Advert

“Geceleri uyuyamıyoruz”

Kemer’in Arslanbucak Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde bulunan park ve okul sahası üzerine dökülen inşaat hafriyatı ve caddede bulunan çamaşırhanenin gaz kazanından çıkan gürültü ve gaz kokusu bölgede yaşayan mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu. Geceleri uyuyamadıklarını söyleyen mahalle sakinleri yetkililerin bir an önce önlem almasını istediler.

“Geceleri uyuyamıyoruz”
“Geceleri uyuyamıyoruz”
Bu içerik 983 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’in Arslanbucak Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde bulunan Kemer Belediyesi’ne ait park ve okul sahası üzerine Kemer 2 ve Kemer 3 girişlerinde yapılan üst geçitlerden çıkan hafriyatlar üstgeçitleri yapan ilgili firma tarafından geçici olarak bu alana döküldü. Ardından bölgedeki diğer inşaatlardan çıkan hafriyatlarda bu alana dökülmeye başlandı.

SİLAH ATIP, ALKOL ALIYORLAR

Bölgede yaşayan mahalle sakinleri, uzun zamandır duran hafriyatın kaldırılmadığı gibi bölgedeki diğer hafriyatlarında bu alana döküldüğünü belirterek, alanın hafriyat alanına dönüştüğünü ve hiçbir önlem alınmadığını söyleyerek duruma tepki gösterdi. Mahalle sakinleri ayrıca alana gece gelen bazı kişilerin silah atışları yaptıklarını ve yüksek müzik dinleyerek alkol aldığını belirtti.

ÇOCUKLAR İÇİN TEHLİKE OLUŞTURUYOR

Karşısında çocuk parkı, etrafında ise çok sayıda yerleşim yeri ve lüks villaların bulunduğu hafriyat alanına bırakılan moloz yığınlarının kötü görüntünün yanı sıra çocukların oyun oynadığı alanlarda tehlike oluşturduğunu söyleyen mahalle sakinleri alan etrafında herhangi bir önlem alınmadığı için çocuklarını dışarı çıkarmaya korktuklarını ifade ettiler.

Bölgede yaşayan yabancılarında kötü görüntüden rahatsız olduklarını söyleyen mahalle sakinleri, mahalleli olarak Kemer Kaymakamlığı’na dilekçe verdiklerini ve alanın bir an önce temizlenmesini ya da etrafının kapatılarak önlem alınmasını istediler.

Belediye yetkililerden aldığımız bilgiye göre ise üstgeçitleri yapan ilgili firmaya hafriyatı kaldırmaları için yazı yolladıklarını ancak firmanın geri dönüş yapmadığı öğrenildi.

“GECELERİ UYUYAMIYORUZ”

Yine aynı cadde üzerindeki hafriyat alanının karşısında bulunan ve daha önce soğuk hava deposu olarak kullanılırken çamaşırhaneye dönüştürülen alandan da yüksek ses ve gaz kokusu nedeniyle yine Kemer Kaymakamlığı’na dilekçe verdiklerini anlatan mahalle sakinleri, çamaşırhanenin gaz kazanından sürekli sesler ve gaz kokusu geldiğini, geceleri özellikle sıcak havalarda gaz kokusu nedeniyle camlarını dahi açamadıklarını belirtti.

Gaz kazanından koku ve gürültü gelmesi nedeniyle sürekli tedirgin olduklarını anlatan mahalle sakinleri ayrıca çamaşırhanede gece yapılan çalışmalardan ve çamaşır getiren kamyonların seslerinden uyuyamadıklarını söylediler.

Mahalle sakinleri, böyle alanların yerleşim yerleri içinde olmaması gerektiğini belirterek, yetkilerin bir an önce önlem almasını ve gerekli işlemlerin yapılmasını istediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X