına yapılmış meclisi kandırmak için yapılmış bir hamleydi. Ama o gün kendi meclis üyelerini kandırdı. Ancak bu işin vatandaş ayağı var. Bu tür yalanlarla vatandaşı kandırabileceğini zaten inanmıyoruz. Artık vatandaşta zaten onun bir şey yapacağına inanmıyor. İnşallah 2019 yılında bütün bu yaptıklarının cevabını halkımız verecek. Ama ben şunu da sormak istiyorum sayın başkana Kemer’de 15-20 tane yapı için ayağa kaldıran bir başkan Kuzdere’ye nasıl bir yatırım yapacak? Hangi projeyi yapacak? Bu proje nasıl yapılacak? Yatırım yapma gibi zaten bir gücü olmayan bir belediye bunu nereye peşkeş çekecek? Çıkıp başkanın bunları açıklamasını istiyorum. Biz bütün çalışmalarımızda şeffafız. Göründüğü gibi Kaymakamlık Binasını lojmanların yıkıldığı alana yapıyoruz. Yine kamu oyununda bir şey başlattı başkan, ‘buralar peşkeş çekilecek bir yere’ diye. Biz İçişleri Bakanlığı’na tahsisini yaptırdık. Şu an Kemerimizin ihtiyacı olan Kaymakamlık Binası muhtemelen değil büyük ölçüde kesinleşmiş durumda. Adliye Binası da aynı şekilde aynı yere yapılacak. İnşallah 2019’da seçimleri aldığımız zamanda belediye binamızı da oraya yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

“ÇEKİRGE GİBİ ZIPLAYIP İŞ ÇEVİRMEYE ÇOK ALIŞTI”

Başkan Gül’ün Liman Caddesi’nde bulunan şahsi olarak işlettiği Korient Otel ile eski bulunduğu küçük otelin arasına Belediye Başkanı seçilmesinin ardından yaptırdığı kaçak köprü tünelin cezasını babası İsmail Hakkı Gül’e encümen kararı ile kestirmesi ile ilgili de konuşan İsmail Selami Minta, “Kemer küçücük yer. Orayı benim bildiğim Başkan Gül kendisi yaptı. Ama başkan çekirge gibi zıplaya zıplaya iş çevirmeye çok alıştı. Bir atasözü var; çekirge bir zıplar iki zıplar, hiç kusura bakmasın Kemer’de sahipsiz değil üçüncü zıplamayı da ona kimse müsaade etmez. Buda buradan ona bir hatırlatmam olsun” dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
e-sgk.co e-anindakredi hizlipro dizi izle Antalya escort
Arşiv Arama
- -
Anket
Kemer Gözcü :: Antalya Kemer\\\'in Günlük Haber Portalı, Antalya Kemer\\\'den Haberler, Kemer Haberleri
© Copyright 2001 Kemer Gözcü. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Spor Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi