AK Parti Gençlik Kolları kongre süreci tamamlandı

AK Parti Ana kademe ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından Gençlik Kolları Kongreleri sürecinde tamamlandı. Son olarak Kepez ve Muratpaşa ilçe kongrelerini milletvekillerinin katılımıyla coşku içerisinde gerçekleştiren gençlik kolları siyaseti gençleştirmeye devam ediyor.
Bu haber 2017-12-26 00:58:18 eklenmiş ve 223 kez görüntülenmiştir.

Büyük bir Demokrasi şöleni ve birliktelik içerisinde geçen AK Parti Antalya Kepez ve Muratpaşa Gençlik Kolları kongreleri AK Parti Antalya İl Başkanı Av. Rıza Sümer milletvekilleri Hüseyin Samani, Atay Uslu, İbrahim Aydın, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları başkan yardımcısı İskender Karakaya, AK Parti Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Akbaş, ilçe başkanları, belediye başkanları ile çok sayıda teşkilat mensubu ve vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi büyük demokrasi şölenin Antalya’da da devam ettiğini kongrelerdeki konuşmasında belirten il başkanı Rıza Sümer “Ana kademe ilçe kongrelerimizin ardından Gençlik kollarımızda büyük bir birliktelik ve demokrasi şöleni içerisinde kongrelerini tamamlıyor. On ilçemizde daha kongrelerini gerçekleştirecek kadın kollarımızda hızla kongrelerine devam ediyor. Antalya’da önemli bir kongre sürecini daha en iyi şekilde geçiriyoruz. Önümüzdeki kritik 2019 seçimleri öncesi teşkilatlarımızdaki en büyük değişim şüphesiz gençlerimiz tarafından gerçekleşiyor. Gençleri için siyasetin ilk adımı ve okulu olan gençlik kollarımızda yetişen birbirinden değerli gençlerimiz bugün Türkiye’nin dört bir yanında ana kademe teşkilatlarımızda önemli görev alıyorlar. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın partimiz içerisinde gençlere verdiği önemi, değeri ve yetkileri hepimiz çok iyi biliyoruz. Bizim için AK Gençlik her zaman kendini geliştiren, okuyan ve proje üreten bir gençlik olmuştur böyle olmaya da devam etmelidir. Bütün bu çalışmalarımızı 15 Temmuz ruhu ile sürdürmeliyiz. Çünkü 15 Temmuz şehitlerimizin bizlere emanet ettiği çok önemli bir sorumluluk var. Canlarını vererek bizlere emanet bıraktığı bu ülkede artık herşeyin en iyisini yapmak zorundayız. İl başkanıysak il başkanlığımızı, ilçe başkanıysak ilçe başkanlığını, yönetim kurulu üyeliğimizi yâda çalıştığımız işle alakalı hangi iş varsa en iyisini yapmak zorundayız. Şuan sahip olduğumuz şartların ve fırsatların şehitlerimizin sayesinde olduğunu asla unutmamalıyız.  Bu yüzden önümüzdeki seçimlerde gençlik kollarımızın enerjisine, milli ruhuna ve donanımına büyük ihtiyacımız var. 2019’a en iyi şekilde hazırlanarak Kepez ve Muratpaşa’dan rekor bir destek çıkacağına inanıyorum” dedi.

AK PARTİ’DE SİYASET YAPAN GENÇLERİN ÖNÜ HER ZAMAN AÇIKTIR

Kongrelerde gençlere önemli mesajlar veren milletvekili Hüseyin Samani “AK Parti Antalya Gençlik Kollarımız siyasete kaliteli isimler yetiştirme noktasında önemli işler başarmaya devam ediyor. Kepez ilçe gençlik kollarımızdan çıkan Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü bugün Türkiye’nin en başarılı genç belediye başkanları arasında. Yine birçok ilçemizin gençlik kollarında görev alan birçok arkadaşımız bugün il ilçe yönetimlerimizde önemli vazifeler üstlenmektedir. Bu durum gösteriyor ki AK Parti’de siyaset yapan gençlerin önü her zaman açık. Sn. Cumhurbaşkanımızın siyasette gençlere yer vermek ustalığın şiarındandır sözünü en iyi uygulayan illerden biriside şüphesiz Antalya’mızdır. Her dönem teşkilatlarımızda gençlere hak ettikleri değer verilmiştir” dedi.

2019’DA BAŞARI ÖYKÜSÜ YAZACAĞIZ

Gençlik Kolları kongrelerinin ana kademe kongreleriyle yarışır hale geldiğini konuşmasında dile getiren Milletvekili Atay Uslu “Maşallah artık gençlik kolları kongrelerimizde ana kademe kongrelerimizin coşku ve heyecana sahipler. Bu tabloyu görmek hepimizi son derece mutlu ve motive ediyor. Kongrelerimiz tabi ki hizmet yarışında bir bayrak değişimi görevi devredecek arkadaşlarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Yeni görev alan arkadaşlarımızı da başarılar diliyoruz. İnşallah önümüzde 2019 seçimleri var bu seçimleri sizlerle beraber hem ilçelerimizde hem Antalya’da hemde Türkiye’de bir başarı öyküsü olarak tarihe yansıtacağımızı düşünüyorum. Kurulduğumuz günden itibaren birçok badire atlattık her badireden sonra sizlerle birlikte hep ne dedik bu şarkı burada bitmeyecek dedik ve her zaman yola devam dedik, hızımızı daha çok arttırdık. Her seçim AK Parti milletimizden daha çok oy aldı. Milletten daha çok oy almak demek daha çok sorumluluk demektir. Hamdolsun her seferinde bu sorumluluğun gereklerini yerine getirmeye çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz. 2019 seçimleri için çok çalışacağız kucaklayıcı siyasetimize devam edeceğiz” dedi.

TARİHİ BİR KARŞILAMA OLDU

Kongrelerde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun tarihi Birleşmiş Milletler Kurulu dönüşü TBMM ve Antalya’da gerçekleşen coşkulu karşılamalara değinen İbrahim Aydın ise şunları söyledi “ABD’nin Dünya’yı tehdit ile yönetemeyeceğini anladığı Kudüs ile ilgili BM kararı hepimizi çok mutlu etti. Bu karar vicdanının sesini dinleyen, iradesini paraya ve tehdite satmayan ülkelerin büyük bir mesajıdır. Tarihi kurulda ülkemizi en iyi şekilde temsil eden ve bütün devletleri vicdanlı olmaya davet eden Dışişleri bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun konuşması eminim uzun yıllar unutulmayacaktır. Böyle bir kurulun ardından TBMM’ye gelen bakanımızı tüm milletvekilleri ve çalışanlar çok güzel bir karşılama yaptı. Antalya havaalanımızdaki karşılama da kurulda alınan kararın ne kadar önemli olduğunu herkese gösterdi. Ben bu vesile ile emeği geçen herkese milletvekilleri adına teşekkür etmek istiyorum. Gençlerimizin böylesine milli ve manevi değeri yüksek konulara sahip çıkması hepimizi derinden mutlu ediyor. Ülkesine, bayrağına ve maddi manevi tüm değerlerine sahip çıkan AK Gençliğimizle geleceğe emin adımlarla yürüyoruz” dedi.

1025 GENÇ ANA KADEMELERDE GÖREV ALDI

Kongrelerde Türkiye genelinde devam eden Gençlik Kolları ilçe kongreleri hakkında bilgi veren Genel Merkez Gençlik Kolları başkan yardımcısı İskender Karakaya, “AK Parti Gençlik Kolları olarak Türkiye genelinde 921 ilçemizin 480 tanesinde ilçe kongrelerimizi gerçekleştirdik. Kongrelerimiz her zaman olduğu gibi büyük bir heyecan içerisinde gerçekleşiyor. Kongrelerimizin daha yarısında olmamıza rağmen 1025 gençlik kolları üyemiz bir üst kademe olan ana kademelerimizde görev aldı. Bu Türkiye siyaset tarihinde görülmemiş bir yenilenme tazelenme ve gençleşme anlamına gelmektedir. İnanıyorum ki bütün kongrelere tamamlandığında bu rakam beklenenin çok daha yukarısına çıkacaktır” dedi.

İLÇELERİMİZDE KONGRE SÜREÇLERİ TAMAMLANDI

AK Parti Antalya Gençlik Kolları olarak ilçe kongrelerini sorunsuz tamamladıklarını belirten il Gençlik Kolları başkanı Ömer Akbaş, “Bütün kademelerimizde olduğu gibi değişimin kalbi gençlik kollarımızda da kongrelerimizle birlikte büyük bir değişim yaşandı. Türkiye’de siyasete adım atmak isteyen gençlerin ilk tercihi AK Parti kadroları olmaya devam ediyor. Aktif siyasetin partimizde ne denli yoğun bir şekilde yaşandığını bilen birçok yeni arkadaşımız gençlik kollarımızda görevlerini aldı. Bunun yanında görevini başka bir kardeşimize devir eden birçok arkadaşımızda ilçe ana kademelerimize girerek kutlu yürüyüşümüze devam ediyor. Antalya’da gençlere duyulan bu güven ve ilgiden dolayı il başkanımıza ilçe başkanlarımıza ve milletvekillerimize gençler adına teşekkür etmek istiyorum. İnşallah gençlere duyulan bu güvenin meyvelerini 2019 seçimlerinde de birlikte toplayacağız. Güçlenen, tazelenen ve siyaseti gençleştirmeye devam eden AK Parti Gençlik Kollarımızla Türkiye güçlenmeye devam ediyor” şeklinde konuştu.

Kongreler ile Kepez ve Muratpaşa ilçe gençlik kolları başkanlıklarında yaşanan değişiklikler ise şu şekilde gerçekleşti. Kepez İlçe başkanlığı görevinden Kepez ilçe ana kademe ilçe yönetimine geçen Mehmet Civik’ in yerine tek aday olarak seçime giren Serhat Eyileten yeni ilçe başkanı olarak seçildi. Muratpaşa da ise ilçe yönetimine giren Volkan Yılmaz’ın yerine tek aday olarak seçime giren Mert Sındıraç yeni ilçe başkanı olarak seçildi.

(Haber Merkezi)

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
e-sgk.co e-anindakredi hizlipro dizi izle Antalya escort
Arşiv Arama
- -
Anket
Kemer Gözcü :: Antalya Kemer\\\'in Günlük Haber Portalı, Antalya Kemer\\\'den Haberler, Kemer Haberleri
© Copyright 2001 Kemer Gözcü. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Spor Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi