Advert

Gelin ve kaynanadan örnek dayanışma

10 yıldır Kemer’e bağlı Göynük Mahallesi’nde Kemer-Antalya Karayolu üzerinde bulunan ve Kemerlilerin yoğun ilgi gösterdiği Göynük Gözleme Evi işletmecileri Rukiye Yalın ve Muazzez Yalın örnek dayanışmalarıyla köy unundan hazırladıkları gözlemeleri satarak aile bütçesine katkıda bulunuyor.

Gelin ve kaynanadan örnek dayanışma
Gelin ve kaynanadan örnek dayanışma
Bu içerik 1626 kez okundu.
Advert

Ahmet Duran YENİGÜN

Kemer’e bağlı Göynük Mahallesi’nde Kemer-Antalya Karayolu üzerinde hizmet veren Göynük Gözleme Evi’nin işletmecileri Rukiye Yalın ve Muazzez Yalın, gelin-kaynana dayanışması ile örnek oldular. 10 yıldır Göynük Mahallesi’nde hizmet veren Rukiye Yalın ve Muazzez Yalın, köy unu ile yaptıkları gözlemeleri satarak ailenin bütçesine de katkıda bulunuyor. Kemerlilerin yoğun ilgi gösterdiği Göynük Gözleme Evi’nde gözlemenin yanı sıra, istek doğrultusunda köy kahvaltısı ve mantı da yapılıyor.

Genelde gelin ve kaynanaların pek anlaşamadıklarını söyleyen Rukiye Yalın, “10 yıldır Göynük Mahallesi’nde Anayol üzerinde gelinimle birlikte gözleme yaparak hizmet veriyoruz. Aslında her gelin kaynanaya için örnek bir birliktelik. Genelde gelin ve kaynanalar pek anlaşamazlar ama biz yıllardır birlikte bu işletmeyi yürütüyoruz. Burada yaptığımız gözlemeyi hazır yufkadan değil her gün köy unu ile yoğurduğumuz hamurla yapıyoruz. Geleneksel yaptığımız gözlemeleri odun sobasında müşterilerimize sunuyoruz. Yaz aylarında genelde bahçemizden topladığımız ürünlerle yapıyoruz. Çayımızda odun semaverinde yapıyoruz. Ayrıca talep olursa köy kahvaltısı, köy yumurtası ile menemen ve mantıda yapıyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X