Advert

Palçık: Trilyonlarca borcunun nasıl kaybolduğunu anlatsın

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e sert tepki gösteren Osman Palçık; “Babam paraları nerden buluyor diyen çocukları var. Bende aynısını söylüyorum baban bu paraları sana vermedi. Sen bize çocuk yapmayı öğreteceğine, bize 8 trilyonu aşan borcu ve bunun üzerine artı bu kadar lüks yaşantıyı 5 bin TL maaşla ve artı emekli hostes maaşıyla nasıl yaşanıyor bize onu anlat” dedi.

Palçık: Trilyonlarca borcunun nasıl kaybolduğunu anlatsın
Palçık: Trilyonlarca borcunun nasıl kaybolduğunu anlatsın
Bu içerik 1228 kez okundu.
Advert

Ahmet Duran YENİGÜN

1987 yılından buyana Kemer’de iş dünyası ve siyasi arenada yer alan Osman Palçık, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün Facebook hesabından kendisi hakkında yaptığı çirkin paylaşımın ardından gazetemiz imtiyaz sahibi Ahmet Duran Yenigün’ün sorularını yanıtladı.

1987 yılında Kemer’e gelerek turizm sektöründe tercümanlık başta olmak üzere çeşitli mağazalarda tezgahtarlığın ardından Kemer’de kalmaya karar veren Osman Palçık, ilk olarak butik işletmeciliği ardından da Atatürk Caddesi’nde bulunan İsmail Hakkı Gül’e ait işyerini kiralayarak Türkiye’nin sayılı ve Kemer’in ilk İtalyan Pizza Restoranını olan Bistro 5’i açtı.

1991 yılında Kemer’de Anavatan Partisi ile yavaş yavaş siyasi hayatın içine girmeye başlayan Osman Palçık, Kemer’deki siyasi tartışmalarında içinde yer almaya başladı. Anavatan Partisi’nin baraj altında kalmasıyla biraz duraksayan Palçık, zaman zaman yerel siyasetin içinde yer almaya devam etti.

 

YANLIŞLARINI VE DOĞRULARINI SÖYLEMEKTEN HİÇBİR ZAMAN ÇEKİNMEDİM

“Neden hala siyasetin içinde yer almaya devam ediyorsun” diye soranlara ise Osman Palçık şu cevabı veriyor; “Bizim desteklediğimiz kişiler iktidara geldiği zaman hiçbir şekilde onların yanlışlarını ve doğrularını söylemekten çekinmedik. Zamanında bize doğru dedikleri şeyleri iktidara geldiklerinde tersini yaptıkları zaman bizde doğal olarak tepki gösteriyoruz. Sevdiğimiz Kemer’in bozulmaması için elimizden gelen muhalefeti göstermeye çalışıyoruz. Ama maalesef bunu siyasi partilerin yapmasını bekledim. Ama hiçbir siyasi parti bunu Kemer’de yapmıyor. Sadece kapı aralarında ya da Kemer’in tabiriyle ara yerlerde konuşuyorlar, kimseye de bunu yüzüne söyleyecek maalesef Kemer’de 3-4 kişiden başka kimse yok. Hatta seçim zamanı geldiğinde 6 ay kala bağırıp çağıran konuşan oluyor. Sonra hepsi kayboluyor ve seçilenin yanında yer alıyorlar” dedi.

Osman Palçık, Ahmet Duran Yenigün’e çarpıtıcı ve bir o kadar da Kemer’in gündeminde şok etkisi yaratacak açıklamalar yaptı. Palçık yaptığı açıklamalarda şunları söyledi;

 

ÇOK BASİT ŞEYLERDEN KAVGALAR ÇIKIYORDU

“Ben 1994 yılında Anavatan Partisi’nden meclis üyesi olarak seçildim Mustafa Gül belediye başkanıydı. O zaman mecliste bir denge vardı 5 ANAP’lı, 4 CHP’li meclis üyesi vardı. Açık oylamalarda başkanın oyu 2 sayılır, kapalı oylamalarda 1 sayılır. Zaman zaman da biz ona siyasi tabirle gol atardık oylamalarda. Fakat öyle bir oy alıyordu ki, Mustafa Gül çok basit şeylerden kavgalar çıkıyordu. Örneğin kaldırım taşları yapılacak, Mustafa Gül bu taşları getirdi meclise, o zaman Feridun Uyar ve Nuray Minta bize; ‘Arnavut kaldırımı denilen taşlardan yapacağız’ dediler. Bizde; ‘neden bu taşlardan yapılacak’ dedik. Feridun Uyar; ‘bunlar iyi su tutuyor. Altına kum geliyor, üzerine taş geliyor ve çok iyi su tutarak Kemer’de seli engelleyeceğiz’ dedi. Bu kum ve taşlar neden su tutsun. Bundan dolayı kavga başladı. Yani Arnavut kaldırımı eski İstanbul’da var. Biz yeni kasadayız. Ona göre düzenlemeliyiz ona göre inşa etmeliyiz. Geleceğe ışık tutmalıyız geçmişe değil. Daha geniş taşlar yapılsın dedik ve itiraz ettik. Meclis toplantısı bitti ve ben işyerime dönmeden belediyen zabıtalar masalarımı topladı. Neden topladı ben tepki gösterdiğim için. Daha sonra barıştık.

 

SIKINTISI OLURDU YARDIMCI OLURDUK

Mustafa Gül, seçimi kaybettikten sonra yanımdan ayrılmazdı. Her gün işyerime babasıyla kavgalı olduğu halde gelirdi. Babası bana telefon açıp, ‘Orda oturtma onu, bak seni dükkândan atarım’ derdi. Hiç sesimizi çıkarmazdık. Yani gidecek yeri yoktu. Kemer maalesef bu konuda nankör bir yer düğünlerde bile oturulacak yer gösterilmiyordu Mustafa Gül’e. Kemer böyle bir yer kusura bakmasınlar yani düşenin pek dostu olmuyor burada maalesef üç beş dosttan başka bu da bir gerçek yani. Yanımıza gelirdi ayrılmazdı, sıkıntısı olurdu yardımcı olurduk.

 

BUNLARIN KAPASİTESİ BU

Ondan sonra desteklediğimiz Hasan Şeker iktidara geldi. Hasan Şeker’de aynı şeyleri yaptı. Mecliste 15 dakikada bir dolmuş kalksın dedik. Hasan bey ‘Niye kalksın’ dedi. O da Mustafa Gül gibi zabıtaları gönderip masaları kaldırdı. Sonra Mustafa Gül geçmiş olsuna geldi. Bunların kapasitesi bu. Ne yaparsan yap bu şekilde hareket ediyorlar.

Bir örnek daha veriyim. Hasan Şeker bu sefer Feridun Uyar ile birlikte işyerime geldi ve Feridun Uyar’a sordu, ‘Feriduncum, Mustafa Gül diyor ki demeçlerinde ‘Asfalt Cinayettir’ diyor. Bu taşları su tutuyor mu?’ diye sordu. Aynı Feridun ‘hayır tutmuyor Başkan’ dedi. Ama aynı Feridun 4 yıl önce ‘Evet su tutuyor’ demişti. O taşlar söküldü ve asfalt oldu. Bugüne bakalım taşçı Mustafa Gül, tekrar taşı söküp asfalt yapıyor ve diyor ki; ‘Taşlar su tutmuyor’. Şimdi bu paralar kimden çıkıyor? Bir tek yatırım var mı? İktidarı elinde tutmak için istediğin kadar insanı al belediyeye maaş ödeyemeye, araba al başka bir şey yapmaya gerek yok.

 

KINDILÇEŞME’DEKİ KUM DAĞLARI KALDIRIMLARIN ALTINA GİRDİ

Fakat biz sonradan anladık Mustafa Gül’ün neden taş yol yapmak istediğini. Kındılçeşme’nin herkes eski halini bilir, orada kum dağları vardı. O kum dağları ne oldu. O kum dağlarının hepsi kaldırımların altına girdi. Peki oradaki arsalar ne oldu. Mustafa Gül ve ailesinin tapulu malı oldu. Ne zaman oldu 1996-1997 yılından sonra. Yani o kumlar yok edildi. Orada Mustafa Gül o zaman ‘ben buraya bedavaya hafriyat yapıyorum’ dedi. Yani insanların hafriyatını yaptı, topraklarını öne taşıdı. Üzerine inşaat alanlarından getirdikleri eski ağaçları oralara diktiler. 20 yaşındaki ağaçları diktiler ve ’20-30 yıldan beri bu arazi bizim tekelimizde’ dediler. Ancak Kındılçeşme’de ağaçlar yoktu ki sadece kum dağları vardı. Hatta eski kaynaklara giderseniz de Mustafa Gül’ün ailesinden de birçok kişinin oradan kamyonla kum alırken yakalanmış emniyette kayıtları vardır geçmişte. Peki Mustafa Gül kaç milyon dolar kar etti? Milyonlarca dolar.

 

YANLIŞA SES ÇIKARDIĞIM ZAMAN TEHDİT EDİLİYORUM

İster babamın oğlu olsun ister başkası, ben Anavatan Partisi’nde il ikinci başkanı olduğum zaman Hasan Şeker belediye başkanıydı. Mustafa Taşar Turizm Bakanıydı. Burada Kemer halkının olurunu almadan Saat Kulesi’ni Hasan Şeker yaptı diye, ben ve üç önemli arkadaşım dört kişi dükkân kapatma eylemi yaptık. Kime karşı Mustafa Taşar’a karşı. Mustafa Taşar kim Turizm Bakanı ve çok sevdiğim bir insandı. Ben siyasi konumu mu tehlikeye attım mı? Attım. Peki burada yapılan yanlışa ben ses çıkardığım zaman, örneğin bu imar yolsuzluklarına, alelade gözüken her yerdeki büfelere, oteller, diskoların önlerinden kimse bu konulardan bahsetmiyor 3-4 kişiden başka kimse var mı? Ama bu konulardan bahsettiğimiz zaman tehdit ediliyoruz. Önceden FETÖ’cu hâkim ve savcılar tarafından tehdit edildik ve bence yine aynı düzen devam ediyor.

 

SAVCILIĞA GİDİYORUM ŞİKÂYET VARMIŞ DİYE ‘YOK’ DİYORLAR

Örneğin geçtiğimiz günlerde İstanbul’dayım telefon çalıyor ‘Emniyetten arıyoruz hakkında şikâyet var’ deniliyor. Konu ‘Mustafa Gül’ diyorlar. Geleceğim diyorum. Sonra tekrar ısrarla aranıyorum. Çeşitli yerlerde beni tanıyanlar ‘Osman abi aranıyorsun’ diyorlar.  İsim vermek istemiyorum çünkü baskı yapıyorlar sonra onlara. Aranıyorsun diyorlar, uçağa biniyorum, otelde kalıyorum kimse beni tutuklamıyor. Nasıl ben aranıyorum? Savcılığa gidiyorum ‘benim hakkımda şikâyet varmış ifade vereceğim’ diyorum. ‘Yok’ diyorlar. Yani bu kadar basit mi?

 

BU SUÇ ÖRGÜTÜNÜN BAŞINDA MUSTAFA GÜL OTURUYOR

Benim bir alacak davam var 7 yıldır sürüyor. 7 yıldır git gel bilirkişi şudur budur derken canım çıktı. Birde çok ciddi rahatsızlıklar geçirdim. Hangisiyle uğraşıca mı şaşırmış durumdayım. Karşımıza sadece Mustafa Gül çıkmıyor herkes çıkıyor. Biz Mustafa Gül’ü şikâyet ettiğimizde karşımıza Mustafa Gül çıkmıyor. Dün MHP’liler çıkıyordu, bugün CHP’liler karşıma çıkmaya başladı. O gün beni destekleyen CHP’liler, bugün karşıma çıkıyor. Yani burada bir suç örgütü var ve bu suç örgütünün başında da Mustafa Gül oturuyor.

 

SUÇÜSTÜ YAKALANDI KUTLAMA YAPTILAR

Bakın sistem şöyle çalışıyor, sen yap ile başlıyor. Otelci gider ‘ben kat yapacağım’ der, ‘yap’ derler. Şunu yapacağım bunu yapacağım derler, onlarda ‘ne yaparsan yap’ derler. Aradan biri gider arayı düzeltiyim diye, tabi malum aracılar var. Bu aracılar yargılandılar biliyorsunuz. Hatta bir tanesi suçüstü yakalandı ve Savcının ve polisin numaraları alınmış paralar ile suçüstü yaptığı CHP eski ilçe başkanına kutlama yaptılar devletin gözü önünde. Peki ne oldu sonra şikâyet eden yerini kaybetti. Niye kaybetti, kumsalın üstüne masa attı. Şimdi hepsinde var. O adam kaybetti, diğeri çıktı dışarı yargılaması hala devam ederken gitti belediyenin malının üzerinde, bu memleketin savcısının ve kaymakamının önünde kokoreç dükkânı açtı.

 

YÜZDE 80 BERAAT EDECEKLER

Şimdi nasıl güveneceksin bu savcı, hâkim ve devlete. Şimdi bunlar 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyorlar ve hepsi beraat edecek ben şimdiden söylüyorum. Ben mahkemede tanığım ve diyorum ki belediye başkanı almıştır. Mahkemeden çıkıyorum yazıya bakıyorum belediye personeli yazıyor başkan yazmıyor ve düzeltmek için hâkime gittiğim zaman bana bağırıyor. Ben devlete yardımcı olmaya gelmiş tanığım. Bu hâkim hala o davaya bakıyor ve yüzde 80’de beraat ettirecek. Çünkü ben inanmıyorum.

 

MAHKEMEDE OLMADIĞI HALDE VAR OLARAK GÖZÜKÜYOR

Mustafa Gül mahkemede olmadığı halde var olarak gözüküyor. Galip Çamlı her duruşmaya gelirken, Salim Uysal 1-2 kere geliyor. Mustafa Gül hiç gelmedi. Ama kayıtlarda her duruşmaya geldiği gözüküyor. Ben hiç denk gelmedim. Geldiyse de 4. Ağır Ceza Mahkemesi nasıl geldiğinin cevabını versin. Şimdi nasıl güveneceksin, ben açıkçası güvenmiyor.

 

BİLİRKİŞİLER SUÇ UNSURU OLARAK GÖRMÜYOR

Bakın biz o dosyayı aldık. Dosyayı başka kimse alamaz biz müdahil olduğumuz için alabiliyoruz. Bayındırlık Bakanlığı’nın bir müfettişi 42 otelin kaçaklarının sabit olduğu yazıyor imar planları inceleyerek. Mahkeme dosyasında var ancak buradaki bilirkişiler suç unsuru olarak görmüyor. Şimdi şöyle düşünün, ben sizi vuruyorum. Bundan maddi çıkar sağlamadıysam benim suçum yok. Sen öl. Yani bilirkişiye göre sen ne suç işlersen işle eğer bundan maddi çıkar sağlamıyorsam masumsun.

 

HUKUKA KÜFÜR EDER GİBİ

Kemer'de Nuray Minta yargılanmıyor muydu? Neden yargılanmıştı, Rusların diskosunda kristal resmi yola sıfır olmasında dolayı yargılandı. Ne oldu peki o dava? Bilinmiyor. Şikayetçi ben olduğum halde bilmiyorum. Sanki topluma hukuka küfür eder gibi, ‘kim takar Kemer Adliyesi’ni ya da T.C. Cumhuriyeti Adliyesi’ni’ der gibi. Diğer bütün diskolar kapılarını yola sıfır yaptı. 4-5 metre çekmesi var bunu nasıl yapıyorlar.

 

DEVLET KENDİNİ MUSTAFA GÜL’ÜN RANTINA KULLANDIRIYOR

Diğer yandan Mustafa Gül’ün muhalifi bir kişinin evinin balkonunu PVC ile kapattığı zaman kıyamet kopuyor ve polisler gidiyor. Bu polisler ne hikmetse Mustafa Gül çağırdığı zaman koşa koşa gidiyorlar. Tamam yıkım için belediye emniyetten kuvvet ister. Ha şimdi diyeceksiniz ‘vermeyecek mi?’ hayır vermeyecek, niye vermeyecek? Hatırlayın Dağıstanlının oteli vardı Alatimya Otel, durmadan o otele yıkım için ekipler giderdi. Ama dikkat edin hep nisan ayından turistler otele girdikten sonra yıkıma gidiliyor. Sonra o yıkım için giden ekipler geri çekiliyor. Yani Çelik Kuvvet orada, yıkım ekibi orada, yahu herkes orda. Bir tane adamda çıkıp ta; ‘Ya sen bizle dalgamı geçiyorsun. İkide bir yıkıma gidiyoruz geri geliyoruz’ demez mi. Devlet bunu sormaz mı, ‘Ne oluyor orda’ diye. Devletin polisini, aracını kullanıyor yani devlet kendini Mustafa Gül’ün rantına kullandırıyor. Düşünün bir otele gidiyorsunuz yıkıma sonra birdenbire vazgeçiliyor. Ben burada polisi suçlamıyorum, kafadaki adama bakacaksın polislerin garibanların ne suçu var. Tamam geldik sen bana sormaz mısın ‘hayırdır ne oldu. Hani yıkacaktın?’ diye. Kaç sefer gidildi o otele neden o zaman yıkılmadı.

 

AK PARTİ ALMADIĞI İÇİN MUSTAFA GÜL CHP’YE GEÇTİ

Allah Kemer’in yardımcısı olsun her şeyden evvel, Cumhuriyet Halk Partisi’nin daha başka yardımcısı olsun MHP kurtuldu zaten AK Parti almadığı için zaten CHP’ye geçti. Bunu da burada belirtelim CHP’liler bunu bilsin, AK Parti 1,5 yıl öncesine kadar almadığı için Mustafa Gül CHP’ye geçti. Antalya Ak Parti uğraştı onu almak için ama olmadı. Yani bunlara baktığımız zaman tabanda bir, hepsinin sonu kırmızı helikoptere dayanıyor. Kırmızı helikopter olayını biliyorsunuz, kırmızı helikoptere binen her kimse hem Ak Parti’de hem bu cenahta hepsi aynı otak hareket ediyor. Halada ortak hareket ediyorlar. O yüzden buradaki kavgamız sadece Mustafa Gül değil, o kırmızı helikoptere binenlerde.

 

NE İŞE YARADIĞINI HALA BİLE ANLAMIŞ DEĞİLİM

Mustafa Gül’ün damadının ismini ne kadar duyuyorsun. Sizce önceden Mustafa Gül olmasaydı o damat küçük oteller birliği başkanı olabilir miydi? Ne işe yaradığını hala bile anlamış değilim o birliğin sahile konmak dışında. Sahile bakalım madem konu açıldı. Sahilde Mustafa Gül’ün evindeki köpeğinin bahçesi kadar halka güneşlenmeye yer ayrılmış.  Bakın 1995 yılında ben meclis üyesiyken bas bas bağırdım geç kalmadan buradaki otelleri geri çekelim. Sahillere otel yaptırmayalım, arazileri geriye doğru açalım dediğimde bana kızmışlardı. Bakın Marmaris’te büyük paralar harcanarak eski haline getirilmeye çalışılıyor.

Kıyı bandında o zaman fazla otel yoktu. Hatta dedim ki; ‘Sahilde olan otelleri de kamulaştıralım bu sahilleri açalım ileriki zamanda burada yer kalmayacak’ dedim.

 

BİR DAHA BU TUZAĞA DÜŞMEM

Şimdi biz durup dururken yapmıyoruz bunu, ‘lanet olsun’ diyorum vazgeçiyorum. Yani yapmayacağım diyorum ama insanlar sana geliyor, ‘sen söyledin biz oy verdik, sen söyledin biz destekledik’ diyor. Yani herkes; ‘Sen söyledin biz bunu yaptık’ diyor. Ne yapalım bunlar böyle tahta gibi biri bir ucuna, biri bir ucuna oturmuş. Geliyorlar yanına apayrı bir insan oluyorlar kaybettikleri zaman. Ama bir daha bu tuzağa düşmem. Seçildikten sonra hata yapan bir insanın yanında yer almıyoruz. Biz 1-2 yıl Mustafa Gül’e sessizimizi çıkarmadık belki düzelir, ha bunu yapar ha şunu yapar diye. Ama adamda bir değişiklik yok. Durup dururken beni neden hedef aldığını da anlamıyorum. Tabi ki muhalefet yapıyorum.

 

FETÖ VADİSİ DEVAM EDİYOR

Siz Kurtlar Vadisi diye bir yazı dizi hazırladınız. Ancak orda yanlış başlık attınız başlık ‘FETÖ Vadisi’ olacaktı ve bu FETÖ Vadisi hala devam ediyor. Bakın şu bürokrat şudur bu bürokrat budur denmez o zamanlar da vardı ve şu anda da hala bu şov devam ediyor. Şimdi hala aynı sistem devam ediyor. Kusura bakmayın bu FETÖ Vadisi devam ediyor. Yalnız Kurtlar Vadisi değildi. Ama bende bilmiyordum. Ama zamanla biz sizin Kurtlar Vadisi yazılarından sonra bir ya da iki yıl sonra muhalefete başladık. Yakında büyük bir olay daha olacak. Biz büyük bir suç duyurusunda bulunacağız. Yakın zamanda görürsünüz.

 

50 SANTİM FAZLA DUVAR YAPTI DİYE CEZA KESTİ

2-3 yıl önce o tarihten süre gelen 2009’dan beri süre gelen bir davam vardı ve ben bu davayı kaybettim. Ancak Allah’tan Yargıtay bozdu. Peki kaybettiğim davadaki bilirkişilere ne oldu biliyor musunuz? İki tane hâkime ne oldu biliyor musunuz? Bilirkişilerinden bir tek Yaşar Minta hariç diğerleri tutuklandı. Hakimler tutuklandı FETÖ’den. İsterseniz dosyayı size gösterebilirim bir şeyi anlamak için illa hukukçu olmak gerekmiyor ki, yani bakarsınız burası 5 kat atıyorum 5 kat yazıyor, sen 10 kat yaparsan 5 katı suçtur. Bunun için hukuka bilirkişiye ihtiyaç var mı? Ama bilirkişi isteniyor. Ya bakın aynı Nuray Minta o zamanki Sherlock Holmes’un 2 metrelik duvarına 50 santim fazla duvar yaptı diye ceza kesti. Şu an kaç metre oldu o duvarlar?

 

KENDİ ÖZELLERİNE GÖRE BELLİ BİR TAHSİLAT KESİYORLAR

Oradaki disko sahipleri arkadaşlardan bazıları kimse bana tepki gösteriyor. Ben diyorum ki onlara, biz zamanında ‘madem burası diskotek günübirlik alanın imar planı eğlence merkezi olarak değiştirelim, saat 4’e kadar eğlence mekânı olarak devam etsin’ dedik. Yani imar değişikliğine gidin. Peki neden gidilmedi. Şimdi ben fikrimi söylesem suç mu olacak. Şimdi şöyle benim fikrime göre oralardan kendi özellerine göre belli bir tahsilat kesiyorlar. Ama şimdi bakın bir tarafta Fen İşleri Müdürü Nuray Minta, Belediye Başkanı Mustafa Gül var ne diyorlar, sahile masa konuluyor hemen iptal. E her yer hala koyuyor. Peki onları şikâyet eden adama devlet sahip çıktımı çıkmadı. Biz iş yapabiliyor muyuz Kemer’de hayır. Biri bize sahip çıktımı çıkmadı. Devlet gidip Mustafa Gül’e ‘bu adam bunları diyor. Bu adamın üzerine gidiyorsun, dur bakalım sen ne yapıyorsun’ diye sordu mu sormuyor.

 

AK PARTİ’NİN KAFA ADAMLARDAN BİRİ RÜŞVET VERDİ

Mustafa Gül’e bu soruları sorması geren en baştaki kim var örnekle Ak Parti, neden en büyük sivil toplum örgütü onlarda, ama onlarda korkmuş ses çıkarmıyorlar. Korkacaklar tabii.

Adını vermeyim Ak Parti’nin kafa adamlardan bir tanesi Mustafa Gül grubunun çanağına rüşvet verdiğini söylüyor. Evet bu adam iktidar partisinde ve hiçbir şey yapamıyor. AK Parti’nin en önemli adamlardan bir tanesi rüşvet verdiğini söylüyor ve hiç kimse bir şey yapamıyor. Ben bunlara ‘Kırmızı Helikoptere Binenler’ diyorum anlayan anlasın. Kırmızı helikoptere her kim binmişse, kırmızı helikopterin sahibinin altında önceden kim çalışıp maaş almışsa, onun kurumlarından kim yararlanmışsa, mutemetlerinde onlara hiçbir şey olmuyor nasıl bir suç örgütüyse artık.

 

MUSTAFA GÜL’DEN ANCA ABRAHAM LİNCOLN’CU OLUR.

Buradan insanları Ankara’ya götürüp Hilton’da kahvaltı ısmarlamak sosyal demokratlık değildir. Mustafa Gül’ün Atatürk ile alakası yok, o yalan söylüyor. Şov yapmaktan başka hiç kimse ile bir alakası yok. Şimdi Atatürk’le alakası olan bir insan önce bir imar rant hırsızlığı yapmaz. Tekrar üstüne basa basa imar rant hırsızlığı yapmaz. Her şeyden evvel de Atatürk’ü o kadar seven bir insan çocuğu Amerikan vatandaşı olsun diye gidip Amerika’da doğum yapmaz. Bunu yaptığı zaman da unutmayın Milliyetçi Hareket Partisi’ndeydi. MHP’de olan bir adam bunu yapmaz. Bunu yaptığına göre bu adam Atatürkçü falan değil, anca Abraham Lincoln’cu olur.

 

SİZDE BİRAZ EDEP OLSA…

Mustafa Gül’ün bu yaptığını çok düşündüm ve çok ağır cevaplar vermek istedim. Onun neler yaptığını bildiğim için, hani çok büyük aşığım deyip de neler yaptığını bildiğim için çok ağır cevaplar vermek istedim. Yakışık almaz dedim. Bakın Neşe Gül çocuklarını bahane ediyor. Senin kocan evliyken sen bu adamla ilişkiye girdin. Bu adamın iki çocuğu vardı. O çocukları düşündü mü Neşe? Bu bir. Bizim memleketimizde de ben bilmem ama benim yetiştiğim yerde evli adamla ilişkiye giren kadına ne denir. Söylemiyim ama ne söyleyeceğimi de tahmin ediyorsunuzdur. Hadi evlendin, Kemer büyük bir buhran içinde, kimilerinin elektriği kesik kimilerinin suyu kesik. Sizde edep olsa, çocuklarınızla yaşadığınız pastalı yemekli söyleşileri Facebook’ta yayınlamazsınız biraz edebiniz olsa.

 

TRİLYONLARCA BORCUNUN NASIL KAYBOLDUĞUNU ANLATSIN

Ben ondan nasıl çocuk yapılır diye bir şey anlatmasını istemiyorum. Ben ondan senin karın emekli hostesken, senin maaşından yarısından fazlası karına nafaka olarak ödenirken, sen her çocuğunun altında lüks arabalarla, trilyonlarca icraya borcun varken, bunlar nasıl kayboldu bunu bize bir anlat. Bizde şu an zor durumdayız. Sayende belki bizde Kemer’deki esnaflar olarak rahata kavuşuruz. Yani zamanında Mustafa Gül benden araba isterdi. 

BABAM PARALARI NERDEN BULUYOR DİYEN ÇOCUKLARI VAR

Ben sadece şunu söylemek istiyorum, kamuya mal olmuş kişiler çocukta olsa bir şeyin hesabını vermeliler. Çocuk derken yani belli bir yaşanmışlıklardan bahsediyorum. Çocuklara çok kızıyormuş, çocuk dediklerinin bugün kendi çocukları var. Onlar ben biliyorum ki kimileri yine onların yakın dostlarından diyorum, biliyorsunuz bunlar dostum olup kavga edip ayrılıyorlar. Bu ayrılanlarda geliyorlar bize anlatıyorlar. Ben biliyorum ki dedem babama bana para vermiyor, babam paraları nerden buluyor diyen çocukları var. Önce o çocuklarına sahip çıksın. Bende aynısı söylüyorum baban bu paraları sana vermedi. Sen bize çocuk yapmayı öğreteceğine, bize 8 trilyonu aşan borcu ve bunun üzerine artık bu kadar lüks yaşantıyı 5 bin TL maaşla ve artı emekli hostes maaşıyla nasıl yaşanıyor sen bize onu anlat ki; diğer insan çocuklarını para harcamayıp ta üniversiteye, kursa yollamasında senin yaptığını yapsınlar. Ben, 10 yaşındaki çocuğun lüks makam aracı ile eczaneden ilaç almaya gittiğini gördüm. Yani 10 yaşındaki çocuk araba kullanıyor bunda ne var.

 

BİR KİŞİ İTHAM EDEBİLDİ Mİ BENİ

Ben meclis üyesiydim her türlü rüşveti teklif edildi. Kendileri bile teklif etti diyor ki; ‘Şu belirli dükkânı sana verelim’ diye. Neyse ardından Anavatan Partisi Antalya il yönetimde başkan yardımcılığı yaptım ve benim partimin yönettiği bakanlıklarda icracı bakanlıklardı. Paranın çok döndüğü bakanlıklardı. Allah aşkına Ahmet abi bir lira haram lafını duydunuz mu benden. Yani bir şüphe oldu mu haram yediğime dair. Bir kişi itham edebildi mi beni. Nice müteahhitler geldi, su işlerinden köy hizmetlerinden nice müteahhitler geldi yalvardılar. Ama adamlar haklılar iş yapmışlar 10 trilyonluk paralarını alamamışlar. Uzak durduk ki, adamların haklı olduklarını biliyordum. Tabi biz sadece devlete şikâyet verdik müteahhitler paralarını geç alıyor diye ilgili bakanlığa mektup yazdık. Bir tek benim hakkımda bunca şey oldu. Ben siyasete başladığımda çok zengindim, hatta meclis üyesi olarak evraklarım verilmiştir oraya siyaseti bitirdiğimde çok fakirleşmiştim ve benim partim iktidardı unutmayın. Ha bu arada Mustafa Gül sakın bana baskı yapılıyor demesin. Bakın o iktidara gelmişti, ben muhalefet yapıyorum diye benim 4 dükkanıma maliyeciler ciro tespiti için geldi 1 ay boyunca 2 ay boyunca. Bunlar yaptı. Her gün dükkanımda muhasebeci oturuyordu ciro tespiti için. Bugüne kadar Kemer’de kimin başına gelmiş böyle bir şey. Hani diyorlar ya hakkeden AK parti hiçbir şey yapmıyor diye ama Ak Parti azıcık kıpırdasa azcık üstüne varsa bakın neler olacak. Ben tekrar söylüyorum 1.5 ay boyunca ücret tespit yaptılar ciro tespiti yaptılar 4 dükkanımda. Kemer’de bu kime yapılmış duydunuz mu? Ama Mustafa Gül bir soruşturma geçirse bağıracak çağıracak bana baskı yapıyorlar diye ortalığı birbirine katacak.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X