Antalya Ticaret Zirvesi yapıldı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından bu yıl ilki düzenlenen 'Antalya Ticaret Zirvesi' yoğun katılımla gerçekleştirildi.
Bu haber 2017-10-01 18:08:08 eklenmiş ve 323 kez görüntülenmiştir.

ATSO, TOBB Antalya Genç Girişimciler Kurulu, Antalya Genç İş Adamları Derneği (ANTGİAD), Antalya İş Kadınları Derneği (ANTİKAD) ve Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği (YÖRSİAD) işbirliğinde düzenlenen 'Antalya Ticaret Zirvesi' yoğun ilgi gördü. Zirveye, ATSO Başkanı Davut Çetin, Meclis Başkanı Süleyman Özer, TOBB Antalya Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ulaş Yıldırım, ANTGİAD Başkanı Volkan Barutçu, ANTİKAD Başkanı Leman Sedef Tuna, YÖRSİAD Başkanı Semin Beken, ATSO Yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile çok sayıda işadamı katıldı.

Business Networking Akademi'den Ertuğrul Belen'in moderatörlüğünde gerçekleşen 'Etkili ve Hızlı Tanışma Seansı'nda karşılıklı ikili görüşmeler yapıldı. Üç'er dakikalık periyotlarla yer değiştiren katılımcılar, birbirlerini tanıma ve yeni işbirlikleri kurma fırsatı yakaladı.

Zirvenin açılışında konuşan ATSO Başkanı Davut Çetin, oturumun Antalya'nın dört girişimci topluluğunu bir araya getirdiğini belirtti. Böyle bir işbirliğinin gerçekleştirilmesinin başlı başına alkışlanacak bir olay olduğunu kaydeden Başkan Çetin, "Bu birliktelik Antalya'nın geleceği için en güçlü ışıktır, en önemli yatırımdır. Bizim nesil Antalya için gerekli olan birlikteliği yeterli düzeye getiremedi. Çoğumuz kendi işimizde ilerledik, fakat büyük çaplı ortak projeler yapamadık. Bir kentin en önemli sermayesinin kentin kimliği olduğunu geç anladık" diye konuştu.

"Turist sayısını, ihracat miktarını, altyapı yatırımlarını konuştuk ancak sosyal sermayemizi ihmal ettik" diye Çetin, "Küresel rekabete değil, yerel rekabete önem verdik. İşte siz bu birliktelikle büyük bir değişime imza atıyorsunuz. Kardeşlik ruhuyla Antalya için birlikte çalışmaya devam ederseniz hem siz daha başarılı olacaksınız hem de Antalya'ya yeni bir model getireceksiniz" dedi.

MODERN İŞBİRLİĞİ AĞLARINA İHTİYACIMIZ VAR

Fikri hür, vicdanı hür, sorgulayan bireyler olmadan ekonomik ve sosyal kalkınma olamayacağını vurgulayan Davut Çetin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Networking, ağ oluşturma, yani birlikteliği değer yaratan bir sürece dönüştürme bütün işadamlarının öğrenmesi gereken bir konudur. Türkiye'de siyasi, dini, bölgesel gruplaşmalar geleneği vardır, fakat modern işbirliği ağları çok yetersizdir. Geleneksel gruplaşmaların hangi boyutlara ulaştığını geçen yıl hain darbe girişiminde en kötü şekilde gördük. Ulus veya millet; anayasa ile devletini kurmuş, eşit vatandaşları temsil eder. Devlet nezdinde, hukuk önünde eşit vatandaş olmadan güçlü millet olunamaz.

Bu nedenle artık geleneksel gruplaşmalar yerine modern networklere, yani modern işbirliği ağlarına ihtiyacımız var. Fikri hür, vicdanı hür, sorgulayan bireyler olmadan ekonomik ve sosyal kalkınma olmaz. İşte bu salonda bu insanları, Antalya'yı, hatta Türkiye'yi bilgi çağına taşıyacak girişimcileri görüyorum ve bundan büyük mutluluk duyuyorum."

Antalya'nın ciddi bir yaratıcı potansiyele de sahip olduğunu vurgulayan Davut Çetin, "ATSO olarak düzenlediğimiz inovasyon araştırmamızda, vitrin yarışmamızda bunu yakından gördük. Dünya çapında başarılara imza atan, işler çıkaran firmalarımız, girişimcilerimiz var. Bu nedenle artık hep birlikte kısır tartışmaları geride bırakacağız. Vizyonumuzu sürekli olarak geliştireceğiz, dünyaya açılacağız. Birbirimizi destekleyerek, işbirliğiyle Antalya'yı büyüteceğiz ki, biz de beraber büyüyelim. Sizler Antalya'yı çok daha ileriye götüreceksiniz, kendi işinizde de daha başarılı olacaksınız" diye konuştu. (DHA)

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
e-sgk.co e-anindakredi hizlipro dizi izle Antalya escort
Arşiv Arama
- -
Anket
Kemer Gözcü :: Antalya Kemer\\\'in Günlük Haber Portalı, Antalya Kemer\\\'den Haberler, Kemer Haberleri
© Copyright 2001 Kemer Gözcü. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Spor Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi