Advert

ATSO Akademi’den girişimcilik eğitimi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ATSO Akademi ve Antalya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğiyle ilçelerde 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri- UGE' düzenleyeceklerini açıkladı. İlçelerde düzenlenecek ilk uygulamalı girişimcilik eğitimi Serik’te, adından da sırasıyla Kemer, Gazipaşa ve Korkuteli’nde devam edecek.

ATSO Akademi’den girişimcilik eğitimi
ATSO Akademi’den girişimcilik eğitimi
Bu içerik 360 kez okundu.
Advert

ATSO Başkanı Davut Çetin, ATSO temsilciliklerinin bulunduğu Serik, Kemer, Gazipaşa ve Korkuteli'nde UGE düzenleyeceklerini ifade etti. UGE hakkında bilgi veren ATSO Başkanı Çetin, 32 saatlik eğitimler öncesi mülakatlar yapılacağını, mülakatı geçenlerin eğitimlere katılacağını söyledi. UGE'ye özel önem verdiklerini kaydeden Başkan Davut Çetin, “Ekonomik kalkınma ve istihdam sorununun çözümü büyük oranda girişimci sayısını artırmaktan ve girişimcilerin sürdürülebilir işletmeler ile yola çıkmalarını sağlamaktan geçmektedir. Biz de ATSO olarak bu amaç doğrultusunda uygulamalı girişimcilik eğitimleri düzenliyoruz. Bu eğitimi almak isteyenlerin öncelikle düzenlenecek mülakatta iş fikirlerini anlatmalarını isteyeceğiz. Başarılı bulanlar yoğun bir eğitim programına tabi tutulacak" dedi.

İLK İLÇE EĞİTİMİ SERİK'DE

İlçelerde düzenlenecek ilk uygulamalı girişimcilik eğitiminin Serik'de olacağını anlatan Çetin, "Mülakat, 15 Ağustos günü, 10.00-16.00 saatleri arasında ATSO Serik Temsilciği İrtibat Bürosu'nda gerçekleştirilecek. Eğitimler ise 22- 25 Ağustos günleri 09:00-17:30 saatleri arasında Serik Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda gerçekleşecek. Serik'i, sırasıyla Kemer, Gazipaşa ve Korkuteli programları takip edecek" diye konuştu.

KOSGEB DESTEĞİ

Girişimci adaylarına girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri, iş planı kavramı ve öğeleri (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan), iş planı öğelerinin pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan), iş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlarda bilgiler verilecek. Programı başarılı şekilde tamamlayan girişimci adayları verilen eğitim doğrultusunda iş planı hazırlayarak KOSGEB'e sunabilecek. Planı onaylananlara KOSGEB tarafından kredi desteği sunulacak.

Eğitime ilişkin ayrıntılı bilgi ATSO internet sayfasındaki www.atso.org.tr 'ATSO Akademi' bağlantısından, twitter.com/ATSO Akademi ve facebook.com/ATSO Akademi'den alınabilecek.

EĞİTİMİ PROGRAMI

Serik:

Mülakat 15 Ağustos 10.00-16.00 saatleri arasında ATSO Serik Temsilciği İrtibat Bürosu'nda.

Eğitimler 22-25 Ağustos günleri 09:00-17:30 saatleri arasında Serik Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda.

Kemer:

Mülakat 28 Ağustos 10.00-16.00 saatleri arasında ATSO Kemer Temsilciği İrtibat Bürosu'nda.

Eğitimler 5-6-7-8 Ağustos günleri 09:00-17:30 saatleri arasında Kemer Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Toplantı Salonu'nda.

Gazipaşa:

Mülakat 6 Eylül 11.00-16.00 saatleri arasında ATSO Gazipaşa Temsilciği İrtibat Bürosu'nda.

Eğitimler 12-13-14-15 Eylül günleri 09:00-17:30 saatleri arasında Gazipaşa Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda.

Korkuteli:

Mülakat 12 Eylül 10.00-16.00 saatleri arasında ATSO Korkuteli Temsilciği İrtibat Bürosu'nda.

Eğitimler 19-20-21-22 Eylül günleri 09:00-17:30 saatleri arasında Korkuteli Belediyesi Toplantı Salonu'nda. (DHA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X