Sağlıkta tek çatı dönemi

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan 'Halk Sağlığı Müdürlüğü' ve 'Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'nin görev ve yetkileri İl Sağlık Müdürlüğü'ne devredildi. Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, sağlık kurumlarının tek çatı altında toplandığını söyledi.
Bu haber 2018-01-06 02:00:05 eklenmiş ve 130 kez görüntülenmiştir.

Sağlık Bakanlığı teşkilat yapısında 663 sayılı KHK ile gerçekleştirilen değişiklikle, sağlık kurumları taşrada İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak ayrı ayrı yapılandırılmıştı. Sağlık kurumlarında oluşan dağınık yapılanmadaki sorunların giderilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı KHK'nin bazı maddelerinde değişiklik yaparak ayrılan kurumları taşrada yeniden İl Sağlık Müdürlüğü çatısı altında topladı.

25 Ağustos 2017 tarihli ve 30165 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 694 sayılı KHK ile 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK'da değişiklik yapılarak bakanlık ve bağlı kuruluşlarının teşkilatı yeniden düzenlendi. Böylece Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği kapatıldı. Bu kurumlarda yürütülen iş ve işlemler bundan sonra İl Sağlık Müdürlüğü'nde oluşturulan başkanlıklar altında yürütülecek.

YENİ DÖNEM YENİ HEDEFLER

Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, yapılan değişikliğin ardından hastane ve diğer sağlık kurumlarının yöneticileriyle bir araya geldi. Dr. Hülür, sağlık kurumlarının tek çatı altında toplanmasının yeni hedefleri de beraberinde getirdiğini, geçmişi de harmanlayarak bir an önce geleceği planlayacaklarını dile getirdi. Yeni dinamik bir ekip oluşturulduğunu belirten Hülür, "Herkesin canla başla çalışacağına inanıyorum" dedi.

Ülke genelinde ve Antalya'da sağlık alanında çok ciddi adımların atıldığını ve yatırımların gerçekleştiğini ifade eden Ünal Hülür, yeni yapılanmada herkese özellikle de sağlık yöneticilerine büyük görevler düştüğünü hatırlattı. Yeni dönem çalışma ilkelerine ve projelere de değinen Dr. Hülür, "Tüm gücümüzle halkımızın ve çalışanlarımızın yanındayız. Onların refahı ve memnuniyeti için çalışacağız, Antalya'nın sağlığı güvenilir ellerde" diye konuştu.

Mevzuat değişikliği ile İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde beş başkalık kuruldu. Kurulan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı, Sağlık İlaç ve Tıbbi Cihaz Başkanlığı, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanlığı yöneticilerin görevlerine başlamasıyla faaliyete geçti. (DHA)

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
e-sgk.co e-anindakredi hizlipro dizi izle Antalya escort
Arşiv Arama
- -
Anket
Kemer Gözcü :: Antalya Kemer\\\'in Günlük Haber Portalı, Antalya Kemer\\\'den Haberler, Kemer Haberleri
© Copyright 2001 Kemer Gözcü. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Spor Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi