Advert

Hastaneye 'Has Bahçe'

Kemer Devlet Hastanesi'ne hasta, hasta yakınları ve personel için dinlenme alanı yapıldı.

Hastaneye 'Has Bahçe'
Hastaneye 'Has Bahçe'
Bu içerik 554 kez okundu.
Advert

Kemer Devlet Hastanesi'nde hastane blokları arasındaki boş alana hasta, hasta yakınları ve personelin kullanacağı, eski evlerde yer alan iç bahçe yapılarak hizmete sunuldu. Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yılmaz Çiftçi, kaliteli, etkin ve verimli sağlık hizmeti sunmada çalışan personelin memnuniyeti, moral ve motivasyonunun yüksek olmasının önemli olduğunu söyledi.

Dr. Çiftçi, bu kapsamda personelin motivasyonun arttırılması, çalışanlar arasındaki iletişimin güçlenmesi amacıyla hastane fiziki ortamında düzenlemeler yaptıklarını ifade etti.

Hasta memnuniyeti ile personel memnuniyetinin bir bütün olduğu anlatan Dr. Yılmaz Çiftçi, "Bu sebeple hem sağlık çalışanlarımızın molalarında kaliteli vakit geçirebilmeleri, dinlenebilmeleri, hem de hasta ve hasta yakınlarımızın sağlık hizmeti almak için hastanemize geldiklerinde dinlenip bekleyebilecekleri bir bahçe oluşturduk. İsmini de hastaneden esinlenerek 'Has Bahçe' olarak belirledik" dedi.

Hastane bahçesine daha önceden yapılan, yürüyüş yolu, yel değirmeni, çocuk parkı ve şelaleye ek olarak son yapılan bu Has Bahçe'nin de personel ve hastalardan olumlu geri dönüşler aldığını belirten Dr. Yılmaz Çiftçi, "Açılışını da personellerimizle birlikte yaptığımız bu dinlenme alanının çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu artıracağı inancındayım" diye konuştu. (DHA)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X